Skocz do zawartości
Gość Rider82

B6 - druga połowa 2009

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Rider82

Witam,

 

Orientuje się ktoś, czy model VW Passata B6 produkowany w drugiej połowie 2009 roku (silnik 2.0 TDI 140 KM) jest już mniej awaryjny w stosunku do modeli produkowanych wcześniej?

 

Jeździ ktoś z was takowym ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz to sprawdzić jeśli dopiero niedawno mineęła 2 połowa 2009 roku? :) już bez przesady ale chyba w 3 czy 4 miesiace nie popsuje sie samochód :) chyba ze jest ktoś taki zdolny i zaparty :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w stosunku do modeli produkowanych wcześniej?

Napewno nie ma bolączek wieku młodzieńczego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smiało kupuj ;) 2005/2006 miały jakies problemy z pompą oleju, głowicami, 2masami, ale juz chyba przeszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napewno nie ma bolączek wieku młodzieńczego

 

A skąd taka pewność?Dopiero za jakiś czas wyjdzie jak sprawują się silniki CR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głośno było o tych z 2005/2006. CR są chyba od 2007 i o jakiś typowych usterkach się nie mówi chyba, po za tym myślę, że konstruktorzy VW po wpadce starego 2.0TDI wzięli sobie to do serca i poprawili co trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze Passaty z CR wyszly jakos rok temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, źle wyczytałem na jakiejś tam stronie, jakoś pod koniec 2007 pierwsze CR testowali w Tiguanie, a w salonach na pewno w 2008 były. Czyli i TSI i TDI to koty w worku, do odważnych świat należy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rider82

Jedynym wyzwaniem dla tego silnika teraz powinny byc ewetualne reakcje na złej jakości paliwo. Na jakich stacjach tankować? Bo w dzisiejszych czasach to nawet te renomowane sprzedają złej jakości paliwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobre stacje to napewno:

orlen, shell

najgorzej tankowac na takich nieznanych stacjach bo tam nie ma tyle kontroli co np w orlenie, czy shell.

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym nie kupował samochodu z tego roku. I nie mówię tu o probelmach konkretnego modelu/silnika.

Mówią, że jest kryzys i słabiej się samochody sprzedają.

A co się robi jak mniej sprzedajesz?

Produjujesz taniej, czyli używając tańszych/gorszych materiałów.

Twoja decyzja ale ja bym wolał kupić używkę z zeszłego roku albo wstrzymać się tak do połowy przyszlego. A może jakiś lifting wyjdzie?

 

A co do jakości paliwa, nie wiem jak w dieslu ale benzynowe silniki nie mają już nawet filtra paliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja bym nie kupował samochodu z tego roku. I nie mówię tu o probelmach konkretnego modelu/silnika.

Mówią, że jest kryzys i słabiej się samochody sprzedają.

A co się robi jak mniej sprzedajesz?

Produjujesz taniej, czyli używając tańszych/gorszych materiałów.

Super teoria, w takim razie wszystkie auta bez względu na markę z okresu kryzysu są do bani :).

Już widzę tych wszystkich producentów przestawiajacych maszyny na inne materiały :). Pracuję w zakładzie produkcyjnym i uwierz mi, że jakakolwiek zmiana materiału nie obniża kosztów ale znacznie je podwyższa, co innego wprowadznie całkiem nowego produktu czy modelu - tu od początku linie produkcyjne są do tego dostosowywane, później jest to średnio opłacalne - powoduje przestoje, testy itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, adaptacja maszyn, szkolenia itp itd., srednio oplacalne przy aucie ktore niedlugo schodzi z produkcji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja bym nie kupował samochodu z tego roku. I nie mówię tu o probelmach konkretnego modelu/silnika.

Mówią, że jest kryzys i słabiej się samochody sprzedają.

A co się robi jak mniej sprzedajesz?

Produjujesz taniej, czyli używając tańszych/gorszych materiałów.

Twoja decyzja ale ja bym wolał kupić używkę z zeszłego roku albo wstrzymać się tak do połowy przyszlego. A może jakiś lifting wyjdzie?

 

A co do jakości paliwa, nie wiem jak w dieslu ale benzynowe silniki nie mają już nawet filtra paliwa.

Nie no, jeszcze takiej teorii nie słyszałem, normalnie jak z Archiwum X o spiskowej teorii dziejów :D A odnosnie liftingu Passata to już takowy był, od samej końcówki 2008 roku zmieniono troche rzeczy w nim. Pod koniec 2010 lub początek 2011 wyjdzie całkiem nowy model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mówią, że jest kryzys i słabiej się samochody sprzedają.

 

Jaki kryzys?

 

Moja firma kupuje teraz nowe samochody i czas oczekiwania to 2,5 miesiąca (poprzednią partię dostaliśmy po trzech!!! dniach od zamówienia). Powód? KRATKA! Auta teraz idą jak bułeczki, bo firmy się rzuciły. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie trzymamy się tytułu wątku. Kolejny post o kryzysie będzie kasowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

ja mam paska z pazdziernika 2008 roku, 170 KM DSG na common railu, byl to pierwszy passat sprzedany CR w tym salonie, do tej pory 50 000 przejechane i nic sie nie dzieje, paliwo tylko shell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy awaryjny...

 

ostatnio przerabilem dwie naprawy gwarancyjne.... wymiana silnika za 35 000 zł ;) oraz mechatronik, ktory problem wytypować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności