Skocz do zawartości
uosiu

Trasa na poznan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zastanawialem sie czy nie umiescic tego w dziale wielkopolskim, albo dolnoslaskim, jednak wybralem to miejsce, gdyz jest miedzywojewodzkie :D

 

Jaka trase wroclaw-poznan proponujecie? Gdzie remonty, jakich drog unikac? ile czasu trzeba zarezerwowac by byc w sobote na 8 rano?

 

Google maps mi proponuje trasy

Wroclaw - rawicz - leszno - koscian - poznan

wroclaw - trzebnica - krotoszyn - jarocin - sroda wielkopolska - poznan

wroclaw - rawicz - gostyn - srem - poznan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Między Poznaniem a Kościanem (w Głuchowie) masz wahadło od kilku tygodni-remont nawierzchni.

Na temat tych 3 tras się nie wypowiem, bo nimi nie jeżdżę-z wyjątkiem odcinka Poznań-Leszno... Ten pokonujesz, w zależności od korków i tempa w 55minut lub półtorej godziny... Jak chcesz w Pniu być o 8, to licz się z korkami i dłuższym czasem przejazdu Leszno-Wrocław...

uosiu, ja trasę Wrocław-Poznań zawsze pociągiem pokonuję-jadę jakieś 2h i kosztuje to mniej, niż autem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wroclaw - rawicz - leszno - koscian - poznan

 

około godziny stania na wahadłach, jechałem w sobotę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jechałem w poniedziałek... Od strony P-nia kolejka do Głuchowa ciągnęła się aż za Piotrowo Pierwsze, a z drugiej strony też nikt nie chciał jechać... Natomiast od strony Leszna zakorkowane było nawet rondo na obwodnicy Kościana :( Czy tam jest drugie wahadło :?:

Dlatego dla osobowych podpowiem mały objazd-tylko pytajcie wcześniej na CB, jak długi korek jest... Jadąc od Wrocka, na rondzie w Kościanie skręcacie w lewo w drogę 308 (na Grodzisk Wlkp.), następnie po ok. 4km skręcacie w prawo na Sepienko -> Łagiewniki -> Zadory -> Piotrowo Drugie -> Piotrowo Pierwsze i wyjeżdżacie na "5" przy restauracji w Piotrowie Pierwszym. Omijacie Głuchowo, Jarogniewice i Kawczyn.

W drugą stronę przejazd oczywisty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 trasa duzo wahadełek od trzebnicy do Wrocka i generalnie kiepska droga bo przebudowa jest, w sobote mysle ze w 3 godzinach sie zmiescisz

 

2 trasa troche dłuzsza ale szybsza, minus to koleiny miedzy krotoszynem a jarocinem, ale da rade jechac....

 

3 trasa nie wiem, nigdy tak nie jechałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a taka trasa?

http://maps.google.com/maps?f=d&source=s_d&saddr=G%C5%82ogowska+14,+60-734+Pozna%C5%84,+Poland+(Mi%C4%99dzynarodowe+Targi+Pozna%C5%84skie+Sp.+z+O.o.)&daddr=Wolsztyn+to:51.358062,16.292725+to:Mi%C5%84ska+8,+Wroc%C5%82aw,+Poland&hl=pl&geocode=FZCZHwMd7AQCASFk88BVvdDung%3B%3B%3B&mra=dpe&mrcr=1&mrsp=2&sz=8&via=2&sll=51.662334,16.765137&sspn=1.417492,3.521118&ie=UTF8&ll=51.896834,17.314453&spn=1.410145,3.521118&t=h&z=8

 

do wolsztyna sie jedzie poltora godziny, mam tam domek letniskowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a taka trasa?

http://maps.google.com/maps?f=d&sour...521118&t=h&z=8

 

do wolsztyna sie jedzie poltora godziny, mam tam domek letniskowy

Jakbyś leciał z Wolsztyna na Poznań zatrzym sie w Grodzisku,zrobimy jakiegoś spota :) Trasa napewno mniej ruchliwa niż 5.Jechałem do Lubina 2 razy tą trasą.Domek masz w Karpicku ?

Edytowane przez Gnotek7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakbyś leciał z Wolsztyna na Poznań zatrzym sie w Grodzisku zrobimy jakiegoś spota

Jade z kumplami, oni nie sa wyznawcami VW ;) zreszta- spota o 7 rano? :> bede mial CB wiec mozesz mnie do poznania odprowadzic i na CB pogadamy ;)

Domek masz w Karpicku ?

Niedaleko świętna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jade z kumplami, oni nie sa wyznawcami VW zreszta- spota o 7 rano? :> bede mial CB wiec mozesz mnie do poznania odprowadzic i na CB pogadamy

Kumple niech idą pieszo :P A CB u mnie na pokładzie niema ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a taka trasa?

http://maps.google.com/maps?f=d&sour...521118&t=h&z=8

 

do wolsztyna sie jedzie poltora godziny, mam tam domek letniskowy

W Prochowicach odbij na Ścinawę, ze Ścinawy kieruj się na Rawicz, w Krzelowie skecasz na Jemielno -> Góra -> Leszno... Dalej lecisz "5" do P-nia z objazdem w okolicy Kościana, jak napisałem wcześniej... Na odcinku Prochowice-Leszno jest bardzo mały ruch, zero fotoradarów, suszarki też nigdy tam nie widziałem... Miejscami trochę dziur, ale poza tym OK :)

Często jeżdżę tą drogą ze Strzegomia do Poznania... Czasami schodzę do 2:45h na całym odcinku ze Strzegomia do Poznania.

Pokazałbym to na googlu, jak Ty, ale nie umiem zapisać tak trasy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze dodam że Jarocin zakorkowany na 11 jest w ciągu dnia dość konkretnie.

 

Ostatnio między dwoma orlenami jechałem 40min, a to całe ze 3 km

Ale wcześnie rano może nie bedzie tak źle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pokazałbym to na googlu, jak Ty, ale nie umiem zapisać tak trasy

wklepujesz punkt poczatkowy, koncowy, jak masz ta niebieska linie sygnalizujaca trase to lapiesz ja i ciagniesz wg uznania, on na zywo dolicza ktoredy pociagnac droge, przez miejsce, ktore chcesz

 

w gorym prawym rogu mapy jest [LINK], z tego gornego pola kopiujesz zawartosc i wklejasz tu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wklepujesz punkt poczatkowy, koncowy, jak masz ta niebieska linie sygnalizujaca trase to lapiesz ja i ciagniesz wg uznania, on na zywo dolicza ktoredy pociagnac droge, przez miejsce, ktore chcesz

 

w gorym prawym rogu mapy jest [LINK], z tego gornego pola kopiujesz zawartosc i wklejasz tu

Dzięki za podpowiedź ;)

To jest trasa, którą wcześniej opisałem:http://maps.google.pl/maps?f=d&source=s_d&saddr=mi%C5%84ska+8,+wroc%C5%82aw&daddr=Trasa+372+to:Starog%C3%B3rska+to:52.144445,16.597252+to:G%C5%82ogowska+14,+Pozna%C5%84&hl=pl&geocode=%3BFWRWEAMdbtz6AA%3BFeZXFAMdDEz8AA%3B%3B&mra=dpe&mrcr=0&mrsp=3&sz=12&via=1,2,3&sll=52.131802,16.694069&sspn=0.10432,0.308647&ie=UTF8&ll=51.784834,16.924438&spn=1.682064,4.938354&z=8

Zaznaczyłem na niej "mój objazd wahadełka" za Kościanem :)

Możesz też próbować przez Oborniki Śl. i Wołów, ale tamtej dogi zupełnie nie znam :(

P.S. Z Prochowic do Leszna jedziesz mniej, niż godzinkę-ok. 50 minut.

Edytowane przez Krawcol82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prochowice - wrocław jest z 5 wahadelek, katastrofa....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
prochowice - wrocław jest z 5 wahadelek, katastrofa....

 

Nie jeżdżę tamtędy, to nie wiedziałem ;) Ja po trasie Lubin-Wrocław w okolicach Prochowic robię tylko jakieś 3-4km ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega domek koło świętna ma ?? no prosze a dokladnie to gdzie bo znam te rejony dośc dobrze :) Wilcze Rudno Tatarka Ujscie itp :P Wiec moze z Gnotem sie umowimy i wpadniemy razem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiec moze z Gnotem sie umowimy i wpadniemy razem

no to sie spikniemy na wakacje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no to sie spikniemy na wakacje

Jestem za :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności