Skocz do zawartości
Gość max

Dodatkowe zegary w 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

Gość max

Witam!

Mam pytanie dotyczące dodatkowych zegarów ( wskaźników: voltomierz, temp. oleju, ciśnienie itp) montowanych na przednim słupku. Czy ktoś to robił? Jak to wpływa na działanie kurtyn? Jak wpiąć sie do instalacji, i czy komputer nie będzie protestował?

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno pytanie. Po co Ci one na przednim słupku? Czy są aż tak fascynujące, żeby się ciągle patrzeć jak zmienia się ciśnienie doładowania? Lepiej już patrzeć się na ruch na drodze lub uważać na pieszych, a nie mieć przed nosem zegarek z ładowaniem, który stoi na 12V. Kiedyś Audi znalazło dla tych bajerów fajne miejsce:

 

audi02kk2.jpg

 

I wiesz co Ci powiem? Jest to miejsce odpowiednie. Miałem takie zegarki w swoim aucie i patrzyłem na nie może ze dwa razy w ciągu pierwszego tygodnia. Potem (a miałem to Audi 4 lata) zapomniałem że to mam i była to rzecz całkowicie zbyteczna. Inna sprawa, to taka, czy w Passacie są przewidziane czujniki do tych zegarków. A jeszcze inna - w tym samochodzie jest tyle kabli, że zakładanie dodatkowych mija się z celem. Z tych wszystkich sztukasów najfajniejsze wydaje się być ciśnienie oleju. To w zasadzie jedyny potrzebny frykas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość max

Twoja wypowiedź ma wiele racji. I zgadzam się z nią w wielu aspektach. Jednak ja nie prosiłem o ocenę przydatności dodatkowych zegarów. Pytałem, czy ktoś to robił lub próbował robić i z jakim skutkiem.

Mimo to dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość max

Tak chodziło mi właśnie o coś takiego. Czy ktoś to już wypróbował? :681:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bvrt

Bez urazy, ale nie sądze... Szybciej dostaniesz o czymś takim info od chłopaków z forum np opla calibry :hurra::hurra::hurra:

 

pozdrawiam i nie polecam, ale to już rzecz gustu :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema, otóż dodatowe zegary to calkiem fajna rzecz. Jezdze z nimi pona 14 miesiecy i sluza mi do monitorowania pracy silnika a nie jako bajer i tyle. Podlaczyc mozna bez wiekszego problemu. Prad mozesz wziac sobie z wlacznika swiatel, tak bedzie najprosciej, ja ciagnalem z radia. Slupek kup np w Carzone, jest krotki wlasnie po to by nie kolidowac z kurtynami. Slupek oczywiscie dedykowany do passata.

Cisnienie oleju czy tmp oleju (ja wole cisnienie) podpinasz tuz obok filtra oleju. jest zaslepka w ktora pasuja czujniki od zegarów, tylko bedziesz musial dorobic dystans bo sie nie miesci.

Doladowanie wpinasz sobie w przedow idacy od kolektora. roboty na max 1-2h i powiem Ci ze warto, dzieki nim wiem dobrze co sie dzieje z silnikiem.

pozdrawiam

piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mocniej ekspoatuje silnik to patrze wlasnie na doladowanie i obrotomierz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość max

The.wolf dziękuję za informację, właśnie takiej pomocy oczekiwałem.

Pozdrawiam

MAX :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

A czy mógłby ktoś zrobić zdjęcia i pokazać jak to się prezentuje :hyhy: ??

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

a nie zastanawiałeś się żeby te wskaźniki zamontować na środkowej konsoli? Ja chce sobie w B3 właśnie tak zrobić, i uważam ze w twoim pasku też by to fajnie wyglądało ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast kratek nawiewu to już lekka przesada :kwasny:

Nawet nie pomyślałem, że można półke wymontować :P

Gdy zrobie troche mocniejszego chipa to tam umiejscowie piękne zegarki Swatch ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam wskaznikow auto gauge. Sa ladne ale malo dokladne. W slupku wygladaja kozacko ale w autach sportowych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość max

Pakarod dzięki za podpowiedź dotyczącą wskaźników auto gauge.

Jakie wobec tego wskaźniki polecasz?

Nadal męczy mnie kwestia działania kurtyn w przypadku instalacji wskaźników w słupku. Może ktoś to przerabiał?

 

Przy okazji Szczęśliwego Nowego Roku!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

greddy, sam wlasnie sobie taki kupilem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności