Skocz do zawartości
gino9

Wszystko co wiecie na temat 2.8 V6 4motion

Rekomendowane odpowiedzi

Gość hullerek

Panowie i Panie, chce kupic PASSATa 2.8, V6, 4motion!

2002 rok, pełna najbogatsza opcja, ze skórami. Sedan oczywiscie.

 

Potrzebuje info, ile takie cos bedzie paliło? czy zaklada sie do tego gaz? czy sie nie oplaca?

Ile takie cudko kosztuje srednio? ten rok.. itd.

Z gory dziekuje za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szneke zrob to sobie jak nawczesniej bo na taki termostacie to pali jak cholera i silnik cierpi jak mu gazujesz jak wymien caly komplet tzn.termostat, pompe wodna ,napinacze i pasek bo to jedna robota

 

Właśnie się przymierzam do wymiany całości. I teraz pytanie: czy taki zestaw różni sie czymś od zestawów montowanych w ASO? http://www.allegro.pl/item309352737_rozrzad_2_4_2_7_2_8_v6_vw_skoda_audi_do_wk.html

 

U znajomego mechanika wyszło 1200zł, różnił się tylko pasek (Bosch) a w intercarsie 1050zł.

Czy warto brać ten zestaw? Nie chcę się później rozczarować bo to dość sporo kasy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zmieniałem w tej konfiguracji co z allegro z miesiąc temu z tym że kupowałem części w intercarsie po zniżkach kosztowały mnie tyle samo co na aukcji są to produkty dobrej jakości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadszedł czas wymiany rozrządu i teraz takie pytanie: Czy te części z aukcji to jest komplet do wymiany V6? Cz też jeszcze coś trzeba wymienić? Link do akucji: http://moto.allegro.pl/item340476835_rozrzad_2_4_2_7_2_8_v6_vw_skoda_audi_do_wk.html

 

I drugie: Producenci wymienionych części, kupować dokładnie te czy szukać czegoś innego? Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1). 4 motion 2.4 na benzynie bedzie palił wg mnie ok. 15-20l w zaleznosci od ciezkosci nogi:D gaz sie opłaca bo kosztuje 2.20 zł za 1l a to chyba troche taniej niz benzyna:), ale skoro stac Cie na taki silnik to z pewnoscia stac cie na benzyne do niego:P

2) jak wam smierdzi w aucie to na pewno jest to sprzegło! szczegolnie jak ktos daje po zaworach......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale skoro stac Cie na taki silnik to z pewnoscia stac cie na benzyne do niego:P

 

Z reguły kosztuje mniej niż dobrze utrzymany diesel, chyba że mówisz o nowym :)

A palić pali bo jednak 2.8 to nie 1.4 :) 15l/100 benzynki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o cyl mieszany tzn. but-spokojnie but to spali ok 13/100

A jeśli chodzi o gaz to przy takim cyklu 15 litrów LPG/100km

 

Ps. ekonomiczmie jeszcze nie próbowałem , :)jakoś sie nie da :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Fyd

Nieprzyjemny zapach pojawia się przy złej obsłudze sprzęgła. Jak wsiadłem pierwszy raz w 4motion (2.8 v6) i że tak łagodnie powiem - nie umiałem tego sprzęgła dobrze obsługiwać to pojawiał się własnie taki nieprzyjemny fetor spalenizny:P Jednak kiedy się już załapie jak to sprzęgło działa zapach ustaje:)

(Nieprzyjemny zapach nie jest powodem do obaw - samchód był na przęglądzie i mechanik nie stwierdził usterki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hezek

pytanko:

ma ktoś moze 2.8 napędzanego na jedną ośkę??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yawning
pytanko:

ma ktoś moze 2.8 napędzanego na jedną ośkę??

 

tak i to tez ze stanow i z tym samym silnikiem,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passat_V6

Czeka mnie wymiana uszczelki pokrywy zaworów, a właściwie obu dwu, bo leci na wydech i mam smród smażonego oleju. Moje pytanie, na co powinienem szczególnie zwrócić uwagę przy ich wymianie ??? Czy coś szczególnego jest o czym powinienem wiedzieć ??? Czy czeka mnie jakaś niespodzianka ??? Będę wdzięczny za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czeka cię niespodzianka bo prawdopodobnie nie leci ci z pod uszczelki tylko z pod napinaczy łańcucha rozrządu ja tak przynajmniej miałem też myślałem że z pod pokrywy wymiana uszczelek nic nie dała co się okazało że z pod napinacza co by była lepiej żeby wymienić dwa małe półksiężyce trzeba wałki rwać do góry a co za tym idzie cały rozrząd ja tak miałem później dodam załącznik z ETKI bo teraz już muszę się zwijać ale życze ci oby to nie było to ale raczej mało prawdopodobne

 

wg obietnicy i obym sie mylił co do twojego przypadku

uszczelka.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passat_V6

Dzięki, za zainteresowanie moim problemem. Chciałem tylko dodać jeszcze, że ten olej kapie mi na wydech w miejscu łączenia kolektora wydechowego z tą dalszą rurą co sonda jest wkręcona. Jest to takie jakby trójkątne łączenie, czyli teoretycznie trochę dalej niż rozrząd itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi ciekło w tym miejscu i ściekało też na rurę i śmierdziało w samochodzie podczas postoju czyli jak zatrzymywałem się na światłach obyś miał więcej szczęścia ja też zaczynałem od uszczelek pod pokrywy koszt jednej z erlinga 90 zeta w IC jakość zdjęcia słaba bo robiona tel kom

 

znalazłem w sieci lepsze zdjęcie:)

olej.JPG

uszczelka1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pixel

Co do spalania to musze przyznać, że mój pocisk mnie zadziwia. Co prawda mam model oznaczony jako syncro ,a nie 4motion ale z tym samym silniczkiem. Spalanie REWELACJA przy spokojnej jeździe po trasie do 120 km/h 8-8,5 literka. Jak cisnę po 150-160 km/h 11 litrów. Miasto 12-13 l. Ale w zimie potrafi wziąść 16 a nawet 18 l. Średnia z 5000 km to 11,5 litra jazddy miesznej. Ponieważ jeżdże głównie po trasach nie przerabiam na gaz szkoda silnika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passat_V6
nie przerabiam na gaz szkoda silnika !!!

 

Dokładnie kolego, gaz nadaje się świetnie do kuchenek gazowych, a nie do silnika tym bardziej takiego. A co do mojego problemu (parę postów wyżej) jestem w trakcie wymiany uszczelek pokryw zaworów. Zobaczymy czy będzie lepiej, uszczelki były w fatalnym stanie sztywne jak plastik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z Tobą Piotr, mój też tyle pali. nie jest tak źle jak wszyscy zakładają , że taki silnik to musi dużo palić. A gaz - rzeczywiscie szkoda takiej fury...

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a czy miał ktoś z was problem ze skrzynią biegów syncro, a może ktoś naprawiał to ustrojstwo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hezek
rzeczywiscie szkoda takiej fury...

 

Panie i Panowie przeciez gaz to tez paliwo z którego mozna uzyskac energie potrzebną do pracy silnika!

to jest to samo jak dyskusja na temat biodiesla ze szkodliwy itd...

 

przykład LPG:

passat B3 silnik 2E prkatrycznie zwłoki przebieg nieznany pracował tylko na gazie całe zasilanie benzyną do wymiany łącznie z pompką paliwa! po remoncie kapitalnym docierany na gazie tylko i wyłącznie odpala zawsze i wszędzie dodam ze głowica nietykana przepolerowalisny tylko troszke zawory :)

osobiscie nim jechałem 200 km/h i jeszcze mały zapas był :)

 

częsci które montujecie w swoich paskach pochodzą od producenta czy zamienniki??

chodzi mi o paski, rolki, klocki, tarcze, pompy, uszczelki itp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie a ile macie juz nakrecone km na tych silnikach 2,8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności