Skocz do zawartości
barman.m

Prośba do magików komputerowych- nie wykrywa dysku?!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...

Zwracam sie z prosba do magikow komputerowych ktoryz zapewne jest wielu na naszym sporym forum :)

Problem wyglada tak- patrz zdjecie ponizej:

 

 

I teraz moj problem:

Wlaczajac kompa pojawia sie BIOS i wtedy on szuka systemu, twardego dysku itp i zawsze nadole powinien pojawic sie napis Press ESC to skip memory test ale jak widac komp nie wykrywa mi twardziela (ktory kupilem nowy bo myslalem ze jest to wina starego HDD) i nie widac calego napisu tylko same niewyrazne Pres i po chwili monitor sie wylacza informujac mnie ze nie ma sygnalu a komputer sobie chodzi jak niby nic. Nie slysze zeby w tym momencie ladowal system bo dysk w ogole nie pracuje. Komputer musze wylaczyc i ponownie go wlaczyc to wtedy zaczyna wszystko wykrywac i laduje mi Windowsa. Czy wiecie w czym moze tkwic wina?!

Czekam na pomoc...

Pozdrawiam

 

EDIT:

Zamiescilem zdjecie z prawidlowo wykrywajacym BIOSEM a poprzez to wszystko sie potem uruchamia bez problemow.

DSC05131.jpg

DSC05133.jpg

Edytowane przez barman.m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki to dysk jest?? Na szeroką taśmę podłączany do płyty głównej?? (ATA)

Zakażdym razem jak drugi raz się uruchomi to już się normalnie ładuje??

Wejdź może w bios przyciskiem del i znajdź boot device albo boot prioritet ( nie jestem pewien pisowni, grunt że z boot ma być) Jak to znajdziesz to ustaw tam pierwszy HDD, bo pewnie masz CD-rom ustawiony jako pierwszy albo stacje dyskietek, być może problem jest w stacji dyskietek i dlatego nie chce załadować.

Żaden ze mnie ekspert w tej dziedzinie, wiem trochę z własnej zabawy i przypadków.

Możesz spróbować, w biosie można to później zmienić spowrotem tylko zapamiętaj jak było, albo poczekaj jak ktoś mądrzejszy się wypoowie. Ewentualnie rozkręć kompa i odłącz stacje dyskietek, coś mi świta że może pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaki to dysk jest?? Na szeroką taśmę podłączany do płyty głównej?? (ATA)

Jest to starszy model dysku SATA oczywiscie na szeroka tasme.

Zakażdym razem jak drugi raz się uruchomi to już się normalnie ładuje??

Praktycznie tak jednak przed momentem robilem te zdjecia to ladowal sie bez problemu 3 razy pod rzad.

Wejdź może w bios przyciskiem del i znajdź boot device albo boot prioritet

Zaraz sprawdzimy co tam jest.

Ewentualnie rozkręć kompa i odłącz stacje dyskietek, coś mi świta że może pomóc.

Problem w tym ze stacja dyskietek jest juz chyba odlaczona przeze mnie jakies 3 lata temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim zaczniesz kombinować zrob pierwszy punkt:

1. Ile masz kości pamięci? Jeśli masz więcej niż jedną, wyjmij wszystkie oprócz jednej. Odpal kompa i zobacz czy jest poprawa? Jeśli nie zamień kości - wyjmij tą jedną która wcześniej została i wsadź drugą. Odpal kompa na drugiej i sprawdź rezultaty.

2. Jeśli powyższe nie pomoglo to prawdopodobnie pamiec jest ok wiec napisz:

- jak przeniosłeś system - czy instalowałeś go od nowa czy w inny sposób?

- jeśli instalowales od nowa, czy po wlozeniu czysteo dysku byly takie same problemy?

- Czy dobrze rozumiem że na poprzednim dysku bylo dokladnie tak samo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zanim zaczniesz kombinować zrob pierwszy punkt:

1. Ile masz kości pamięci? Jeśli masz więcej niż jedną, wyjmij wszystkie oprócz jednej. Odpal kompa i zobacz czy jest poprawa? Jeśli nie zamień kości - wyjmij tą jedną która wcześniej została i wsadź drugą. Odpal kompa na drugiej i sprawdź rezultaty.

2. Jeśli powyższe nie pomoglo to prawdopodobnie pamiec jest ok wiec napisz:

- jak przeniosłeś system - czy instalowałeś go od nowa czy w inny sposób?

- jeśli instalowales od nowa, czy po wlozeniu czysteo dysku byly takie same problemy?

- Czy dobrze rozumiem że na poprzednim dysku bylo dokladnie tak samo?

 

 

AD.1. Mam jedna kosc 512 RAM. Wlozona jest w pierwsza kieszen, a mam ich 3 moze dac w srodkawa badz ostatnia?!

 

AD.2.

- Kupilem nowy dysk, a po pelnym formacie zainstalowalem Windowsa. Jednak po zainstalowaniu sie owego Wina zaczalem instalowac sterowniki do plyty glownej itd. i z tego co pamietam po restarcie ktoregos ze streownikow (jak wiemy aby sterowniki zaczely dzialac nalezy kompa zrestartowac) pojawilo sie to ponownie.

- Jak napisalem powyzej niestety zaczely sie te same problemy.

- Tak, na poprzednim dysku bylo to samo.

 

Najsmieszniejsze ze czasami to sie dzieje a czasami nie, dlatego nie wiem jak to ugryzc ?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcesz powiedzieć że za każdym razem jak włączasz kompa to działa za drugim razem?? ten nowy dysk ci działa ??? ile masz dysków podpietych w tej chwili??i który dysk ustawiłes jako PRIMARY??

 

---------- Post added at 10:49 ---------- Previous post was at 10:46 ----------

 

Wina zaczalem instalowac sterowniki do plyty glownej itd. i z tego co pamietam po restarcie ktoregos ze streownikow (jak wiemy aby sterowniki zaczely dzialac nalezy kompa zrestartowac) pojawilo sie to ponownie.

- Jak napisalem powyzej niestety zaczely sie te same problemy.

- Tak, na poprzednim dysku bylo to samo.

 

Kolego odpowiedz jest prosta sterowniki z płyty nie są kompatybilne. Ja bym zrobił jeszcze raz formata nie nagrywaj sterowników płyty tylko zainstalój stery do każdych podzespołów i bedzie git.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chcesz powiedzieć że za każdym razem jak włączasz kompa to działa za drugim razem?? ten nowy dysk ci działa ??? ile masz dysków podpietych w tej chwili??i który dysk ustawiłes jako PRIMARY??

 

Moment moment....

Nie za kazdym razem sie to dzieje.... Wczesniej opisalem jak ma sie sytuacja. Teraz restaruje kompa i wszystko jest ladnie ale rano za odpaleniem pierwszego razu ojawil sie ten problem.

 

---------- Post added at 11:57 ---------- Previous post was at 11:55 ----------

 

Kolego odpowiedz jest prosta sterowniki z płyty nie są kompatybilne. Ja bym zrobił jeszcze raz formata nie nagrywaj sterowników płyty tylko zainstalój stery do każdych podzespołów i bedzie git.

 

Eee.. Jak to?! Chodzilo mi o sterowniki z plyty glownej, bo ta pierwsza instaluje po formacie, potem instaluje stery od grafiki i karty muzycznej. Sterowniki sa jaknajbardziej kompatybilne bo pochodza od tychp podzespolow. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
. Jednak po zainstalowaniu sie owego Wina zaczalem instalowac sterowniki do plyty glownej itd. i z tego co pamietam po restarcie ktoregos ze streownikow (jak wiemy aby sterowniki zaczely dzialac nalezy kompa zrestartowac) pojawilo sie to ponownie
Logiczna rzecz jeżeli twój problem występuje po instalacji sterowników to musi być coś nie tak z nimi. Na jakim systemie pracujesz Windows vista?? Edytowane przez kamol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WINDOWS XP profi

 

Ale co moze byc nie tak ze strownikami?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Logiczna rzecz jeżeli twój problem występuje po instalacji sterowników to musi być coś nie tak z nimi. Na jakim systemie pracujesz Windows vista??

 

Kamol, sorki ale nie wypowiadaj sie jak nie masz zielonego pojecia. Co mają stery zainstalowane w systemie do procesu w którym sprawdzany jest RAM i wykrywane są urządzenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że masz viste. Sterowniki pod xp mogą się troche różnić i byc nie kompatybilne z systemem microsoft vista . Ja w takiej sytuacji sprubował bym odinstalowac sterowniki z płyty głownej skoro wcześniej nie miałeś kłopotów. Albo co może też pomuc to sciągnąć świerze sterowniki do płyty głownej.

 

---------- Post added at 11:19 ---------- Previous post was at 11:16 ----------

 

Kamol, sorki ale nie wypowiadaj sie jak nie masz zielonego pojecia. Co mają stery zainstalowane w systemie do procesu w którym sprawdzany jest RAM i wykrywane są urządzenia?
Kolego widze że ty nie masz pojęcia . To co opisujesz i nazywasz proces sprawdzania dysków i ram to jest system podstawowy nazywany BIOSEM znajduje sie on na płycie głownej jeżeli jest problem ze steronikiem komputer będzie miał kłopoty z rozruchem maszyny oraz podzespołow . Wiem coś o tym pozatym nie stwierdziłem że to może byc bezpośrednią przyczyną lecz istnieje taka możliwość. Edytowane przez kamol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego widze że ty nie masz pojęcia . To co opisujesz i nazywasz proces sprawdzania dysków i ram to jest system podstawowy nazywany BIOSEM znajduje sie on na płycie głownej jeżeli jest problem ze steronikiem komputer będzie miał kłopoty z rozruchem maszyny oraz podzespołow . Wiem coś o tym

 

Właśnie widzę że "coś o tym wiesz" i nie będę tu z Tobą dyskutować bo nie ma sensu robić OT - to koledze barman nie pomoże a Ty możesz się douczyć na własną rękę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeżeli jest problem ze steronikiem

 

Jakim sterownikiem? To detekcja dysku przed BIOS. Kolega darek_tz wyjaśnił CI, a Ty dalej swoje ...

 

Skoro BIOS nie może dostać się do dysku, odczytać MBR, to co do tego ma system i sterowniki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra nie warzne ja przechodziłem podobne problemy wcześniej i wiem co muwie. Tak czy inaczej z obiawów które kolega napisał można wywnioskować że przed instalacją steroników takich kłopotów nie było. Pozatym ja już miałem taką scene kiedyś że przez stery sypna mi sie komp!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem kiedys podobny problem, lecz dysk byl na zlacze ATA jeszcze. Mianowicie mialem zle ustawione zworki ( a kombinacji tam bylo duzo) i przez to bios nie wykrywal dysku wcale badz niepoprawnie.

 

Tak jak pisal kolega wyzej, posprawdzaj tez pamiec ram ( przeloz w inny slot), sprawdz czy nie masz w zlaczach kurzu lub innego typu brudu. Jesli to nie przyniesie skutku, wyciagnij baterie odp za bios lub zrob jesgo reset o ile masz takowa zworke na MB ( przywraca ustawienia fabryczne).

 

Dawno sie stacjonarka nie trudnilem odkad laptopa kupilem, wiec za jakies przekrecenia nazw z gory przepraszam. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak już robisz przy biosie to może go zaktualizuj do najnowszej wersji a potem załaduj ustawienia domyślne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
widac calego napisu tylko same niewyrazne Pres i po chwili monitor sie wylacza informujac mnie ze nie ma sygnalu a komputer sobie chodzi jak niby nic. Nie slysze zeby w tym momencie ladowal system bo dysk w ogole nie pracuje.
pozatym wcale nie jest powiedziane że nie wykrywa dysku to że mu znika ekran to nie świadczy że to wina dysku równie dobrze może to być wlanięta płyta głowna. Edytowane przez kamol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dobra nie warzne ja przechodziłem podobne problemy wcześniej i wiem co muwie. Tak czy inaczej z obiawów które kolega napisał można wywnioskować że przed instalacją steroników takich kłopotów nie było. Pozatym ja już miałem taką scene kiedyś że przez stery sypna mi sie komp!!!!!!!

 

Nie ma to jak przyznać się do błędu...:) Kolega nadal wie co mówi. Poza tym te ortografy - masakra (warzne, muwie, obiawów, )

 

 

Tak jak pisal kolega wyzej, posprawdzaj tez pamiec ram ( przeloz w inny slot), sprawdz czy nie masz w zlaczach kurzu lub innego typu brudu.

 

Sprawdza... czekamy na wyniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie ma to jak przyznać się do błędu... Kolega nadal wie co mówi. Poza tym te ortografy - masakra (warzne, muwie, obiawów, )
bez komentarza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze banalne,ale polecam sprawdzic wtyczke zasilajaca dysk ,moze byc juz luzna i poprostu czasami niestyka ,no i przejzyj tasme takze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności