Skocz do zawartości
Gość marttinus

Pojemnosć zbiornika.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marttinus

Jako nowy uzytkownik tego forum witam serdecznie.

Nie mam jeszcze Passata ale chciałbym kupić w kombi z dieslem (1995-1996r.) i dlatego mam pytanie opojemnośc zbiornika. Slyszałem ze są takie auta że i 110 litrów wchodzi, tylko czy są jakieś sposoby rozpoznani czy jest to zbiornik 70, 90 czy 110 litrów/ Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te auta nie roznia sie zbiornikami, te auta maja taki odpowietrznik i mozna wlac wiecej ja do siebie wlewam max 105 litrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 100 litrów to wchodzi tylko chba do Kombi (Variant)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość loczek_ce

witam a jak mozna bardziej jeszcze odpowietrzyć zbiornik wstawiłem własnej roboty odpowietrznik i wchodzi mi tylko 92 litry a jak obok tankują i im wchodzi ponad 100 litrów może ktoś wie jak mocniej odpowietrzyć >?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pare dni temu facet wstawiał mi dodatkowy odpowietrznik. Wyjął zbiornik i w najwyższym punkcie zbiornika (w rogu z prawej górnej strony) wstawił wentylnice od wozu z której obciął okrągłą końcówke i przylutował to do miedzianej blaszki ok 2x3 cm i przykleił jakimś klejem dwuskładnikowym do zbiornika i wkręcił 4 wkręty i z zewnątrz jeszcze posmarował tym kleiem. Na to wężyk i wyprowadził w tą gumę co jest we wlewie. Jak tankuje to 102 litry zawsze mi wejdzie a w zbiorniku są jeszcze z 4 litry ropy. Zapłaciłem za to 60 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam a jak mozna bardziej jeszcze odpowietrzyć zbiornik wstawiłem własnej roboty odpowietrznik i wchodzi mi tylko 92 litry a jak obok tankują i im wchodzi ponad 100 litrów może ktoś wie jak mocniej odpowietrzyć >?
Pare dni temu facet wstawiał mi dodatkowy odpowietrznik. Wyjął zbiornik i w najwyższym punkcie zbiornika ........ Jak tankuje to 102 litry zawsze mi wejdzie a w zbiorniku są jeszcze z 4 litry ropy.

Mi tak jak już pisałem kilka razy wchodzi max 93. Tak z ciekawości po co to wam żeby do zbiornika wchodziło 150 litrów no chyba , że do przemytu :D. Zawsze można zainstalować dodatkowy zbiornik na dachu z jakiegoś Apache , Chinook czy Herkulesa. Sorki , za żarcik ale pasek i tak ma potężny bak co za różnica czy wejdzie 95 czy 110 ??

Pozdrawiam Miłosz :provw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po co to wam żeby do zbiornika wchodziło 150 litrów no chyba , że do przemytu :D. Zpasek i tak ma potężny bak co za różnica czy wejdzie 95 czy 110 ??

Sam juz sobie odpowiedziałes. No a 15 litrów "wachy" ma znaczenie, bo 105 litrów sprzedasz a na "piątce" się dokulasz z powrotem do CPN-u :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do mnie wchodzi 96l wachy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś tam w temacie ciekawe aukcje jakiś czas temu widziałem aukcję o ile dobrze pamiętam 150 literków :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy uważajcie z benzyną żeby wam w upalny dzień nie rozwaliło zbiornika.

 

pierwszy objaw tego że waha się rozszerzyła przynajmniej u mnie to zaczyna kapać benzyna z takiej rurki zabezpieczającej która ma ujście przed przednim prawym kołem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dino wiecznie zywy :rotfl:

Byly 3 - 70 - 110 - 160.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no a ten 160 pochodzi chyba z T4, poprawcie jak sie myle:rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koledzy uważajcie z benzyną żeby wam w upalny dzień nie rozwaliło zbiornika.

 

pierwszy objaw tego że waha się rozszerzyła przynajmniej u mnie to zaczyna kapać benzyna z takiej rurki zabezpieczającej która ma ujście przed przednim prawym kołem

 

Czyżbyś zaczynał kariere na kuwejcie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no a ten 160 pochodzi chyba z T4, poprawcie jak sie myle

70-standart

110 - taxi

160 - T4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można jeszcze rozdmuchać zbiornik gorącym powietrzem wtedy wejdzie spokojnie 110 litrów.ale to ma swoje minusy a poza tym to robią ci co wożą ropę ze wschodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów. Temat bardzo prosty i krótki. Bak w passacie sedan ma 70 litrów i nic ponadto (brak poduszki powietrznej). Można jedynie go rozdmuchać. Rekordzista rozdmuchał go do około 95 litrów.

Natomiast w kombi bak ma nominalnie 70 litrów. Ale posiada on poduszkę powietrzną którą odpowietrza się przez wstawienie odpowietrzenia jak już pisano powyżej. Pojemność po takiej operacji to 107 - 110 litrów max. Dodatkowo można bak rozdmuchać do około 125 l. Warunek to nowe opaski mocujące.

Do pasków stosowano ponadto baki 140 i 160 litrów w nominale. Nie żadne T4 tylko z passatów specjalistycznych i długo dystansowych. Wojsko czy coś takiego. Dokładnie to nie wiem. Mało istotna historia. Ale jeżeli chodzi o przewóz paliwa przez granicę to tak kolorowo nie jest. 110 litrów to standard. Rozdmuchany bak jak trafisz na służbistę to nie puści do polski a te specjalistyczne 140 160l to duży problem. Nie chcą wogole wpuszczać jak znajdą. Ale jest sposób jak spokojnie jezdzić z taką pojemnością ale nie będę się rozpisywał narazie. Pozdrawiam kolegów.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość borys7373
Jako nowy uzytkownik tego forum witam serdecznie.

Nie mam jeszcze Passata ale chciałbym kupić w kombi z dieslem (1995-1996r.) i dlatego mam pytanie opojemnośc zbiornika. Slyszałem ze są takie auta że i 110 litrów wchodzi, tylko czy są jakieś sposoby rozpoznani czy jest to zbiornik 70, 90 czy 110 litrów/ Proszę o pomoc.

kolego w passatach b3 i b4 kombi sa takie same zbiorniki pisze na wskazniku 70l a lejesz do baku 100l wywalajac odpowiecznik wlejesz 106l

 

kolego w passatach b3 i b4 kombi sa takie same zbiorniki pisze na wskazniku 70l a lejesz do baku 100l wywalajac odpowiecznik wlejesz 106l

 

kolego w passatach b3 i b4 kombi sa takie same zbiorniki pisze na wskazniku 70l a lejesz do baku 100l wywalajac odpowiecznik wlejesz 106l

koledzy szukam baku do b3 kombi 160l moze ktos ma namiary ale orginal slyszalem ze mialy takie baki passaty pocztowe w niemczech

 

koledzy szukam zbiornika 160l

 

:mad: kolego jak mozna legal jezdzic z bakiem 160l na wschod

 

witam a jak mozna bardziej jeszcze odpowietrzyć zbiornik wstawiłem własnej roboty odpowietrznik i wchodzi mi tylko 92 litry a jak obok tankują i im wchodzi ponad 100 litrów może ktoś wie jak mocniej odpowietrzyć >?

 

musisz zamontowa odpowietrznik w najwyrzszym punkcie zbiornika:mad:

 

Sam juz sobie odpowiedziałes. No a 15 litrów "wachy" ma znaczenie, bo 105 litrów sprzedasz a na "piątce" się dokulasz z powrotem do CPN-u :D

 

koledzy jeden kupil paska zeby jezdzic a drugi zeby na nim zarabiac worzac rope:mad:

Edytowane przez kazio
scalone 7 szt - to chyba mój rekordzista :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności