Skocz do zawartości
InTheDark

Zbyt wysokie spalanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

to i ja mam pytanie w tym temacie: czy termostat może mieć wpływ na zbyt wysokie spalanie?? 1,6 ADP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak.Jaka temp. na wskazniku? I nie ten dział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Mam podobny problem ze spalaniem Mam silnik AAZ 75km 1.9td Latem spalanie spada do 6.5 nawet 6 przychodzi jesień zima i spalanie wzrasta do 8-9litrów ON Tak jest co roku Mam wtryski zrobione przez pompiarza kąt wtrysku też i tak nic się nie zmienia Czy te silniki tak mają? Nie działa mi tylko zaworek od podciśnienia od waku do turbiny ale ma to jakieś znaczenie? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam passata b3 1.8 (90 km) i teraz problem a mianowicie ma zbyt wysokie spalanie na 10 litrach robie 40-50 km i nie wiem co jest przyczyną z góry dzięki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a 10 litrach robie 40-50 km

Stwierdziłeś to na podstawie wskazówki na zegarach czy jakoś inaczej?

 

co jest przyczyną

Przy takiej ilości paliwa to jakby wszystko szło w cylindry to połowa byłaby w misce olejowej a reszta spalała w tłumikach.

 

Obejrzyj cały układ zasilania od baku do wtrysku pod katem wycieków.

Benzyna szybko odparowuje ale przy dość niskich temp. czyli akurat tak jest teraz, trwa to dłużej i łatwiej zlokalizować przeciek.

 

Z elektryki mógł nawalić czujnik temp. w króćcu na głowicy, jak masz dwa to ten niebieski, jak go zdiagnozować jest na forum.

Potem jeszcze sonda, można ja czasowo odłączyć.

Potem jeszcze może lejący wtrysk, lewe powietrze.

Tyle na szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wskaźnik paliwa nie działa w bagażniku woże 5l w bańce . i czujnik temp też jest walnięty wtryski nie leją . tyle wiem na tą chwile.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a temp silnika jest ok sprawdź termostat czy silnik trzyma temp pracy tj.90 stopni 8-9 l to za dużo na ten silnik możesz sprawdzić czujnik temp. ten który wychodzi z głowicy on także ma wpływ na spalanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a temp silnika jest ok sprawdź termostat czy silnik trzyma temp pracy tj.90 stopni 8-9 l to za dużo na ten silnik możesz sprawdzić czujnik temp. ten który wychodzi z głowicy on także ma wpływ na spalanie

 

Wymieniłem trzy czujniki nowy firmy krzak i dwa oryginały wyjęte z innych passatów i cały czas pokazuje 100 stopni a te same czujniki w innych passatach pokazuje 90 stopni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wymieniłem trzy czujniki nowy firmy krzak i dwa oryginały wyjęte z innych passatów i cały czas pokazuje 100 stopni a te same czujniki w innych passatach pokazuje 90 stopni

 

 

Co do temperatury na zegarach: ten typ tak już ma, że z biegiem lat liczniki pokazują co chcą. Masz uszkodzony licznik, albo regulator napięcia na alternatorze fiksuje i wtedy także występują takie cyrki. Jeśli wentylator chłodnicy pracuje prawidłowo, silnik w znośnym tempie osiąga temperaturę pracy to jeździć i się nie przejmować. Możesz tez podmienić licznik w celu sprawdzenia, a pomiarem rezystancji na czujniku i potem przy zegarach wykluczyć uszkodzenie wiązki przewodów.

 

Co do spalania się nie wypowiem. Silniki diesla to nie moja działka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności