Skocz do zawartości
Gość wojtii

gdzie szukać nr lakieru w passacie b4?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wojtii

witam wszystkich ,pewnie takie pytanie już padło wielokrotnie , ale jestem tu nowy więc pytam po raz pierwszy. Jeżeli numer lakieru jest tylko w bagażniku pod kołem zapasowym to jest lipa bo tam mam butle z gazem . Czy jest możliwość znalezienia go w innym miejscu? Z góry dziękuje za odpowiedż .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w kombiaku jak dobrze pamiętam mam na naklejce co jest przyklejona nie we wnęce tylko pomiędzy wnęką a prawym kołem. Poszukaj po całym bagażniku może gdzieś jest inna kartka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak kolega pisze, wlepka jest między kołem zapasowym a prawym kołem, odsłoń tapicerkę dalej w stronę oparcia tylnej kanapy, znajdziesz tam wszystko na temat auta-silnik, kod lakieru, kody wyposażenia. Wszystko to było opisane na forum. Jeśli nie masz wlepki to może oznaczać, że auto było lakierowane całe albo jakiś handlarz czy ktuś inny chciał zatrzeć ślady np. po zmianie silnika czy przeróbce z angola i wspawaniu numeru vin (zdarzają się tacy magicy niestety). Jeśli nie ma naklejki a chcesz znać lakier to podjedź do jakiejś mieszalni farb-dobiorą komputerowo, a dobry lakiernik, który zna się na vw/audi poda Ci sam z pamięci-sam kiedyś szukałem pewnego sklepu i wjechałem przypadkiem do lakiernika zapytać o drogę, pomógł i tylko powiedział od siebie-czerwień tornado-rzadki kolor na passacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po numerze vin też można dojść jaki jest kolor.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W VW numery lakieru zaczynają się na L... i mają 4 znaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zwłoki odkopaliście. ;):P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale zwłoki odkopaliście.

kolega chyba dalej szuka bo nie napisal ze znalazl:D:p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

L-B9A biały kolor , troche odcieni było w tym kolorze. B9A/BL ( bardziej niebieski) ,czy B9A/GR ( bardziej szary) czy B9A/GE bardziej zółty. Pamiętam , że ze Spice Hacker wchodził kolor podstawowy i to w lakierze dwuwarstwowym ,ale i z tym też róznie bywało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
L-B9A biały kolor , troche odcieni było w tym kolorze. B9A/BL ( bardziej niebieski) ,czy B9A/GR ( bardziej szary) czy B9A/GE bardziej zółty. Pamiętam , że ze Spice Hacker wchodził kolor podstawowy i to w lakierze dwuwarstwowym ,ale i z tym też róznie bywało.

ale co to wnosi do tematu?? przecież są dekodery kolorów, strona vw ruska... można sobie odkodować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wnosi tyle kolego ,że jesteś bogatszy o wiedze , a wiedza każdemu się przydaje chyba ,że są wyjątki to sory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
L-B9A biały kolor , troche odcieni było w tym kolorze. B9A/BL ( bardziej niebieski) ,czy B9A/GR ( bardziej szary) czy B9A/GE bardziej zółty. Pamiętam , że ze Spice Hacker wchodził kolor podstawowy i to w lakierze dwuwarstwowym ,ale i z tym też róznie bywało.

A ja tak z ciekawości spytam co to za oznaczenia które zaznaczyłem na czerwono? Bo tak szczerze mówiąc to nigdy nie spotkałem przy oznaczeniach VW jakichś dodatkowych oznaczeń typu GR czy GE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie czy taką wlepe idzie odzyskać np w serwisie vw?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja mam pytanie czy taką wlepe idzie odzyskać np w serwisie vw?

Tak. o ile dobrze pamiętam kosztuje 250 PLN.

 

---------- Post added at 00:00 ---------- Previous post was at 23:56 ----------

 

A to cytat z innego tematu.

Najbardziej prosiłbym o wyposażenie bo 250zł za nową wlepe płacić ;| Masakra..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wnosi tyle kolego ,że jesteś bogatszy o wiedze , a wiedza każdemu się przydaje chyba ,że są wyjątki to sory.

po co mi taka niekompletna wiedza skoro mam np. to:

http://rtnet.pl/vagdecoder/index.php?code=&color=C5X

mam sobie ten kolor i jego odcienie zapamiętać i jutro będzie z tego sprawdzian czy mogę sobie tylko w zeszycie zapisać?? :P

Edytowane przez Qdlik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to co zaznaczyłeś cały ten dekoder dotyczy całego wyposażenia auta. A tylko jeden symbol dotyczy numeru lakieru . W tym co zaznaczyłeś kolor to : N5Z ( niebieski metalic) nazwy niemieckiej nie pamiętam. A reszta oznaczeń dotyczy wyposażenia do ostatniego nawet plastiku itp. "Gural" to dla ciebie - N5Y jak napisałem niebieski metalic ,seria "5" świadczy o niebieskich kolorach ,a litera N ,czy Y to już dokładniejsze oznaczenia kolorów. i tak analogicznie np: kolor C6M w Polówkach , Golfach i Passatach ( środkowa liczba w tym przypadku 6 mówi nam o kolorach zielonych . Np: C6M lub C6N ipt. ) a późniejsze oznaczenie, które jest tylko w mieszalniach np: Spice Hecker - C6M /ge (ge- gelb, bardziej zółty , /gr - bardziej szary , /bl - bardziej niebieski. W większości wypadków auta VW i Skoda były lakierowane oryginalnie przez Spice Hecker, ale teraz to nie daje głowy. Jeżeli wzbogaciłem wiedzę na temat kolorystyki VW to się ciesze, ja np: mam blade pojęcie co do silników, wiem tylko same podstawowe rzeczy i to też wybiórczo. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A to co zaznaczyłeś cały ten dekoder dotyczy całego wyposażenia auta. A tylko jeden symbol dotyczy numeru lakieru .

no a po co mi wiedzieć więcej?? jadę do mieszalni, mówię że trzeba mi lakier Lxxx i tyle. sprzedawca mnie nie pyta jaki to jest kolor, ani po polsku, ani po niemiecku ani po angielsku. :P

nawet rozkodowanie vin-u nie podaje dodatkowych odcieni tylko podstawowy kolor...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ile się nie mylę to takie wlepki sa tez w książce serwisowej (jeśli się ja posiada).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności