Skocz do zawartości
thomas_tm

klapa bagaznika otwiera się w czasie jazdy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jak w temacie od dwóch tygodni mam kłopot z klapą bagażnika-otwiera mi się w czasie jazdy.Gdy bagażnik jest zamknięty wyświetlacz i tak informuje mnie ,że bagażnik jest otwarty (ale fizycznie jest zamknięty) Ruszam jadę i po pewnym czasie klapa odmyka mi się.Może ktoś pomoże?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

miałem ten sam problem. podczas otwierania auta otwierała sie klapa jak zapaliłem silnik to tez się otwierała. Rozgrzebałem wszystko i okaząło sie mikrowłącznik zaśniedziały po oczyszczeniu jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukaj na forum bo juz nie raz bylo o tym pisane. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mnie sie tak stalo - temperatura powietrza -19 C ,ale to tylko mikrowylacznik,jesli bagaznik nie otwiera sie podczas jazdy to o.k. - mozesz sprobowac trysnac jakiegos elektrosprayu , ale to wymaga troche rozkrecania aby dostac sie do mikrowylacznika...

Pozdrawiam

Lubar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

No wreszcie widzę wparcie w temacie. Od 2 miesięcy mam ten problem i na tą chwilę jeżdżę z przewodem odpiętym od klamki klapy. Zaznaczam iż mam Kombi, i tu bardzo chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z was też ma model Kombi i udało mu się dotrzeć do mikrostyku wewnątrz. Ponieważ klamkę tą rozebraliśmy ze znajomym mechanikiem (po uprzednim sprawdzeniu i podpięciu niezaśniedziałej klamki od nowszego passata wszystko działało oczywiście) i mogliśmy sobie pozwolić na oczyszczenie sprężynki i płaskiej klamki oraz podświetlenia tablicy, ale niestety MIKTOSTYK jest pod pokładem plastiku i wyglada iż jest pogrzebany...

Po podłączeniu wszystkich kabli klapa otwiera się w cykly 4 otwarcia 10sekund przerwy i tak na okrągło.

Prosiłbym o pomoc właścicieli Varianta czy sobie z tym poradzili.

Jeszcze raz zaznaczam iz nie ma to nic wspólnego z modułem komfortu, ponieważ po założeniu innej klamki jest ok, ale czy warto wydawać 270zł?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mógł bys zrobic foty tego mikrostyku u ciebie jak to wyglada moze ktos z kolegów poradzi ci jak to naprawic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od jakiegoś czasu mam podobny problem z tym że w sedanie. Czasami klapa zamyka się ale po chwili otwiera się podczas jazdy, czasami zamknie się ale komputer dalej pokazuje że klapa jest otwarta a czasami całkiem nie łapie. Generalnie bardzo dużo prób trzeba żeby załapała. Ostatnio załapała mi i komputer pokazuje że jest zamknięta i nie mam problemu póki co ale tylko dlatego że jej nie otwieram :) To nie jest rozwiązanie dlatego też proszę o pomoc w tej sprawie.

 

Dodam jeszcze, że w moim przypadku jak próbuje nacisnąć i zamknąć ręcznie ten element który się blokuję w zamku to nie zawsze się zatrzaskuje i zblokowuje. Także nie wiem czy to jest kwestia elektryki czy jakieś uszkodzenie mechaniczne.

Edytowane przez Robson_1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie jakaś pomoc w tej sprawie ?? Ktoś miał podobne problemy i objawy ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Od jakiegoś czasu mam podobny problem z tym że w sedanie. Czasami klapa zamyka się ale po chwili otwiera się podczas jazdy, czasami zamknie się ale komputer dalej pokazuje że klapa jest otwarta a czasami całkiem nie łapie. Generalnie bardzo dużo prób trzeba żeby załapała. Ostatnio załapała mi i komputer pokazuje że jest zamknięta i nie mam problemu póki co ale tylko dlatego że jej nie otwieram :) To nie jest rozwiązanie dlatego też proszę o pomoc w tej sprawie.

 

Dodam jeszcze, że w moim przypadku jak próbuje nacisnąć i zamknąć ręcznie ten element który się blokuję w zamku to nie zawsze się zatrzaskuje i zblokowuje. Także nie wiem czy to jest kwestia elektryki czy jakieś uszkodzenie mechaniczne.

rozbierz zamek i przeczysc ai elektryke sprawdz zimne luty kody błedów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mikro-styczniki w zamkach jak najbardziej się uszkadzają, ale dodam żeby ktoś sie nie wyłożył i niepotrzebnie zamka nie wymieniał lub elementu odblokowującego, że czasem występują też problemy ze sterownikiem drzwi kierowcy. Objawy identyczne czyli otwieranie tylnej klapy w dowolnym momencie ale nie ma sygnalizacji o otwartej klapie na zestawie wskaźników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlatwiej i najszybciej wymienilbym zamek/ rygiel/ i po klopocie,,,,,\albo wystarczy wyregulowac na ciegielku.....ja mialem podobnie raz sie otwieral raz nie....mala regulacja i gra...pozdr

 

---------- Post added at 19:39 ---------- Previous post was at 19:37 ----------

 

http://www.allegro.pl/item852319459_zamek_zatrzask_klapy_tyl_passat_b5_sedan_czesci.html

wymien i po klopocie.....

i mniej zmartwien,,,,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jest tego typu, że mechanika samochodowa to całkiem nie moja profesja :) Wiem, że jest to może mało skomplikowany zabieg jednak wolałbym sam sie do tego nie dotykać. Może jest ktoś w Łodzi lub okolic kto mógłby rzucić na to okiem bądź zna jakiegoś mechanika czy cuś który byłby w stanie pomóc mi z tym problemem ?? Sprawa jest dosyć niewygodna i pilna więc jak coś proszę o kontakt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie to inaczej zapytam. Dzwoniłem do serwisu i oni mówią że jest to prawdopodobnie kwestia lutów i tego że są one zamarźnięte. Zatem mam pytanko czy jest ktoś w Łodzi kto mógłby rozebrać zamek, oczyścić go i zakonserwować jakimś prepararem żeby uniknąć takich problemów na przyszłość ?? Może chociaż zna ktoś jakiś serwis gdzie mogliby mi to zrobić bo w ASO kasują jak za zboże ??

 

Aha i jeszcze jedno pytanko. Orientuje się może ktoś czy zamek w sedanie i w kombi jest taki sam ??

 

Wybrałem się dzisiaj do garażu z suszarką i około 5 minut grzałem zamek. Problem zniknął. Klapa zamyka się za pierwszym razem a komputer pokazuje że wszystko jest ok. Teraz takie pytanie do Was jak wyeliminować ten problem skoro wiadoma już jest jego przyczyna ?? Czy jest jakaś metoda, żeby zakonserwować zamek tak żeby w przyszłości nie było problemu w czasie mrozu bo z suszarką raczej jeździć nie będę :) ??

Edytowane przez Robson_1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety takie czyszczenie zamka wymiana rygla nie zawsze pomaga. W moim przypadku okazało się że był to mikrostyk w KLAMCE. Bagażnik otwierał się na okrągło, nie można było go zamknąć dopuki nie odłączyłem klamki (zamek pozostał podłączony). Podjechalem tylem do innego paska, podpialem klamke i juz wiedzialem gdzie jest problem. Czyscilismy klamke, niestety ten mikrostyk jest zatopiony w plastiku.

Konieczna byla wymiana klamki 280zł zakup u dealera.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się: miałem ten problem, szczególnie jak było mokro, i w serwisie oczywiście powiedzieli - pewnie wymiana zamka. Czytałem na tym Forum i już myślałem, że czeka mnie rozbieranie całego zamka itp., tak jak piszą tu koledzy. ALE kupiłem po prostu WD-40, zdjąłem z tyłu tylko plastikową osłonę zamka, popsikałem zdrowo pod różnymi kątami... od roku problem nie wystąpił, nieważne czy deszcz, czy mróz, czy słońce.

 

Mam nadzieję że pomogłem nie wydawać góry kasy i nie rozbierać zamka na części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze jest tak różowo, że pomoże psikanie WD 40. W Serwisie koszt rygla 154 PLN. klamki ( występuje w komplecie z lampkami podświetlenia tablicy rejestracyjnej) 275 PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast wybrałem się do elektryka samochodowego, który wyczyścił zamek ale zauważył też, że jakiś element jest złamany. Myślałem, że czeka mnie wymiana całego zamka, ale elektryk "przełożył" w jakiś sposób zamek tak żeby używany był element, który nie jest uszkodzony i wszystko gra także jak widać po wszystkich wypowiedziach przyczyn może być kilka. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem wykończony-otwiera mi sie sam bagążnik podczas jazdy,gdy gasze światła....przeczyscilem mikrostyki zreszta one byly suche pwikłem wd-40 nic nie dało,miekrzylem miernikiem niby sa sprawne juz niewime co robić..dodam że jak odlacze podswietlanie talbicy lub ten mikrostyk nic sie nie dzieje jak tylko podlacze spwrowtem cuda normalnie cuda...*******!!! B5 FL sedan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość alleprzemo

Witam

Mam problem z bagażnikiem który otwiera mi się gdy tylko zgaszę światła mijania bądź postojowe.

Okoliczności przy których powstał problem mogą być rozwiązaniem, mianowicie dzieję się tak od momentu jak wymieniałem żarówkę światła mijania i jednocześnie naprawiałem spryskiwacze. Może przypadkiem zostały zalane jakieś przewody albo wywaliły bezpieczniki.

Proszę o pomoc

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności