Skocz do zawartości
harnass83

blokujaca się klamka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam mały problem z drzwiami tylnymi a mianowicie blokuje mi się klamka z zewnatrz. Żeby otworzyć drzwi muszę mocno pociągnąć a klamka bierze tak jakby na samym końcu. Czy muszę wymieniać klamke czy da się z tym coś zrobić? Za pomoc z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzyj opcji Szukaj...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dość typowa przypadłość dla B3. Wyjmij klamkę (śruba na śrybokręt krzyżakowy, widoczna po otwarciu drzwi) następnie przesuń ją do przodu i już wyjdzie. Czasami wystarczy czyszczenie i smarowanie, ale najczęściej trzeba podregulować. Do regulacji służy biały, plastikowy element - taki kołeczek. Były ich 2 rodzaje - jeden się odkręca, drugi jest blokowany klinem. Oczywiście ten odkręcany jest łatwiej regulować.

 

Nie kombinuj z podginaniem języczka w zamku w drzwiach, bo lubią pękać.

 

Tak BDW - na forum jest też opis ze zdjęciami, ale go nie znalazłem. Temat w FAQ o naprawie klamki niby jest, ale jakiś taki mało konkretny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W B4 jest biały kołeczek z klinem regulacja guzik daje, po wyjęciu klamki płaskim wkrętakiem leciutko podgiąłem blaszkę do góry tą na którą naciska ten biały kołek z klamki. Robiłem to już wiele razy przynajmniej w czterech pasatach i jeszcze nigdy mi to nie pękło. Regulując na tym białym plastiku robisz to na krótką metę bo ten plastik i tak się przesunie i problem powróci. Jest jeszcze jeden wariant ale zobaczysz jak wyjmiesz klamkę. Może być w niej pęknięty metal i tego akurat nie da się nie zauważyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem tak od drzwi przednich pasażera, że też musiałem klamkę szarpać, ale wystarczyło śrubę na śrubokręt krzyżaka dokręcić nad zamkiem z boku drzwi, która trzyma klamkę. Ale uwaga, u mnie tam był lewy gwint.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś chciałem naprawić klamkę od pasażera, bo muszę ją otwierać od środka, co i tak jest ciężkie do wykonania. Odkręciłem tą śrubkę z boku drzwi, przesunąłem klamkę w stronę przodu. Trochę wyszła, ale nie całkiem. Piszecie, żeby "wyjąć klamkę", to da się ją całkiem wyjąć? jak to zrobić? Zauważyłem, że trochę mi przeszkadzał wężyk, zapewne od centralnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat dotyczył drzwi tylnych. Jeżeli chodzi o przednie to lepiej zdjąć od środka tapicerkę na drzwiach i rozpiąc kostkę od kabla klamki. Potem wyjmiesz ją bez problemu ale uważaj przy podginaniu blaszek bo tam masz dwa języczki, jeden od klamki a drugi od kluczyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności