Skocz do zawartości
Michal1980

Jakie sztuki walki?

Rekomendowane odpowiedzi

ja proponuje brazylijskie ju-jitsu

jesli sie juz zdecydujesz na konkretna szkole to sprawdz trenera opinie i kwalifikacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem cos wyjasnic.

To co napisalem o Krav Madze nie oznacza, ze mam jakies dziwne przekonania i do czegos nawoluje.Jesli to tak zabrzmialo to przepraszam.

Wyrazilem sie moze zbyt mocno, ale ta sztuka walki byla pierwotnie przeznaczona wlasnie do tego.Sluzby specjalne nie mialy czasami wyjscia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja polecam Karate Kyokushin. Żadne machanie w powietrzu :) tylko prawdziwy full kontakt :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kolge interesuje grapling czy uderzane sztuki walki??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego uważam , że jest najlepsze? Dlatego, że nie ma pustego machania rękami w powietrzu jak w karate i okrzyków< jak w Kata albo kumite hehe>

 

Ja uważam, że się trochę mylisz. Karate to nie tylko walka, to także pokora, kultura, szacunek, koncentracja. Uczy najlepiej jak unikać walki bo z czasem posiadania coraz większych umiejętności, karate tłumi w nas agresję.

Sam wiem po sobie. Karate kyokushin trenowałem przez kilkanaście lat, póżniej "dokształcałem" się w judo i brazylijskim, ale to już inna bajka niż karate.

Karate to sport dla wytrwałych. Po to tysiące razy wykonujesz na treningach daną technikę byś później wykonał ję bez zastanawiania, bezwarunkowo.

Polecam japońskie sztuki walki - uczą nie tylko walki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tlumienia agresji, to nie mam z tym problemu. Nie to, ze spier***** jak byla jakas jatka, ale tak sie zlozylo, ze nigdy w trabe nie dostalem ani tez nikomu nie sprzedalem "liscia" - choc chcialbym dosiwadczyc obu.

Moj temperament jest skrajnie pomieszany. Raz moge byc spokojny jak stoik, innym razem potrafie rozbic telefon o sciane (co juz nie raz sie zdarzylo).

 

Jesli chodzi o sztuki walk - poki co jestem przeziebiony (ja pierdziele, chyba 8 raz w tym roku) i musze troche sie wykurowac. Za tydzien jade do Polski na tydzien, wiec musze byc fit (czeka duzo wodki do wypicia;)). Dopiero po powrocie za czyms sie rozejrze.

Czytalem, ze ostre np jest Sambo, ale w mojej okilicy ani widu ani slychu.

Szukalem Krav Maga i owszem jest, ale na forach, wiele osob poleca Kokkar Kempo - nie mam bladego pojecia co to jest a i w necie niewiele info jest, poza tym, ze amerykanskie odzdzialy antyterrorystyczne SWAT trenuja wlasnie miedzy innymi te sztuke walki.

Calkiem imponujace. Choc bardziej od SWAT imponuje mi polski GROM - ciekawe co oni trenuja.

 

Tak czy owak, jak cos sie ruszy u mnie w tej sprawie to dam znac (jak mipalcy nie polamia hehe).

 

Dzieki za info wszytskim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak bym miał coś trenowac to tylko Combat reszta to strata czasu Combat to sztuka walki która uczy jak najszybaszego zpacyfikowania przeciwnika przeciwników żadne szarpaniny w stylu judo czy machanie witami jak to w karate bywa.Szybki knock out i koniec .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://i38.tinypic.com/21ooqbl.jpg

 

 

i musze wam powiedziec że, jest w tym trochę prawdy :D widzialem jak mistrz europy w Taekwondo "tłuk" się z jakims wiesniakiem... długo to nie trwało i mistrzunio zostal wyniesiony... od tamtej pory nie wierze w żadne sztuki walki, dodatkowo utwierdził mnie w przekonaniu kolega który ćwiczy od 2 lat Jujutsu i chciał zaprezetować mi jakis niesamowity chwyt... skońszyło się na tym że, przyrżnął głową w biurko...

 

btw.

moj ojciec trenował boks, ja to robię odkąd pamietam i kocham ten sport, ale robie to wyłącznie dla dobrego samopoczucia :-)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamil widać że ogłoszenie pisało dziecko ulicy, czyli niepełnosprawny inaczej. Samo słownictwo oraz błędy ortograficzne mówią za siebie (chociaż moje dziecko też robi błędy ortograficzne). :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak bym miał coś trenowac to tylko Combat

Kombat został opracowany na podstawie stylu używanego w mosdadzie czyli krav maga:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"teraz nadszedł czas napierdalania" ot, co.:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kombat został opracowany na podstawie stylu używanego w mosdadzie czyli krav maga
masz racje kolego i pochodzi z Palestyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności