Skocz do zawartości
mariok1974

co mogę zrobic z 90km.

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem czy wymiana samych końcówek równa się wymianie całych wtrysków. Poza tym, człowiek chce jak najlepiej za jak najmniej

 

Najtaniej wyjdzie Cie kupienie używanych 216 bo nowe to już koszt 1400zł a wymiana samych końcówek też średnio się opłaca bo dochodzi cena wyregulowania - poza tym mało kto ogarnia regulację dokładną 2 ciśnień.

 

Ja bym proponował kupić 216 a obecne wtryski sprzedać, ja tak zrobiłem. Tak na marginesie właśnie dziś zmieniłem wtryski na większe więc obecne 216 są na sprzedaż w dobrej cenie --> PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za porady, ale mam jeszcze jedno pytanie:

czy wymiana samych wtrysków na mocniejsze ma jakikolwiek sens bez robienia softu?

Zastanawiam się, bo na jedno i drugie naraz kasy nie będzie :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze ma. Jak wrzucisz 216 to masz bez softu kolo 115KM, na 205 masz kolo 105-108.

Pozniej jedziesz na soft i mozesz podcianac do 130 KM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W AFN wymiana wtrysków bez softu sens ma taki (co prawda trochę większe turbo siedzi ale doładowanie seryjne), w 90-tce to jak kresek napisał.

 

seriaaaa.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, kupuj wymieniaj i jeździj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego, ja wiem ze 1.9tdi 1z, silniki mozna podkrecic do 125KM bez zmiany czegokolwiek w silniku , ani bez dokladania chipów itp itd, :D wystarczy lepiej wysterowac pompe paliwa i turbine...rzekomo z 2-3godz. pracy:) czekam wlasnie na cos takiego :P ale kiedy sie doczekam.. nie wiem, moze na wiosne cos będzie... zajedź do jakiegos centrum diesla, to Ci powinni podpowiedzieć:) bo j a znalazłem takiego kolesia w bialymstoku:d co siedzi w dieslach, i on w 1.6TD ma 175 KM:) bez intercoolera:P fakt sadzi bąkami na czarno ale za to jak jedzie:) w moj kumpel wlasnie z tym typem przerabial B5 FL, to z seryjnych 100KM czy jakos tak, po wymianie wtrysków intercoolera, turbiny i zgraniu tego wszystkiego super mapą, otrzymał 188KM na hamowni sprawdzone...:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podkrecic do 125KM bez zmiany czegokolwiek w silniku , ani bez dokladania chipów itp itd,

bez komentarza...

 

wystarczy lepiej wysterowac pompe paliwa i turbine...

czym chcesz sterować tą turbinę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czym chcesz sterować tą turbinę?

Młotkiem :)

 

a tak na poważnie to 1.6TD to nie jest 1.9TDI

po za tym piszesz że

bez dokladania chipów
a potem jednak napisałeś
zgraniu tego wszystkiego super mapą

więc z logicznego punktu widzenia jedna wyklucza drugie :)

Pozdrawiam :)

 

P.S. Chip = zmianie map w sterowniku ECU :) a w nim wszystko się zmienia zaczynając od paliwa kończąc na ciśnieniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w 1.6TD ma 175 KM bez intercoolera:P

 

czad :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja kojarze jeżeli to chodzi o golfa zaprzala to miał on intercooler.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć mam 90kę i czeka mnie wymiana wtrysków , jest dużo w ofercie używanych . jeśli możecie to dodajcie swoją opinię na ten temat . Dużo jest 110ek czy to zaszkodzi na taką zmianę czy lepiej dać do 90tki . Jaka pewność że używane są dobre. Dajcie mi jakąś radę. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Lepiej dołóż troszeczkę groszak i kup 0,216- będzie Pan zadowolony :D Będzią NOWE wtryski i niezły przyrost mocy!

Pozdrawiam Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdz na forum golfa, poszukaj gościa o nicku cowboy, lub jego tematu w dziale części - wtryski 216 i kup u niego. Jest kilka opcji zakupu i pewny sprzedawca!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdybym ja miał silnika AHH to bym się nawet nie zastanawiał tylko kupował 230tki!

 

ale każdy robi to co uważa za słuszne, nie wiem dlaczego każdy neguje 216tki, przecie w AHH jest potencjał!!! a bez korekty i tak się nie obędzie !

 

a może ktoś chce się ze mną zamienić na pompy? 10 za 11tke? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 za 11tke?

Hej,

Jarucki z miłą chęcią przytulę taką pompę a dodam, że moja zdrowiutka :) Ewemtualna dopłata wchodzi w grę!

pozdrawiam Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diabeł, cosik źle to zrozumiałeś to ja chętnie przyjmę pompę 11 w zamian za 10 :D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Jarucki źle się wysłowiłem, miałem na myśli zamiane mojej 10 na 11 z dopłatą z mojej kiesy ;) Szukałem, patrzyłem ale cieżko wyhaczyć kogokolwiek kto chciałby się zamieniać z 10 na 11 a kupno zdrowej pompki od AHH w rozsądnej cenie to też nie łatwa sprawa. więc jak będziesz coś miał z chęcią j.w :D

Pozdrawiam Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuman , wzrost mocy o 30 koni po wymianie wtryskow na 216stki ?

 

 

edit; własnie doczytałem ze jest jeszcze wieksze turbo :-D

Edytowane przez Grzywa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam was .a co można zrobic z 90tkom zeb było 110km bo tyle by mi wystarczyło:) nie jestem łapczwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No program przede wszystkim. I powinno być koło 110

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności