Skocz do zawartości
gino9

Wszystko co wiecie na temat 2.8 V6 4motion

Rekomendowane odpowiedzi

A co pokazuje komp ? Jakie dałeś świece, cewki ? Paliwo dobre ? Jakie ciśnienie daje pompa paliwa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komp nic nie pokazuje cewka świece org paliwo 98 wygląda tak jakby powyżej 3 tys obrotów było ciut lepiej ale ogólnie jest do d... kiedys śmigał lepiej brak mi pomysłów:sciana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silnik pracuje OK ? Obroty, kultura pracy ?

A układ hamulcowy masz sprawny , nic nie blokuje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przepływomierz sprawdzony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie mam pytanie - co ile kilometrów wymieniacie olej w manualnej skrzyni biegów oraz w tylnym moscie w 4motion. Ja na blacie mam około 200 tys km i chyba nikt nic nie wymieniał a zaczynam juz słuszeć szumy z napędu.

 

 

W serwisie zalecają wymianę oleju w dyfrze co 60tyś. Natomiast w skrzyni manualnej jak to mechanik stwierdził... jeżeli skrzynia pracuję prawidłowo i nie ma wycieków to oleju NIE WYMIENIAMY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Posiadam Passata z silnikiem 2.8 v6 ALG. Od kilku dni mam taki problem, że i na gazie i benzynie gdy np. podczas jazdy wrzucę na luz lub gdy podczas postoju ruszę kierownicą silnik(gdy jest nagrzany) gaśnie(przy obciążeniu silnika i tylko gdy jest nagrzany, na zimnym nic takiego się nie dzieje). Co może być tego przyczyną? Komputer czysty, przepustnica wyczyszczona, adaptacja przeprowadzona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przepływomierz sprawdzony

tez o tym pomyślałem od razu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam pytanie, chce wymienic rozrzad w swoim AMX i oczywiscie sa tez problemy z malymi wyciekami w silniku oraz smierdzacym przez to spalonym olejem. Podpowiedzcie mi jaki najlepiej rozrzad zamontowac i co przy okazji wymienic, jakie uszczelniacze itp itd. Najlepiej z numerami czesci i gdzie mozna to wszystko na raz dostac zeby raz, a dobrze tamten temat zrobic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O rozrządzie, śmierdzącym , palącym się oleju , uszczelkach, częściach było nie raz --- szukać trzeba .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy mam pytanie, chce wymienic rozrzad w swoim AMX i oczywiscie sa tez problemy z malymi wyciekami w silniku oraz smierdzacym przez to spalonym olejem. Podpowiedzcie mi jaki najlepiej rozrzad zamontowac i co przy okazji wymienic, jakie uszczelniacze itp itd. Najlepiej z numerami czesci i gdzie mozna to wszystko na raz dostac zeby raz, a dobrze tamten temat zrobic.

 

Śmierdzi olejem----uszczelki pod pokrywami zaworów (elring jakieś 300zł.obie strony jak dobrze pamiętam)

Rozrząd to z reguły im drożej tym lepiej;) W każdym większym sklepie motoryzacyjnym dostaniesz kilka propozycji.

Jak kolega wyżej pisze.Poszukac.Wiele razy było to już wałkowane.

O smierdzącym oleju i możliwych przyczynach masz w okolicy 142 strony tego wątku)

Pozdrawiam.

Edytowane przez luk88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile wchodzi oleju do tylnego mostu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ile wchodzi oleju do tylnego mostu ?

U mnie weszło niewiele ponad 1,5 l - dokładniej 1550 ml;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, w takim razie zamawiam 2 L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
komp nic nie pokazuje cewka świece org paliwo 98 wygląda tak jakby powyżej 3 tys obrotów było ciut lepiej ale ogólnie jest do d... kiedys śmigał lepiej brak mi pomysłów:sciana

 

Kolego sprawdz stan katalizatorów mogą być zapchane i wtedy silnik bardzo muli. Zachowuje się jakby brakowało mu mocy i wolniej się wkręca na obroty.

 

Przychodzi mi także na myśł napinacze łańcucha rozrządu. Sprawdz ich kąt oraz zachowanie np na biegu jałowym czy są stałe czy cały czas kąt się zmienia względem obrotów. One odpowiadają za zmienne fazy także mają spory wpływ na zachowanie silnika

Edytowane przez Prezes007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzieki, w takim razie zamawiam 2 L

Kolego mam pytanie bo widzę, że masz taki sam silnik, czyli masz przepustnicę na linkę. Mógłbyś zobaczyć na wskazania w blokach mierzonych silnika grupa 4, na wyłączonym silniku. Chodzi mi o to, jaki jest kąt pochylenia przepustnicy po wciśnięciu pedału gazu w podłogę (pierwsze bądź drugie okienko) i czy pokazuje wtedy w czwartym okienku pełny gaz (full throttle) czy częściowy (part throttle)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam interfejsu :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie takie pytanko: gdy z wydechu podczas jazdu z tłumików wydobywa nam się woda oznacza to że...?

 

a) katalizatory pracują właściwie i są w idealnym stanie

b) katalizatory są już w kiepskim stanie i czas na ich wymiane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie martwić się na zapas ;)

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C) jak gotujesz wodę w garnku i podniesieaz pokrywkę to co masz na niej?

To samo jest w tlumiku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie, a byłby ktoś w stanie tak prosto na chłopski rozum wytłumaczyć mi jak działa napęd 4motion?

 

wiem, że nie jest to stały napęd na 4 koła.

 

czy jeśli samochód jeździ spokojnie po mieście to napędzane są tylko koła przednie?

 

czy podczas ruszania spokojnie na asfalcie napęd przenoszony jest na 4 koła czy tylko na przednie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności