Skocz do zawartości
gino9

Wszystko co wiecie na temat 2.8 V6 4motion

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Passat_V6

Mam pytanie, gdzie w tych samochodach znajduje się termostat ??? Jakoś nie mogę go wyczaić, proszę o pomoc. Z góry dzięki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuje dać nową zakładke na tym forum,tylko i wyłącznie o 2.8v6.bo nic nie ma temat tych silników:( same klekoty i turbo lanosy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
proponuje dać nową zakładke na tym forum,tylko i wyłącznie o 2.8v6.bo nic nie ma temat tych silników same klekoty i turbo lanosy

 

I co jeszcze :?: Dla 1.6 oddzielnie, dla 1.8 oddzielny temat, dla 2.0 Odzielny itd...

Wejdź na inne fora, tam to jest rozpierdziel.... nasze i tak jest super czytelne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra,sorry.nie chciałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie, gdzie w tych samochodach znajduje się termostat ??? Jakoś nie mogę go wyczaić, proszę o pomoc. Z góry dzięki...

 

nie udziele dokladnej odpowiedzi ale chcialem wymienic u siebie termostat i uslyszalem, ze teraz nie ma sensu i lepiej poczekac na wymiane rozrzadu (a ta juz niebawem) bo wymiana termostatu nie obejdzie sie bez zdemontowania rozrzadu. A ze wieksze chlodzenie jest lepsze niz przegrzewanie silnika, to kazali mi tak jezdzic i zrobic wszystko za jedym razem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość filus
Mam pytanie, gdzie w tych samochodach znajduje się termostat ??? Jakoś nie mogę go wyczaić, proszę o pomoc. Z góry dzięki...

 

 

Cześć Piotrze! termostat jest pod ołoną rozrządui żeby go wymienić trzeba rozebrać cały rozrząd.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pablowawa74
ja bym te słabsze dał na tylną ośke- po tym sezonie wyrównają ci się-jeśli to faktycznie mała różnica

 

 

 

PS: Chciałem sprzedać mojego paska ale chyba go zagazuje i zostawię na kilka latek-ma przejechane 63kkm. W moim regionie (i pewnie nie tylko)królują "super oszczędne i niezawodne" TDI i nie ma chętnego na to auto.

 

mam to samo, w serwisie to samo mi poradzili przy wymianie + ustawić zbieżność przy okazji

 

jak zagazujesz to będziesz robił 100 km w mieście za niecałe 40 zł a w trasie za 30 zł, niewiele więcej niż kopciuchy ropniaki + bardziej ekologicznie ( nie zostawiasz za sobą chmury śmierdzącego dymu jak dajesz w pędzel), poza tym..szkoda sprzedawać;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lucky
czeka cię niespodzianka bo prawdopodobnie nie leci ci z pod uszczelki tylko z pod napinaczy łańcucha rozrządu ja tak przynajmniej miałem też myślałem że z pod pokrywy wymiana uszczelek nic nie dała co się okazało że z pod napinacza co by była lepiej żeby wymienić dwa małe półksiężyce trzeba wałki rwać do góry a co za tym idzie cały rozrząd ja tak miałem później dodam załącznik z ETKI bo teraz już muszę się zwijać ale życze ci oby to nie było to ale raczej mało prawdopodobne

 

wg obietnicy i obym sie mylił co do twojego przypadku

 

 

Nie zgodzę się z tobą :)

Otóż przy użyciu narzędzia VAG 3366 można wymienić uszczelkę w bajecznie prosto i szybko bez ruszania wałków. Urządzenie pasuje do każdego silnika posiadającego "nieszczęsne" uszczelki pod napinaczem.

Cena w VW w Anglii to 7.5o funta ale warto by było zapłacić i 75 :D . Wiem z autopsji :D

 

a oto on:

 

vag 3366.jpg

tool.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pablowawa74

mam pytanko:

z tego co mi się wydaje to nie mam czujki do opon typu Run on Flat (nie wiem czy w passatach to wogóle jest)

 

czy bez tych czujek nie ma sensu zakładać takich opon? niby wymagają one tych czujek ale przecież bez czujek też powinny spełnić swoje zadanie przy np. najechaniu na kolec przy dużej prędkości i nie dopuścić do niebezpiecznego poślizgu bo nie zejdzie powietrze i nie pojedziemy na feldze - tyle że nie zamiga nam kontrolka? czy może się mylę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na co zwracać uwagę przy kupnie :)

cos w sam raz dla mnie :) jutro pojde do garazu z ciekawosci powkladac paluszki gdzie trzeba :P aczkolwiek smierdzacy "napinacz" to ja juz kiedys niestety poczulem :(

a swoja droga, to mozna by tak caly proces kupna samochodu sfotografowac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie zgodzę się z tobą :)

Otóż przy użyciu narzędzia VAG 3366 można wymienić uszczelkę w bajecznie prosto i szybko bez ruszania wałków. Urządzenie pasuje do każdego silnika posiadającego "nieszczęsne" uszczelki pod napinaczem.

Cena w VW w Anglii to 7.5o funta ale warto by było zapłacić i 75 :D . Wiem z autopsji :D

 

Masz możliwosć załatwic taki patencik??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lucky

W u.k bez problemu zamawiasz przez serwis.

Znalazłem tez na niemieckim e-bayu i z tego co widzę wysyłaja na całą Europę tylko licza sobie więcej

http://cgi.ebay.de/VW-AUDI-Werkzeug-Halter-fuer-Kettenspanner-VAG-3366_W0QQitemZ380061663217QQcmdZViewItemQQptZSpezielle_Werkzeuge?hash=item380061663217&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=72%3A1229|66%3A2|65%3A12|39%3A1|240%3A1318

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak jest u nas, warto spróbować podejść do serwisu.Jak nie to ebay. Dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy rozmiar 225/55/17 w oponkach robi roznice???bedzie ok???normalnie mam 225/45/17:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passat_V6

Taka różnica to nie różnica, a jeśli już ma robić różnice to w szerokości, a nie w profilu opony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Taka różnica to nie różnica, a jeśli już ma robić różnice to w szerokości, a nie w profilu opony.

 

Mylisz się, weź choćby pierwszy lepszy kalkulator do opon i sprawdź

http://www.opony.com.pl/opony/opony_zamienniki.asp?Rozmiar=225%2F45R17&tolerancja=4%25&imageField.x=55&imageField.y=10

 

Nawet nie ma tej 55 profilu w zamienniku dopuszczalnym 4%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzia kuczlaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności