Skocz do zawartości
keiv

Problem z ponownym rozruchem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mój problem z B3 (1,8 benzyna +gaz) polega na tym że po zgaszeniu silnika po przejechaniu niewielkiego dystansu (ok3km) ponowne odpalenie silnika sprawia problem tzn musi długo kręcić rozrusznik, dodam tylko że za pierszym razem pali z kopa. Co może być przyczyną???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to jest monowtrysk- 9o km, czy pełen- 115km?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

monowtrysk 90 koni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź połączenie rozrusznika z akumulatorem, oczyść styki sprawdź czy ma dobrą masę, lub przyczyna to kostka stacyjki, a jak to nie pomoże to pewnie rozrusznik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłeś znaczy sie na benzynie iprzełaczyłeś na gaz. A po tym dystansie co piszesz na czym odpalasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Ja mialem podobnie ze na zimno mi auto palilo, na cieploym silniku nie. Walniety byl czujnik temperatury silnika. Po wymianie pali od kopa niezaleznie od tempreatury silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpalam zawsze na benzynce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile masz przejechane na gazie?może czas na wymiane membrany w parowniku.Miałem podobny problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może pompa paliwa już niedomaga. Czasem objawy są zupełnie dziwaczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż temat ciekawy warty rozważań i przemyśleń dla użytkowników aut zasilanych LPG 2 generacji zwłaszcza nie wyposażonych w czujkę temperatury w mieszalniku.

Silnik niedogrzany - dawka zwiększona / dłuższy czas wtrysku/ silnik zatrzymujemy.

Odpalamy - w kolektorze ssącym pozostaje mieszanka LPG+powietrze- kręcimy rozrusznikiem:confused:- następuje wtrysk PB- mieszanka bogata - problem z odpaleniem-gaz do dechy i kręcimy - zaczerpnie czystego powietrza tylko Pb+ powietrze - odpala:D

Zrobić test, nie zapali -przedmuchaj po otwarciu przepustnicy kolektor ssący sprężonym powietrzem odpali od razu. Na rozgrzanym silniku problemu zwykle nie ma gdyż czas wtrysku jest krótki a w konsekwencji dawka paliwa mała więc proporcje LPG+powietrze+Pb nie powodują aż tak bogatej mieszanki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak spoko. Tylko czy jest na to jakiś sposób?. Czy to typowa przypzdłość(poprostu ten typ tak ma)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Typowo w większości aut tak się dzieje. W ibizach I 1.2 na pełnym wtrysku problem pojawiał mi się wyjątkowo tylko w jednym egzemplarzu i to bez różnicy czy zimno czy ciepło w silniku.. W Hondzie nie pojawiał się nigdy. Ani na zimnym ani na ciepłym silniku. Jednakże problem tkwi w mieszaniu się paliw. Nigdy nie zdiagnozowałem problemu ale przypuszczam ze winą jest uszkodzony elektrozawór w parowniku który nie do końca się zamyka albo nie zamyka się w cale i po zgaszeniu auta gaz z parownika nadal niepotrzebnie ucieka do układu dolotowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No tak spoko. Tylko czy jest na to jakiś sposób?. Czy to typowa przypzdłość(poprostu ten typ tak ma)

Ja mam ten sam silnik i nic takiego się nie dzieje. Też zawsze odpalam na benzynie. Ale teoria (spiskowa) o mieszankach LPG+PB+powietrze i gazie do dechy niezła :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności