Skocz do zawartości
gino9

Wszystko co wiecie na temat 2.8 V6 4motion

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki śliczne za podpowiedzi Będę sprawdzał po kolei Przebieg 163tyś nie zgazowany.Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie przed wymianą nie było wibracji, a podpore wymieniałem bo strasznie wyła, dlatego myślę,że to wina wału a raczej słabo wykonanej podpory.

 

pewnie jak wymieniałes podpore nie zaznaczyłes sobie połączenia na wale przy wymianie podpory i złozyłes byle jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja ogólnie załozyłbym te bez dekli bo sa sprawdzone.. a ty zrobisz jak uwazasz...pozdrawiam

ok spoko dzięki przekonałeś mnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczyłem wszystko jak trzeba , ale dziś jeszcze raz będę sprawdzał więc zobaczymy co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy może ktoś z was zna wymiar o ringa na prawym króćcu chłodnicy (stojąc przodem do auta)

bo cieknie mi tam płyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wszystko jasne Okazało się że kable miały przebicie i czujnik był walnięty. Jeszcze raz dzięki za pomoc Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie gdzie W silniku ACK jest filtr paliwa?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie gdzie W silniku ACK jest filtr paliwa?

sprawdzałeś pod autem, prawa strona z tyłu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam chłpaki szukam juz od 3 miechow paska i nic nie ma.... a juz wolalbym kupic jakas benz/gaz albo benz i i zalozyc lpg.... i mam pytanie bo gadalem o 2.8 z gosciem co zaklada instalacje lpg i mowil ze pasior w sekwencji 2.8 w manualu spala 14-15 l gazu po miescie. Realne spalanie ?? Jak to u was wyglada ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze wymienić akumulator. Podpowiedzcie proszę, jaki aku wybrać do 2,8 V6 z gazem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy że ciężko mi zobaczyć cokolwiek pod autem ze względu na niskie zawieszenie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam chłpaki szukam juz od 3 miechow paska i nic nie ma.... a juz wolalbym kupic jakas benz/gaz albo benz i i zalozyc lpg.... i mam pytanie bo gadalem o 2.8 z gosciem co zaklada instalacje lpg i mowil ze pasior w sekwencji 2.8 w manualu spala 14-15 l gazu po miescie. Realne spalanie ?? Jak to u was wyglada ??

 

To spalanie jest realne (z klimą trochę ciężej) , ale to zależy w jakim mieście. A to że nie ma to nic dziwnego, szykaliśmy z kolegą i to co oglądałem dramatyczne.

 

Pozdr

 

---------- Dodano o 19:44 ---------- Poprzednia wiadomość o 19:43 ----------

 

Musze wymienić akumulator. Podpowiedzcie proszę, jaki aku wybrać do 2,8 V6 z gazem ?

 

Bosch Silver 74 Ah.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, podzielcie się doświadczeniem proszę,

W zakresie obrotów 1800 - 2100 mam pulsujące wibracje na kierownicy, nawet chyba można by to nazwać chrobotaniem. Chrobotanie nie zależy od prędkości samochodu tylko od obrotów silnika, więc zapewne pochodzi od silnika. Co to może być?

 

Co do spalania w mieście (kolega Pikus91) to poruszam się w Krakowie oraz w mieście 40 tys mieszkańców. W Krakowie pali mi 18 - 19 litrów benzyny a w mniejszym mieście 15 litrów benzyny. Gaziarz jest chyba z naprawdę małego miasteczka ;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrego 2.8 , zadbanego to możesz jeszcze troszke poszukać. i Tu się sprawdza powiedzenie że skąpy traci dwa razy. Także czasem lepiej przy zakupie zapłacić więcej niż potem wkładać w naprawy , a jak wiemy 2.8 tanie nie jest. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak narazie to ani ladnego/zadbanego 1.8t ani 2.8 nie mozna za zadne skarby znalezc ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiedzmy że ciężko mi zobaczyć cokolwiek pod autem ze względu na niskie zawieszenie

nom niestety dlatego musisz wymienić zawieszenie na terenowe najlepiej pneumatyczne :P

 

witam chłpaki szukam juz od 3 miechow paska i nic nie ma.... a juz wolalbym kupic jakas benz/gaz albo benz i i zalozyc lpg.... i mam pytanie bo gadalem o 2.8 z gosciem co zaklada instalacje lpg i mowil ze pasior w sekwencji 2.8 w manualu spala 14-15 l gazu po miescie. Realne spalanie ?? Jak to u was wyglada ??

spalanie realne mi na trasie pali 8-10 literek na mieście 12-16 (mówimy o benzynie) wszystko zależy od nogi :), jak szukasz auto na miasto to musisz się liczyć z takim spalaniem to auto z tym silnikiem nie nadaje się na miasto przecież to jasne, musisz ocenić gdzie najczęściej się poruszasz

 

Dobrego 2.8 , zadbanego to możesz jeszcze troszke poszukać. i Tu się sprawdza powiedzenie że skąpy traci dwa razy. Także czasem lepiej przy zakupie zapłacić więcej niż potem wkładać w naprawy , a jak wiemy 2.8 tanie nie jest. Pozdrawiam

dokładnie, a zadbane auto to ciężki temat szukaj za granicą u nas to jak z każdym autem wytłuczone po pięciu właścicielach :/

 

W Krakowie pali mi 18 - 19 litrów benzyny a w mniejszym mieście 15 litrów benzyny. Gaziarz jest chyba z naprawdę małego miasteczka

to akurat mało ma do rzeczy, bardziej się liczy jaką ma ktoś nogę i w jakim stanie silnik :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spalanie realne mi na trasie pali 8-10 literek na mieście 12-16 (mówimy o benzynie) wszystko zależy od nogi :), jak szukasz auto na miasto to musisz się liczyć z takim spalaniem to auto z tym silnikiem nie nadaje się na miasto przecież to jasne, musisz ocenić gdzie najczęściej się poruszasz

 

 

 

 

to akurat mało ma do rzeczy, bardziej się liczy jaką ma ktoś nogę i w jakim stanie silnik :P

 

Nie mam pojęcia w jakim stanie mam silnik :) ale mój rekord w trasie to 8,1 litra benzyny. Nogę mam średnio ciężką, nieczęsto przyspieszam w kick downie. Niestety ten silnik pali więcej kiedy stoi niż jak jedzie. Dość często dojeżdżając do jakiegoś zakorkowanego skrzyżowania mam średnią 15, a jak je opuszczam mam już 20, hehe

 

Czy ktoś może mi coś podsunie o tym chrobotaniu 1800 - 2100 obrotów?

 

Dzięki,

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Musze wymienić akumulator. Podpowiedzcie proszę, jaki aku wybrać do 2,8 V6 z gazem ?

 

Ja Kupiłem Centra Futura Plus bo znajomy w hurtowni aku mówił, że Bosch się pogorszył i mają reklamacje. Dodatkowo na Centre jest 3 lata gwarancji i rok assistance a na Bosha 2 lata gwarancji.

 

to akurat mało ma do rzeczy, bardziej się liczy jaką ma ktoś nogę i w jakim stanie silnik

 

To akurat ma baaaardzo dużo do rzeczy bo jak stoisz w korku przez godzinę gdzie ciągle ruszasz hamujesz i jedziesz 10km/h to wychodzą kosmiczne cyfry. Na spalanie w mieście ma bardzo dużo czynników ma wpływ styl jazdy, pokonywane dystanse czy jedziemy po obwodnicy czy przez centrum :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś może mi coś podsunie o tym chrobotaniu 1800 - 2100 obrotów?

w czasie jazdy szukał bym problemu z kołami, półosie itd jak by było coś z silnikiem czy poduchami to czół byś na postoju

 

Musze wymienić akumulator. Podpowiedzcie proszę, jaki aku wybrać do 2,8 V6 z gazem ?

Co do pojemności to 72-74 Amh a jakiej marki bez większego znaczenia byle miał dobrą opinię i gwarancję na 3 latka ja mam Centra Futura Plus w Hondzie od 4 lat auto stoi na dworze w żadną zimę nie było problemu z zapaleniem auta, Bosh to tak jak kolega Awariall pisze też słyszę coraz więcej negatywnych opinii

 

To akurat ma baaaardzo dużo do rzeczy bo jak stoisz w korku przez godzinę gdzie ciągle ruszasz hamujesz i jedziesz 10km/h to wychodzą kosmiczne cyfry. Na spalanie w mieście ma bardzo dużo czynników ma wpływ styl jazdy, pokonywane dystanse czy jedziemy po obwodnicy czy przez centrum :-)

chodziło mi o to, że mało ma do rzeczy czy duże czy małe miasto w każdym tak samo się hamuje i rusza :P, nom może Zamość to nie metropolia ale często godzinami po nim śmigam, korki tez się robią nie małe a największe spalanie jakie zaobserwowałem to 16l/100km i tak zgadzam się styl jazdy ma dużo do tego jak ktoś nerwowy i praktykuje ciśnieniową jazdę to potem ma kosmiczne cyfry na spalaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do pojemności to 72-74 Amh a jakiej marki bez większego znaczenia byle miał dobrą opinię i gwarancję na 3 latka ja mam Centra Futura Plus w Hondzie od 4 lat auto stoi na dworze w żadną zimę nie było problemu z zapaleniem auta, Bosh to tak jak kolega Awariall pisze też słyszę coraz więcej negatywnych opinii

 

Dzięki za odpowiedzi na moje zapytanie! Chodziło mi głównie o pojemność :)

...ale jeśli polecacie Centra Futura Plus, to raczej skupię się na tym modelu :dobrze

 

 

PS. o ten chodzi?

http://allegro.pl/akumulator-centra-futura-72ah-720a-promocja-i2761572719.html#tabsAnchor

Edytowane przez Gzheg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności