Skocz do zawartości
pietia336

Znikające menu AUDIO w MFA/FIS

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem ze znikającym menu AUDIO na wyświetlaczu centralnym MFA/FIS.

 

Wszystko działało w porządku do momentu, aż podjechałem do jednego kolegi, aby sprawdzić czy da się uaktywnić wizualizację czujników parkowania na RNS510. Kolega podłączył komputer, okazało się, że nie da się tego zrobić.

 

Od tego czasu zauważyłem, że co jakiś czas menu AUDIO znika, aby zaraz samoistnie się pojawić. Czasami znika na dłużej i konieczne jest wyłączenie radia i jego ponowne włączenie. Jeżeli znajduję się w menu AUDIO, to w chwili gdy ono znika, wyświetlacz powraca do menu, gdzie do wyboru jest tylko MFD, NAVIGATION (to też czasami znika) i SETUP.

 

Przyznam, że trochę to wkurza...

 

Czy któryś z kolegów miał może podobny problem lub ewentualnie wie kto i gdzie w Trójmieście lub okolicach byłby w stanie pomóc? Podejrzewam, że to wyłącznie kwestia jakiegoś programowania, ale sam się na tym nie znam. W ASO sobie nie poradzili.

 

Zaznaczam, że RNS 510 nie był fabrycznie zamontowany, jednak do momentu wyżej opisanego zdarzenia WSZSYTKO działało bez w/w problemów.

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

Edytowane przez pietia336

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zaznaczam, że RNS 510 nie był fabrycznie zamontowany, jednak do momentu wyżej opisanego zdarzenia WSZSYTKO działało bez w/w problemów.

a co na to ten jeden kolega ??

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co na to ten jeden kolega ??

pozdrawiam

 

w zasadzie nic. po tamtej "operacji" wolałbym po prostu już do niego nie wracać, tylko znaleźć kogoś bardziej kompetentnego, kto wiedziałby co i jak, nie psując nic przy okazji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm ja mam podobny problem ,również dokładałem RNS 510 , raz się pojawia i raz znika Audio w MFA.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może któryś z kolegów coś podpowie, albo przynajmniej zasugeruje kogoś kumatego, kto mógłby coś w tej materii pomoc.

 

Ja pamiętam, że kolega próbujący odpalić OPS u mnie w aucie, mówił coś, że radio nie było zapodane z komputera jako RNS510 - była to jedyna rzecz, którą zmienił z komputera, ale co i gdzie to dokładnie było - nie mam pojęcia. Od tego momentu AUDIO znika.

 

Może ktoś się wypowie? Może z czymś się skojarzy? Ja się nie znam na programowaniu VAGiem, czy czego tam się używa, więc piszę tylko to co nasuwa mi się na myśl. Wydaje mi sie, że to wyłącznie kwestia jakiegoś programowania i problem by zniknął. Potrzebny do tego jest jednak pasjonat, który zna się na tym całym programowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zakładając nowego tematu spytam tutaj. Od jakiegoś czasu mam problem z MFA+. Pierwsza pamięć (spalanie śr. prędkośc idt...) kasuje się po każdym wyłączeniu zapłonu. Jak przywrócić poprzednie ustawienie, i kasowac pamięć manualnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od jakiegoś czasu mam problem z MFA+. Pierwsza pamięć
no to nei masz zadnego problemu bo to normalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A ja mam pytanko podobne. W moim MFA są wszystkie dane na temat spalania, czasu jazdy, sredniej itd. , ale nie ma możliwości wejścia do menu komputera. Nie mam możliwości ustawić daty. Muszę jeszcze zaznaczyć iż zmieniałem 1/2 FIS na pełny FIS. Co może być powodem?? Pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blue|R|
ale nie ma możliwości wejścia do menu komputera. Nie mam możliwości ustawić daty. Muszę jeszcze zaznaczyć iż zmieniałem 1/2 FIS na pełny FIS. Co może być powodem?? Pomocy

A kodowałeś Vagiem po wymianie licznika ? podobnie jak w linku tylko to jest jetta a nie passat:)

http://furmanka.blogspot.com/2008/02/mk5-mfd-plus-hi-line-cluster.html

Poczytaj tutaj byl tu poruszony temat wymiany MFA na MFA+ może to ci pomoże

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=69448http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=69448

Masz kierownice multifunkcyjna ? jak nie to spróbuj wywołać menu jak napisał kolega w tym poście:

żeby wejść w to menu należ kluczyk włożyć do stacyjki przycisnąć go w pozycje grzania świec i przytrzymać dolną strzałeczke przez 5 sekund. Ale nie przy pracującym silniku. U mnie dopiero zaskoczyło za 3 razem.

Edytowane przez Blue|R|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znikające menu audio to jak dla mnie błędy w nawigacji. najczęściej spowodowane złym zakodowaniem radia. kolega wagen nawet nie miał możliwości nawigowania (i nie miał kompasu) na MFA+ dopóki mu nie zmieniłem kodowania.

 

co do wejścia w ustawienia... ja miałem od początku w aucie MFA+ ale nie miałem multifunkcji. mimo tego że kręciłem przyciskami w manetce na milion różnych sposobów to nie udało się wejść w jakiekolwiek inne opcje. po założeniu kierownicy m/f sprawa się rozwiązała. nie jestem do końca pewien jak będzie z autem które nie miało wcześniej zegara z MFA+ ale widziałem gdzieś w ustawieniach komfortu opcję wyłączenia dodatkowych ustawień. możliwe że odhaczając to pojawi się opcja na FIS.

 

co do zmiany daty to da się to zrobić za pomocą VAGa w adaptacji. nie pamiętam który blok jest za to odpowiedzialny ale VAG podpowiada co jest co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mianowice zginelo mi podmenu Komfort z menu Ustawienia.

Ktos wie co z tym zrobic:niekumam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też tak miałem , spróbuj odpiąć na chwilę klemę z aku .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Co do znikającego audio to zauważyłem, że u mnie znika po wyłączeniu radia z przycisku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy szukam szukam i znaleźć nie mogę nic na interesujący mnie temat. Ten będzie chyba najbardziej bliski mojemu problemowi. Otóż mam w B6 '08 RNS 510. Navi chodzi doskonale, tak samo z resztą jak wszystkie opcje w sprzęcie. Dziś odblokowałem także ukryte menu. Radio działa z multifunkcyjną kierownicą tzn. działa regulacja głośności. Problem natomiast jest taki, że nie wiem co zrobić, aby informacje z radia oraz kierunki (strzałki) nawigacji pokazywały się na wyświetlaczu fis między zegarami (duży). Gdzie powinienem takich opcji szukać w menu komputera pokladowego, lub ewentualnie jak podziałać VAG-COMem, żeby to uaktywnić (kabel HEX CAN)?

Wszystkie sugestie mile widziane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie udało wam się rozwiązać problem znikającego menu AUDIO? Zauważyłem u siebie że też znika. Nie wiem czy to przypadek czy mogło by być to spowodowane tym, że jakaś wtyczka jest nie do końca wpięta i np na dziurach/ zakręcie drogi traci połączenie czy po prostu źle zakodowany RNS510...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponieważ mój problem jest podobny pisze w tym temacie.U mnie w aucie funkcje navi i audio wcale nie wyświetlają się na MFA .Doczytałem ,że prawdopodobnie trzeba zakodować radio (RNS 510) za pomocą VCDS.Czy wie ktoś dokładnie jak to zrobić ?. Mam dostęp do VCDS ale nie mam pojęcia gdzie tego szukać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem, włączyłem sobie w MFA opcje AUDIO i za nic w świecie nie mogę powrócić do głównego pulpitu tak abym mógł włączyć SETUP ktoś może wie jak cofnąć do Menu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak z rns510. Kodowanie mi nie pomogło ani trochę, do znikającego AUDIO i NAVIGATION dochodziło oślepiający ekran radia w nocy .. okazało się że coś z radiem było, zawiozłem Panu który się tym zajmuje w Krakowie i zrobił za 100zł z tym że teraz widzę że autostart po wsadzeniu kluczyka nadal nie działa, radio trzeba z przycisku właczyć ale to już pierdoła dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności