Skocz do zawartości
szyko1

Jaka skrzynia biegów?

Rekomendowane odpowiedzi

czekam na wasze opinie co do skrzyn biegow od vr-ka.

 

Mialem u siebie automata ale biegi sobie gdzies uciekly i zostala tylko 1 i 2. Wymienilem na manuala od B3 oznaczenie to 2CC( czy cos takiego) i sie sypnela a dokladnie rozerwalo mechanizm roznicowy.

 

I teraz mam pytanie do was. Czy sa jakies wzmocnione skrzynie biegow do vr-ki? czy poprostu mialem pecha...

 

Wiem ze od golfa 4 vr5 pasuje. Czy bedzie lepsza? a moze od jakiegos innego podejdzie.

 

//EDIT by tony_w: Wątek dołączony do istniejącego już tematu. Używaj wyszukiwarki. Dzięki.

Edytowane przez tony_w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest taka skrzynia jak CEW?? i czy w silniku 1Z może być??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jest taka skrzynia jak CEW?? i czy w silniku 1Z może być??

 

Jest CEW, ale zdaje sie że do benzyny, chociaż na upartego i do diesla pewnie da rade wepchać, tylko jak to bedzie jeździło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do 1Z to albo CTN taka jest oryginalnie albo z golfa ASD tez pasuje i jest wporzadku:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja raczej mam w 1Z CEW no i rade daje dobrze się zbiera ale 100km/h mam 3 tys. obrotów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość z1mny

Witam, z góry przepraszam za podpięcie pod temat ale jako, że jestem nowy nie mogę zakładać nowych tematów, a podobnych nie znalazłem. Mój problem polega na tym iż stojąc na parkingu na luzie z zaciągniętym ręcznym bez wciskania sprzęgła wrzuciłem bieg wsteczny. Silnik gwałtownie zgasł. Odpaliłem go ponownie, wrzuciłem bieg wsteczny (tym razem ze wciśniętym sprzęgłem) wycofałem z miejsca parkingowego po czym chciałem wrzucić 1. bieg. Niestety nie udało się - czułem wyraźny opór a po jakiś 9 próbach wrzuciłem 2. bieg i z niego ruszałem. Przyjechałem do domu, po jakiejś godzinie wsiadłem ponownie do samochodu i finał jest taki, że żebym nie wiem jak się męczył to nie ma wstecznego a zamiast niego jest 1. bieg - ale nie ma już oporu gdy chcę wrzucić 1 bieg tak jak się powinno. Drugi bieg aby wrzucić muszę dźwignię zmiany biegów dosyć mocno docisnąć do lewej strony.

Dodam jeszcze, że od jakiegoś czasu miewałem lekkie trudności z tymi biegami (wsteczny i pierwszy bieg), czasami zdarzało się że trzeba było po prostu mocniej docisnąć. Dwójka zawsze działała bez zarzutu. Problem ten zmalał - jednak nie został całkowicie wyeliminowany gdy wymieniłem olej w skrzyni biegów.

 

Moje pytania brzmią:

- czy ktoś miał podobny problem :D

- czy jest to kwestia np. regulacji czy coś się rozsypało i skrzynia do wymiany

- czy ktoś może polecić dobrego magika od skrzyni biegów w Lublinie ew. okolicach

 

Samochód:

Vw passat B4 1,9TDi, 90KM, skrzynia: 02A CTN, 1996r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
- czy jest to kwestia np. regulacji
tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Bede musial zmienic skrzynie w moim przemieszczeczu i tak sobie myslalem czy nie podeszlaby skrzynia z nowych vw typu 02M?

Orientuje sie ktos?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak sobie myslalem czy nie podeszlaby skrzynia z nowych vw typu 02M?

Nie mam bladego pojęcia co to za skrzynia ale ktoś na forum pisał że ma w B4 sześciobiegową zatem....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

02M to nowe skrzynie w VW. ja i jak wielu uzytkownikow b4 jezdzi na szkrzyniach 02A. Ostatnio wyciagalem taka skrzynie z vw Caddy do wymiany sprzegla i wygalda calkiem podobnie do tej ktora wisi u mnie. napewno rozni mocowanie poduchy ale nie wiem jak z reszta. I czy to wogole da sie polaczyc ze silnikiem?

Szukam dla siebie skrzyni bo w mojej konczy sie roznicowy i tak myslalem ze mozna by bylo wsadzic cos nowszego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie.

W ori moj passek to 2.0 AGG silnik i skrzynia 5 gang CRU. Jakoze ze chce wpakowac w przyszlosci 2.0 ABF mysle czy nie podejdzie mi do tego bloku skrzynia z nowszych VW, np. z Tourana 2.0 fsi, skrzynia 6 biegow GQP ????

 

Porownujac zdjecia sa calkiem podobne, jedynie problem moze byc ze slimakiem predkosciomierza.

 

Ktos moze cos kiedys kombinowal???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności