Skocz do zawartości
gino9

Wszystko co wiecie na temat 2.8 V6 4motion

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Uzytkownicy pomóżcie mam problem! Kupiłem passata b5 fl 2001r 2.8 v6 4-mation pojezdziłem chwile i padła skrzynia biegów oczywiscie automat. Nie moge znalesc drugiej takiej z tym samym oznaczeniem. pytanie czy jezeli kupie inna skrzynie z innym oznaczeniem ale flansze na przeguby i wał beda takie same czy skrzynia sie zgra ? na innym forum mi napisali ze siada skrzynia z Audi A8 2.8 q, z Passat b5 syncro, Audi A4 b5 q, Audi A6 c5 q wszystkie modele w wersji 2.8 v6 30v quatrro na kazdej z tych skrzyn jest inne oznaczenie czy sterowniki itp siądą czy passat bedzie jezdził?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już kupiłeś takie coś , to napraw to co masz . Jestem na 99% pewien że dużo lepszej skrzyni niż twoja popsuta nie kupisz.

Piszesz że skrzynia padła , a coś konkretnego ? Może na początek wymienić olej - zawsze jest szansa że coś pomoże.

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie popieram dgasek , skrzynia kupowana z nieznanego źródła to jak kupować kota w worku. Napraw swoją skrzynie dostaniesz gwaracje i bedziesz śmigał. A skrzynia używana też moze paść po chwili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie sytuacja wygląda tak... skrzynia pracuje jak by w trybie awaryjnym, auto nie jedzie tzn nie ma kopa, skrzynia szarpie, szumi, tak jak by slizgało sprzegło, ogolnie skrzynia wypluła szklanke jakiegos rzadkiego oleju... czasem jak stanie i chce wystartowac to obroty rosna auto stoi. Kojarzy ktos jaki koszt zregenerowania skrzyni ? w razie czego skrzynie miał bym z pewnego miejsca z passata b5 2.8 v6 ale z innym oznaczeniem czy owa skrzynia w razie czego by sie zgrała ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymień najpierw olej i zobacz co będzie .

 

A masz jakieś błędy na komputerze ? Auto kupiłeś z Polski , czy sprowadzane ? Jakie masz oznaczenie skrzyni ?

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oznaczenie skrzyni : 0264199

040064

FAR

swiecą sie jakieś błedy, ale jeszcze nie podpinane było pod kompa. Kupiłem w PL zarejstrowane

jaka jest roznica miedzy sprowadzonym a krajowym ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego własnie wolę manual...proponuje sprawdzic błedy na kompie, może skończyło się sprzęgło, padł jakiś sterownik, piszesz że wypluł szklanke oleju moze poleciał jakis uszczelniacz i teraz jest zbyt mało oleju żeby wszystko trybiło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dlatego własnie wolę manual...

a ja właśnie wolę automat, co to za kryteria wyboru wszystko się psuje bo ktoś do tego doprowadził, manual automat wybór jest indywidualny, przy automacie silnik pracuje dłużej bezawaryjnie a w MT w większości V6 są zajechane

 

swiecą sie jakieś błedy, ale jeszcze nie podpinane było pod kompa. Kupiłem w PL zarejstrowane

jaka jest roznica miedzy sprowadzonym a krajowym ?

nie jeździj autem w takim stanie w skrzyni może być pierdoła, a jak będziesz nią śmigał to na pewno jej nie pomożesz nie zmieniaj oleju pierwsze niech mechanior od skrzyń zobaczy co się dzieje, jak będziesz lał olej nie bierz ori z aso po 80 zeta za litrę to jest to samo co MOBIL ESSO ATF LT 7114 po jakieś 25zł za litrę, ori olej robi ZF można sprowadzić ze stanów jakieś 16-18 ojro za litrę ja kupiłem 2l bo będę na dniach sprawdzał stan oleju u siebie

 

ps. nie ma znaczenia skąd auto jest ale jak było użytkowane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przymierzam sie do wymiany rozrządu i mam pytanie co polecacie za zestawy?, osobiscie znalazłem kompletny zestaw firmy gates + pompa wody dolz za ok 630zł...co myslicie stosował ktos u siebie taki zestaw?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przymierzam sie do wymiany rozrządu i mam pytanie co polecacie za zestawy?, osobiscie znalazłem kompletny zestaw firmy gates + pompa wody dolz za ok 630zł...co myslicie stosował ktos u siebie taki zestaw?

 

Witaj, ja kupiłem zestaw firmy DAYCO (mało znana?) pompę SKF i pasek wielorowkowy DAYCO, u znajomego za cenę 570zł, wydaje mi się cena ok. Okazało się, że zestaw oryginalny na którym przejeździłem 120 tyś km. był też na pasku DAYCO . Zmieniany miałem rozrząd w USA, dzwoniłem do serwisu, sprawdzałem w Carfax kiedy miałem wymieniany. Tak więc polecam zainteresowanie się tą firmą, bo teraz w zestawach naprawczych w VAG Group jest większości DAYCO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przymierzam sie do wymiany rozrządu i mam pytanie co polecacie za zestawy?, osobiscie znalazłem kompletny zestaw firmy gates + pompa wody dolz za ok 630zł...co myslicie stosował ktos u siebie taki zestaw?

 

do wymiany może być jeszcze napinacz paska wielorowkowego, u mnie był już rozjechany koszt ori około 850zł zamiennik 280zł to taki dodatkowy koszt, który może Cie zaskoczyć hehe, oraz termostat bo jest po stronie rozrządu, plus uszczelniacze po stronie rozrządu ale nie wiem ile kosztują płaciłem za całość aha i uszczelki pokryw zaworów ori 200zł za szt lub zamienniki np Reinz około 170zł oczywiście dwa komplety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
200 tys w aucie które ma 15 lat ?? No chyba że masz go on nowości i masz na to papier , ale wątpię .

Ten olej to wielki syf --- zrób płukankę i zalej Motulem 8100 xcess 5w40 .

Skoro się leje po kolektorach to z zaślepek wałków.

Walcz :)

 

Pozdr

 

W moim pasku mam przejechane ponad 300k km, będę w najbliższym czasie wymieniał olej. Teraz jeżdżę na Castrol`u 10W40 oleju "wypija" mi około 1l/3000 km. Czy "Ten olej to wielki syf" i w moim przypadku lepiej jest go zamienić na np. Motula?

 

Pozdrawiam Kuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do wymiany może być jeszcze napinacz paska wielorowkowego, u mnie był już rozjechany koszt ori około 850zł zamiennik 280zł to taki dodatkowy koszt, który może Cie zaskoczyć hehe, oraz termostat bo jest po stronie rozrządu, plus uszczelniacze po stronie rozrządu ale nie wiem ile kosztują płaciłem za całość aha i uszczelki pokryw zaworów ori 200zł za szt lub zamienniki np Reinz około 170zł oczywiście dwa komplety

Ja tam zakładałem u siebie zestaw SKF z nowym tłumikiem drgań i kowadełkiem cały kpl zestaw!!! Większość ludzi wymienia tylko pasek i rolki a i tak całą robotę robi tłumik drgań skrętnych.Polecam jeszcze wymienic termostat na nowy i simmeringi wałków i wału.Jak coś to posiadam fotki i filmiki przy wymianie rozrządu w 2.8 AMX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak będziesz lał olej nie bierz ori z aso po 80 zeta za litrę to jest to samo co MOBIL ESSO ATF LT 7114 po jakieś 25zł za litrę,

 

Czy jest jakiś podobny myk jak chodzi o olej do skrzyni manualnej G052911A2 lub A1 ?

Cena oryginału 120zł za litr, wchodzi ze 2.5l i nie doczytałem się by ktoś znał sprawdzony zamiennik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy jest jakiś podobny myk jak chodzi o olej do skrzyni manualnej G052911A2 lub A1 ?

Cena oryginału 120zł za litr, wchodzi ze 2.5l i nie doczytałem się by ktoś znał sprawdzony zamiennik.

 

Zaraz napisze bo mam w bagazniku, niedawno zmienailem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy jest jakiś podobny myk jak chodzi o olej do skrzyni manualnej G052911A2 lub A1 ?

Cena oryginału 120zł za litr, wchodzi ze 2.5l i nie doczytałem się by ktoś znał sprawdzony zamiennik.

 

Nie wiem jak jest do manualnej ale sytuacja pewnie jest dużo łatwiejsza do manuala musisz wlać olej o takiej samej specyfikacji jak zalecana i tyle, z automatem jest o tyle gorzej że tam akurat olej jest bardzo ważny, do tego nie wolno ich ze sobą mieszać, trzeba całą skrzynie przepłukiwać chyba że ma się pewność jaki olej był zalany wcześniej, pamiętaj że aso nie robi olei hehe to zawsze robi jakaś firma która pod swoim logiem ma je dużo taniej, np esso i mobil to ta sama firma więc błędne jest mniemanie że mobil przejął esso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja wlalem taki i już rok smiga super :-)

 

Dzięki wielkie, właśnie szukam czegoś, na co ludzie nie narzekają. Lepkość lepkością, ale złe rzeczy czytam o pracy skrzyni po zalaniu np Mobilem, jako zamiennikiem tego oleju.

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie potrzebuje liste rzeczy jakie potrzebne sa do przelozenia automatu na manuala silnik 2.8 v6 30v 4mation

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności