Skocz do zawartości
dino1984

B3 - migająca kontrolka temp. płynu chłodzącego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Przejrzałem forum, ale żaden temat nie pasuje do mojego przypadku.

Kontrolka zaczyna migać po dłuższej chwili jazdy (10 - 15min).

Temperatura silnika w normie (chyba, że wskaźnik oszukuje), poziom płynu w normie. Jeśli ktoś wie co może być przyczyną to proszę o podpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to samo co w przypadku gdy zaczyna mrugać po chwili.

-walnięty czujnik w zbiorniczku,

-nie łączykabelek (najczęściej w kostce przy zbiorniczku lub przy zegarach)

-zimne luty w zegarach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem to samo kiedys w B3 wymienialem wtedy jakis rezystor (albo cos innego nie pamietam jak to dokladnie sie nazywalo) w liczniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość borys1790

Witam. Spróbuj poprawić zimne luty na liczniku i ewentualnie wymień tranzystor w liczniku taki czarny z trzema nóżkami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może powietrze w układzie chłodzenia ,czyli zapowietrzony układ ,ale na początek sprawdz połączenie na zbiorniczku tak jak pisali koledzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie patrzcie na daty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie patrzcie na daty

Krzysiek czepiasz się zostaje dla potomnych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mogli byście na jakimś foto wskazać dokładnie co przelutować? U Mnie prócz tego że mruga kontrolka tak jak w opisie, to.. na dodatek od czasu do czasu nie działa poziom paliwa i temperatura oraz podświetlenie zegarka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A mogli byście na jakimś foto wskazać dokładnie co przelutować
na dodatek od czasu do czasu nie działa poziom paliwa i temperatura

znajdź środkowy element ze zdjęcia w zegarach i przelutuj jego nóżki

Transistors-three_types.jpg

 

oraz podświetlenie zegarka...
pewnie żaróweczka się poluzowała - są trzy w jednym obwodzie w górnej części zegarów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

pewnie żaróweczka się poluzowała - są trzy w jednym obwodzie w górnej części zegarów.

No chyba że zegarek elektronik ;)

Wtedy jest pod wyświetlaczem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, nie mogę go z samochodu odkręcić! Śrubki poszły, ale coś trzyma na tyle i nie idzie go niczym wyciągnąć! Jakiś zatrzask tam na tyle, czy co?

Licznik, stary, analog z zegarkiem, 220km/h, kierunkowskazy w wskazówkach u góry a nie w diodzie... Jak to wyciągnąć?

I przy okazji... Oświetlenie pokręteł ogrzewania... Świeci tylko środkowe pokrętło... Wykręciłem to, lecz jest jedna żaróweczka która daje światło przez te plastiki na resztę pokręteł. Żaróweczka świeci, więc, czemu podaje światło tylko na jedno pokrętło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kurczę, nie mogę go z samochodu odkręcić! Śrubki poszły, ale coś trzyma na tyle i nie idzie go niczym wyciągnąć! Jakiś zatrzask tam na tyle, czy co?

podejrzewam że linka Cię trzyma...

 

a podświetleń pokręteł nie poprawisz, zawsze będą tak kiepsko świeciły...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odepnij linkę na podszybiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pierdzielisz pan

chodziło mi o regenerację ori podświetlenia. jeżeli chodzi o wstawienie diód to się zgadzam że poprawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już po kłopocie... Wylazł :-) Jutro lutowańsko :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chodziło mi o regenerację ori podświetlenia. jeżeli chodzi o wstawienie diód to się zgadzam że poprawi.

 

Ja wstawiłem w miejsce żaróweczki diodę i dodatkowo na każde skrajne pokrętło dałem po diodzie. Nie świeci jak to podświetlenie z aukcji Świętego, ale przynajmniej jest lepiej niż ori i kosztowało mnie to 3 złote

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurdę , i znowu zimno :-( Co się wezmę za auto, to zaraz pogoda daje tak, że odechciewa się roboty. Ja mam w planach zrobić coś takiego, że do tej centralnie umieszczonej żaróweczki podepnę szeregowo kilka innych diod i po przyklejam je na tył tego plastikowego CZEGOŚ co rozprowadza światło. Mam jeszcze pytanie... Obok szybów z powietrzem (tych kratek od ogrzewania) są pokrętła do regulacji nawiewu itp. Obok pokręteł jest jak by skala i cyfra 0... Czy to też swieci w passacie?? W omedze B świeciło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Obok szybów z powietrzem (tych kratek od ogrzewania) są pokrętła do regulacji nawiewu itp. Obok pokręteł jest jak by skala i cyfra 0... Czy to też swieci w passacie?? W omedze B świeciło...

 

obok kratek nic nie świeci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i gucio bo by się nie chciało rozkręcać. Dzięki za info. Jak zrobię te podświetlenia to zrobię foto i pokażę jak to było przed i po... :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności