Skocz do zawartości
gino9

Wszystko co wiecie na temat 2.8 V6 4motion

Rekomendowane odpowiedzi

 

Witam

A ma ktoś jakieś poglądowe foto gdzie te silentblock wału się znajdują bo mam troche luz na wale.

I już niewiem co mam wymienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nad Twoimi porzednimi autami ma (wg mnie) podstawową przewagę: jest cichociemny :)

Nie kojarzę napędu w Jagu, ale ten w pasku niewiele ustępuję napędowi z Imprezy. Na suchym masa Passata nie pozwala za bardzo szaleć (nie oszukujmy się, moc też nie powala na kolana) ale na deszczy/błocie/śniegu niejeden "stjuningowany" sportowiec zdycha spod świateł i robi wytrzeszcz jak idziesz bokiem w zakręcie.

Zależy czego oczekujesz: jesli chcesz szybko i bezpiecznie się przemieszczać nie będąc wytykany palcem - bierz paska. Jeśli bardziej zależy Ci na indywidualizacji na osiedlu to weź... Infinity QXa.

Pzdr

W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

padła mi dziś skrzynia tiptronic... Chce teraz wstawić manuala z napedem na jedną oś, czy skrzynia od 1.8 będzie pasować? Remont automata nie wchodzi w gre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie podejdzie. No ale niech się wypowie ktoś mądrzejszy :)

 

Pozdrówka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co Karol masz taka u siebie?? :P 4biegi i heja :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem trzeba szukać koniecznie od 2,8. Rozejrzyj się na Allegro - pewnie sporo tego jest zważając na to że silniki te były masowo wkładane do Audi :)

 

Pozdrówka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co Karol masz taka u siebie?? 4biegi i heja

 

tak tylko ze ja mam ELX z 5 biegiem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak sie to skończy. Chcialem kupić całego anglika a z 2.8 praktycznie nie ma :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy walnięta cewka lub przewody mogą wpływać na dymienie z wydechu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy jak mocno Ci niedopala w danym cylindrze. Uwalony kabel i lekko prychający na wolnych obrotach silnik (z powodu tego właśnie kabla) nie powodował dymienia w silniku czterocylindrowym więc myślę że i w V6 nie powinien. No ale to tylko moje przemyślenia na podstawie byłego Golfa GTI.

 

Pozdrówka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam pytanie czy jest możliwość wyłączenia asr w Passacie 2.8 v6 z napędem na 4 łapy? Widziałem, że w niektórych wersjach był wyłącznik w konsoli środkowej - u mnie tego nie ma.

 

Pozdrawiam

 

 

Bezpiecznik

 

A który to bo u mnie zaden nie ma oznaczenia ASR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś może ile i gdzie są poduszki pod silnikiem? Ewentualnie kosz wymiany? Da rade taką operacje w warunkach kanałowych przeprowadzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są dwie po bokach. Ceny od 130 do ok 310 w IC (chyba,że masz zniżki ;) ). Nie pamiętam czy silnik nie jest jeszcze mocowany do belki z przodu. W każdym bądź razie główne zawieszenie silnika jest po bokach. Koszt, policzyłbym jakieś 2 roboczogodziny (tak w razie nieplanowanych trudności).

Można zmienić je w kanale, trzeba jedynie wyposażyć się w lewarek lub coś żeby lekko unieść silnik by móc wyjąć poduszkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silnik na poduszkach po prostu leży czy jakoś jest do nich przykręcony? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na przedniej belce po prostu leży - wiem bo rozbierałem cały przód podczas wymiany rozrządu.

 

Pozdrówka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o położenie silnika względem poduszek to i leży i jest przykręcony. Poduszki są przykręcone od dołu do belki, a od góry silnik (a dokładnie łapa) leży na nich i jest przykręcona. Jak zobaczysz zdjęcie poduchy to będziesz wiedział od razu jak to jest zmontowane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to prawda, że przy wymianie skrzyni automatyczniej na manualną trzeba zmienić też most?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam takie pytanko odnośnie mojego samochodu.Jest to passat B5 2.8 v6 z 1999roku.Numer części która mnie interesuje to 078 103 224 R.Jest to przewód odpowietrzający na którego końcu jest taka beczułka której nie można dostać oddzielnie bez przewodu.Jakie zadanie spełnia ta małą beczka,bo przy czyszczeniu wykruszyła mi się z niej jakaś gumowa uszczelka czy coś w tym rodzaju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności