Skocz do zawartości
szyko1

Pomoc przy diagnozie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

dzisiaj mój paek b3 1,8 podczas jazdy wydał dziwny dźwiek,szarpną i przetał jechać,silnik pracuje normalnie, natomiast gdy wrzucę jakiś bieg to zaczyna rzęzić i nie rusza z miejsca. Z autka wyciekł jakiś płyn najprawdopodobniej ze skrzyni biegów i wyleciały jakieśkawałki metalu, które wyglądały jak zmielone koło zębate, po przejrzeniu książki sam naprawiam volkswagena pasata wydaj mi się, że to elementy ze skrzyni biegów, ale nie jestem pewny. Moje pytanie czy to żeczywiście rozleciała się skrzynia?? i ile będzie mnie kosztować naprawa, jasię na tym kompletnie nie znam, pomocy :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moje pytanie czy to żeczywiście rozleciała się skrzynia??

Z całą pewnością ciężko powiedzieć nie widząc jak to wygląda.

i ile będzie mnie kosztować naprawa

Zależy co się rozsypało, może tylko przegub, a może i skrzynia. Trzeba oglądnąć skrzynię czy nie jest obudowa uszkodzona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
natomiast gdy wrzucę jakiś bieg to zaczyna rzęzić i nie rusza z miejsca. Z autka wyciekł jakiś płyn najprawdopodobniej ze skrzyni biegów i wyleciały jakieś kawałki metalu, które wyglądały jak zmielone koło zębate
99%,że skrzynka biegów się rozsypała.Zajrzyj pod auto i zobacz co się rozsypało.Jeżeli jest uszkodzona obudowa to na pewno się jej nie opłaca naprawiać.Szukaj dobrej używanej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprościej jest wjechać na kanał lub się schylić jedna osoba w aucie wrzuca bieg a ta druga patrzy czy się kręci półoś czy nie ma dziury w obudowie i tyle.Koszt skrzynia od 200-450zł 200zł wymiana + sprzęgło ale to wyjedzie jak będzie już rozebrany samochód.Koszt kompletu sprzęgła 350-450zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tdi1982 czy czytałeś pierwszy post? Przecież nie wjedziesz na kanał samochodem który nie rusza. Po za tym to popieram twoją diagnozę tylko mnie by jeszcze interesowała pewna sprawa czy jak odpalisz z wciśniętym sprzęgłem to też rzęzi bo z twojego opisu wynika że nie więc popieram kolegów że czas na nową skrzynię?

Edytowane przez hotair

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładniej to pewnie rozsypał się mech. różnicowy i przewiercił obudowę. JAk coś w aucie wyje albo szumi to trzeba się zawczasu zainteresować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności