Skocz do zawartości
gino9

Wszystko co wiecie na temat 2.8 V6 4motion

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wiem ze było to poruszane na tym forum ale tylko dwie odpowioedzi były na to i do tego odmienne:) chodzi mi o wycięcie katalizatorów czy coś sie zmini?? czy bedzie głosniej czy nie?? muszę zminic ten łącznik ten obudowany siatką i zastanawiam się od razu nad wycięciem katalizatorów:) a czy zmini sie coś odnośnie dynamiki auta?? pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zdaje się, zamontowane są puste puszki katalizatorów (przynajmniej takie wrażenie się uzyskuje po pukaniu w puszki) i dźwięk wydechu jest bardziej... chrapliwy w porównaniu do np Audi A4 V6.

 

Pozdrówka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wiem ze było to poruszane na tym forum ale tylko dwie odpowioedzi były na to i do tego odmienne chodzi mi o wycięcie katalizatorów czy coś sie zmini?? czy bedzie głosniej czy nie?? muszę zminic ten łącznik ten obudowany siatką i zastanawiam się od razu nad wycięciem katalizatorów a czy zmini sie coś odnośnie dynamiki auta?? pozdro.

 

Ja tak miałem... a brzmi to następująco: (dodatkowo jest założony stożek)

 

[ame]

[/ame]

[ame]

[/ame]

 

Dynamika... cóż, jeśli jest różnica to niewielka.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w automacie po wycięciu katów słabszy od dołu i do tego usterka w silniku rząd katalizatorów 1 i 2 nieprawidłowe działanie no i głośniejszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka mam pytanie. Wymieniał ktoś z was tulejki/poduszki tylnego napędu chodzi mi tu o "gruszke" sa u mnie do wymiany i nigdzie w sklepach tego nie maja.. nie wiem jak w serwisie bo jeszcze nie bylem pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Beny,

 

jak się prowadziło w tych torowych warukach ? jest bardziej pod czy nad sterowne. Mialeś ESP wyłączone na tym przejeździe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Beny,

 

jak się prowadziło w tych torowych warukach ? jest bardziej pod czy nad sterowne. Mialeś ESP wyłączone na tym przejeździe ?

 

ESP nie mam, prowadziło się całkiem całkiem. Jak na oryginalne zawieszenie nie było źle. Głównie podsterowność, ale tyłem też potrafi zakołysać (0:36 sekunda).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale dźwięk dziwny taki "pusty"

I dziwnie wygląda takie rodzinne kombi jak zap... po torze. fan niesamowity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale dźwięk dziwny taki "pusty"

 

dziwęk inny, to fakt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ESP nie mam, prowadziło się całkiem całkiem. Jak na oryginalne zawieszenie nie było źle. Głównie podsterowność, ale tyłem też potrafi zakołysać (0:36 sekunda).

 

czyli tak jak polonezem u Clarksona, który się zastanawiał czy jest pod czy jednak nadsterowny :-)))

 

Ja się właśnie zastanawiam czy nasze 4 motion są podsterowne ale poza zimą nie umiem tego sprawdzić - albo nie miałem okazji :-)))

 

Ciekawe czy to rzucenie tyłem ma coś wspólnego z dodaniem lub odjęciem gazu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I dziwnie wygląda takie rodzinne kombi jak zap... po torze. fan niesamowity.

 

Fun jest ;) Polecam raz na jakiś czas...

 

czyli tak jak polonezem u Clarksona, który się zastanawiał czy jest pod czy jednak nadsterowny :-)))

 

Ja się właśnie zastanawiam czy nasze 4 motion są podsterowne ale poza zimą nie umiem tego sprawdzić - albo nie miałem okazji :-)))

 

Ciekawe czy to rzucenie tyłem ma coś wspólnego z dodaniem lub odjęciem gazu ?

 

Wiadomo że moc jest automatycznie dawkowana między osiami.

Jeżdżąc w zimie można spokojnie podsterowność leczyć odpowiednią dawką gazu.

 

[ame]

[/ame]

 

w lecie na deszczu też można zarzucić tyłem ale jest trudniej...

 

Niestety w lecie brakuje mocy aby fajnie tyłem sterować, poza tym napęd stały nie jest (czyli nie np 60:40) i nie wiadomo do końca gdzie moc się za chwile znajdzie.

Ale nie ma cudów - przecież to tylko rodzinne kombi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niee no... co Wy piszecie?

Przecież 4Motion (zresztą tak samo jak A4/A6 Q) są:

- podsterowne (lekko) przy jeździe z włączonym ESP

- mocno nadsterowne przy wyłączonym ESP.

Wystarczy cisnąć gaz w podłogę zarówno na śniegu/lodzi jak i na mokrym żeby się o tym przekonać.

I nie ma różnicy czy jedziesz pusty czy doładowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
niee no... co Wy piszecie?

 

Przecież post wyżej jest prawie to samo napisane ;)

Z tą różnicą że wcale nie jest mocno nadsterowne tak jak napisałeś.

Tak jak pisałem na śniegu bez problemu można sobie nadsterowność wyczarować. Ale na mokrej a tym bardziej na suchej powierzchni jest bardziej podsterowny (bez ESP).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zeby sprowokować nadsterowność wystarczy szarpnąc gazem na ostrym zakręcie i poleci troszke boczkiem, ale z reguły jest podsterowny jak FWD jak sie przesadzi z prędkoscią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsterowny zgadza się wystarczy na rondo wpaść i próbować powoli przyspieszać - przód ucieka.

 

Ale tyłem pozamiatac - szczególnie na mokrym to też nie problem to kwestia operowania gazem i jak to było już napisane szarpnięciem fajerą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie podsterowność w aucie to zło - zero fun'u. Jeżdżę na wył ESP i dlatego uważam paska za auto nadsterowne. Fajnie to widać jak się ktoś przesiada międzu Subaryną (Impreza, Legacy) a Paskiem. Wtedy wyraźnie widać różnicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przeglądając allegro natknąłem się na to o to aukcje http://moto.allegro.pl/item1084038741_ladny_passat.html i jak myślicie dlaczego taka niska cena?

 

Wg mnie to jakiś bubel... i ten przebieg. Pewnie nawet na kołach nie przyjechał. Zobacz jakie fury stoją dookoła ;) Nikt samochodu w dobrym stanie nie sprzedaje dwukrotnie taniej. Ale to nie jest wątek o konkretnych autach do kupna :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie o olejach było już wiele, ale może mi powiecie, bo mam dylemat. Zakupiłem autko jak w temacie tydzień temu z firmy w której pracuje. Autko jest przed przeglądem i tu mam dylemat. Osoba która była odpowiedzialna za serwis tego samochodu powiedziała mi że zalany jest olej castrol 5W40, dzwoniąc do serwisu, powiedzieli mi że jest zalany 10W40 (na 99% taki jest obecnie)- jaki olej zalać?? Co jeszcze należy poddać przeglądowi i ewentualnej wymianie, passat ma przejechane obecnie 208000 km, skrzynia manual.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pewnie o olejach było już wiele, ale może mi powiecie, bo mam dylemat. Zakupiłem autko jak w temacie tydzień temu z firmy w której pracuje. Autko jest przed przeglądem i tu mam dylemat. Osoba która była odpowiedzialna za serwis tego samochodu powiedziała mi że zalany jest olej castrol 5W40, dzwoniąc do serwisu, powiedzieli mi że jest zalany 10W40 (na 99% taki jest obecnie)- jaki olej zalać?? Co jeszcze należy poddać przeglądowi i ewentualnej wymianie, passat ma przejechane obecnie 208000 km, skrzynia manual.

 

Nie zalewa się oleju 'gorszego'... jeśli masz wlany 10w40 to taki sam zalej jeszcze raz. Ja również na takim śmigam. Wydaje mi się że to co po kupnie auta to rozrząd, filtry, płyny jeśli nie jesteś pewien co do ich przebiegu. Poza tym bym poszukał ewentualnych wycieków oleju, ten motor potrafi czasem nieco gubić.

Ja bym tak zrobił na początek, a później warto popatrzeć w jakim stanie są wszystkie główne części eksploatacyjne auta.

Pozdrawiam i gratulacje zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności