Skocz do zawartości
sawa

Pytanie do Komputerowców

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Mam takie pytanie co sądzicie o zabezpieczeniu kompa przed uzyskaniem haseł dostępu do różnych serwisów w necie . Przez urządzenie tego typu co to sprzedawane na allegro http://www.allegro.pl/item748834839_czytnik_linii_papilarnych_bluefish_zamiast_hasel.html . Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daruj sobie ;-) Urządzenia SoHo są na tyle niedopracowane, że częściej nie działają niż działają. Wystarczy lekko zabrudzony/wilgotny palec i będziesz skanował odcisk po kilkanaście razy. Lepiej już używać klawiatury ekranowej ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ! Mam takie pytanie co sądzicie o zabezpieczeniu kompa przed uzyskaniem haseł dostępu do różnych serwisów w necie . Przez urządzenie tego typu co to sprzedawane na allegro
popieram wypowiedź Marcina!!! Daruj sobie takie wynalazki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ! Mam takie pytanie co sądzicie o zabezpieczeniu kompa przed uzyskaniem haseł dostępu do różnych serwisów w necie . Przez urządzenie tego typu co to sprzedawane na allegro http://www.allegro.pl/item748834839_...ast_hasel.html . Pozdrawiam

A uprawiasz jakiś sport :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ma sport do tego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co ma sport do tego ?

Jak będziesz miał palec w gipsie, to zapomnij o logowaniu gdziekolwiek przez kilka tygodni ;)

Daj sobie spokój z tymi papilarnymi wynalazkami-ja mam u siebie w lapku fabryczny czytnik linii papilarnych, ale nawet go nie uruchamiałem-pozostałem na hasłach...

Jak masz dziecko, to kup mu lepiej lizaków i ciastek za tą stówkę, którą chcesz wydać na ten badziew :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozwiazanie jest ciekawe ale w przypadku serwisow internetowych to musi albo generowac swoje haslo i np jak juz jestes gdzie zarejestrwany to takie rowaizanie wymgac bedzie zmiany hasel lub co gorsze jesli to przechowuje gdzies hasla to komus kto bedzie chail wydobyc je od ciebie nie sprawi problemu bo jesli te hasla sa na tym uzrzadzeniu petrzymywane lub co jeszcze gorsze gdzies w systemie to musze byc zaszyfrowane i to jest ok ale niestety musza byc zaszyfrowane algorytmami dwukierunkowymi czyli takimi ktore mozna w odszyfrowac a co za tym idzie po mniejszym lub wiekszym wysilku takie kodowanie mozna zlamac niestety ale niema niezawodnych rozwiazan te rozwiazanie jest dla blondynek ktore po jakiejs godzinie zapominaja co napisaly wczesniej ale do normalnej pracy z kompem sie nie nadaje :) sory taka prawda

 

//i następnym razem pisz z klawiatury która ma przecinek...

Edytowane przez artmin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszą koledzy czytnik linii papilarnych w laptopie czy innym pececie to tylko marketingowy bajer, no może małe ułatwienie, bo nie musisz wpisywać hasła tylko zeskanować palec na czytniku. Oprogramowanie takiego urządzenia pamięta za nas hasła do różnych kont czyli tylko zapisuje je pod odpowiednim profilem (odciskiem palca), nic więcej. Z takiego softu także da się wydobyć hasło Połowa sukcesu to niestandardowe hasło, a druga połowa to używanie głowy przy korzystaniu z komputera. Do tego jeszcze odpowiednio skonfigurowany antywirus i firewall i są małe szanse, że ktoś będzie chciał wykraść Ci hasło do forum passata żeby zrobić Ci jakiegoś psikusa. Bardziej znaczące usługi elektroniczne (np. bankowość elektroniczna) są zabezpieczane w inny sposób, ale to już inna bajka. Jednym słowem nie kupuj tej zabawki, zmień wszystkie hasła na bardziej zaawansowane i nie ściągaj wirusów, a wszystko będzie dobrze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzęki wszystkim za szybką reakcje i wyczerpujące informacje :564: . Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności