Skocz do zawartości
topek

Ktore wybrac :) BMW 530d 2000 czy Passata 1.9 TDI 130km 2003

Rekomendowane odpowiedzi

bmw - tył napęd, a samo to jest wielkim plusem, komfort jazdy i bezpieczenstwo, natomiast odstraszają troche drogie częsci, audi tez jest swietne i tansze, no tylko ze nie polatasz sobie bokiem :D

 

wczoraj jezdzilem 21 letnia bmką i powiem wam ze zaskoczylo mnie to jak cicho jest we wnętrzu, silnika prawie nie sluchac tylko szum opon, idealnie trzyma sie drogi no i zeby skręcic nie zawsze trzeba uzywac kierownicy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
odstraszają troche drogie częsci, audi tez jest swietne i tansze,

Do A6-tki części też już są drogie. To nie A4 ani passat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość uki145

Witam! ja też za Bawarczykiem: jezdziłem kiedyś tylko ośką i nie chciałem tego nigdy zmieniac: az do momentu pierwszej przejażdzki e60:-) idelane wywazenie tego auta i związana z tym nieutralnośc w zakretach to coś niesamowitego, warto to przeżyc, a juz szczególnie w wydaniu 3.0 ( nawet jesli to będzie starsza "buda") i nie mówie tutaj o zabawie w postaci jazdy bokiem, ale stabilnosci i granicy bezpieczeństwa w aucie, które ma mase rozłożoną idealnie (50/50): a6 nie quattro sie umywa.

 

czy bedzie drożej, to zalezy, wiadomo jak usterkowy potrafi być 2.5 TDI. do tego ma pasek rozrządu. usterkowość zawieszenia podobna, 5 ma z przodu duzo prostrze zawieszenie( za to rozbudowany tył). te 2 pojazdy do tanich w eksploatacji nie należa.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie bmw to auta dla szpanerow, albo dresiarzy ktorzy chca sie wyrozniac. Wiekszosc kierowcow o nich tak mysli wiec cos z tego napewno jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rafik115
Jak dla mnie bmw to auta dla szpanerow, albo dresiarzy ktorzy chca sie wyrozniac. Wiekszosc kierowcow o nich tak mysli wiec cos z tego napewno jest...

 

Stereotypy to nie jest dobra rzecz, nie warto na nich bazować. Za granicą mówią że Polacy kradną, a chyba nie każdy jest złodziejem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z racji pracy mam pasia, ale jak prace zmienie to tylko bmw i to z jednego powodu(no moze dwoch) prowadzenie i tylny naped.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak dla mnie bmw to auta dla szpanerow, albo dresiarzy ktorzy chca sie wyrozniac. Wiekszosc kierowcow o nich tak mysli wiec cos z tego napewno jest...

Ja w dresach nie chodzę a jednak kolejnym autem nie byłoby na pewno Audi (no chyba że A5) bądź passat. "Szpanerzy" raczej się lansują "bejcami" z roczników od 1998 w dół. Nowe BEEMKI po prostu od razu wpadają w oko na ulicy. Ciekawa linia nadwozia. Wykonanie i wykonczenie wnętrza tez jest o wiele lepsze. Kolejna rzecz to dynamiczne silniki i pewnośc prowadzenia. A wracając jeszcze do "szpanu", to większym szpanem jest "bujać się" mietkiem E lub S raz na tydzień w niedzielę, bo na resztę dni wachy nie starczy. Ale silnik ma 4 litry pojemności, więc jest co wyciskać...... łzy ze śmiechu, ze gośc nawet na klocki hamulcowe nie ma kasy :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz to zamkna bo juz OT idzie po calosci zreszta po co to dalej drazyc lepiej go znowu otworzyc jak ktos znow stanie przed takim wyborem.Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój ojciec kupił Pasia (AFN) i jeździł do momentu kiedy zakupił 530d (e39), a ja odkupiłem od niego VW. Cóż, bwm to inny świat - lepsze właściwości jezdne, lepsze wykonanie, po prostu czuć różnicę klas.Jedyna ciekawostka, to że VW ma w środku więcej miejsca :) Gdybym miał zmieniać, to też kupiłbym bmw, bo Audi w A6 (C5) nie miało ciekawych diesli, a niestety to u mnie jeszcze długo będzie wyznacznikiem co mam kupić.

 

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szwagier ma 530 D 193 KM i jeszcze nigdy nie zszedł poniżej 10 litrów fakt że ma automata ale jeździ jak żółw nie przekraczając dozwolonej prędkości :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bety duzo pala i to obojetne czy diesel czy bena...

kupuj e-39 w kombiaczu trzymanie na zakretach bezposredniosc ukladu kierowniczego wspaniale hamulce, a do teog jesli wszystko sprawne to bardzo cichy i mily samochodzik...

jesli nei kupisz czarnej to cie ominie stereotypowe traktowanie przez sasiadów

Passat jest swietnym autkiem ale B5 i B5gp to takie torche bezpłciowce fajnies ie prowadzą fajnei reagują w ogole są fajne ale nie mają tego czegos co BMW ma, kazdy kto ma torche benzyny we krwi wie o co chodzi;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sobieraj10

Widze że masz ten dylemat co ja tylko ze ja mialem budżet do 23tys zł. Zastanawiałem się miedzy E39 ,a B5(oczywiscie diesel) tylko że w tym przedziale to dostanie sie BMW ale ze starym silnikiem 2,5TDS,ktory nie cieszy sie dobrą opinią:( I dlatego wybralem Paska;) Bo w gruncie rzeczy BMW sa w miare tanie jak na ta klase, ale tanie w zakupie nie oznacza tanie w eksplatacji. Ale mimo wszystko jak bedzie mnie stac na "Piątkę" z nowszym dieslem czyli po 2000r to taka kupie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sobieraj jak umiesz uzytkowac 2.5 TDS to bedzie dobrze jezdzic wazne zeby jej nie przegrzac;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sobieraj10
sobieraj jak umiesz uzytkowac 2.5 TDS to bedzie dobrze jezdzic wazne zeby jej nie przegrzac;)

 

Masz racje, ale jak miałbym juz kupować E39 to wolałbym z nowszym silniczkiem a nie z silnikiem z poprzedniego modelu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość louisien
Masz racje, ale jak miałbym juz kupować E39 to wolałbym z nowszym silniczkiem a nie z silnikiem z poprzedniego modelu ;)

Nie wiem co kupiłes, ja jednak kupiłem 2 lata temu bmw 530d 2000rok po lifingu. Cud autko , ktos napisał duzo pali? Autko ze 184km pali 8,5 ropki,duzo? Nie sadze. Kazdy posiadacz paska wie ze w jego ukł.kierowniczym multum luzów. Ja w mojej beemce....mam zero problemow. Silnik jeden z lepszych w tej klasie. Gorąco polecam ten model. Naraziłem sie ''paskowcom''? sorki ale te autka są ok, ale dla szukających super wozów polecam BMW. Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem co kupiłes, ja jednak kupiłem 2 lata temu bmw 530d 2000rok po lifingu. Cud autko , ktos napisał duzo pali? Autko ze 184km pali 8,5 ropki,duzo? Nie sadze. Kazdy posiadacz paska wie ze w jego ukł.kierowniczym multum luzów. Ja w mojej beemce....mam zero problemow. Silnik jeden z lepszych w tej klasie. Gorąco polecam ten model. Naraziłem sie ''paskowcom''? sorki ale te autka są ok, ale dla szukających super wozów polecam BMW. Pozdrawiam :)

 

kaktus mi wyrosnie na reku jak 530d spali Ci 8,5 litra no chyba że za miastem przy prędkości 90 km/h. Przeczytaj mój post odnośnie BMW mojego szwagra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

530 d tyle pali, miałem okazję jeździć 330 w benzynie 4x4 i automat i to auto przy ostrym traktowaniu mialo 10,4 srednie po miescie:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maslog
kaktus mi wyrosnie na reku jak 530d spali Ci 8,5 litra no chyba że za miastem przy prędkości 90 km/h. Przeczytaj mój post odnośnie BMW mojego szwagra

To jest CR a nie jakieś tam pompowtryski rodem dziewetnastego wieku.Nie oszukujmy się może to robi wrażenie na użytkownikach VW, ale w świecie pompowtrysk to padaka jak stare diesle.Może 8.5 to za mało ale pali napewno mniej niż mój pasek w automacie.

Gorąco polecam ten model. Naraziłem sie ''paskowcom''? sorki ale te autka są ok, ale dla szukających super wozów polecam BMW. Pozdrawiam

Skąd, od dziś jesteś moim fanem :) Może niedługo się spotkamy na forum BMW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności