Skocz do zawartości
Kazuki

CB Antena do 40cm

Rekomendowane odpowiedzi

siemka, kumpel ostatnio kupil sobie taka antenke:

http://allegro.pl/item719613237_antena_cb_na_magnesie_intek_mag_1345.html

 

strasznie spodobala mi sie taka krotka antenka, troszke poszperalem na allegro i znalazlem:

 

http://allegro.pl/item711149045_antena_cb_na_magnes_micro_30s_nowa_faktura_guma.html

 

Moze ktos zna owe anteny i cos powie o nich, albo moze ktos zaproponuje jakas antenke do 40cm ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dwanaście osób kupiło - dwanaście szumofonów w eterze więcej....

 

---------- Post added at 16:10 ---------- Previous post was at 16:09 ----------

 

Dołóż troszkę kasy i kup markowa antenę o tej długości...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dołóż troszkę kasy i kup markowa antenę o tej długości...

Markową czyli jaką?? - no trzeba odpowiadać do końca :)

 

Pamiętam jak wpisałem kiedyś w googlach, że szukam czegoś markowego (już teraz nie pamiętam czego) i większość wyników to było jakieś chińskie "GIE"

 

Napisz co to jest markowa natena do 40 cm :) - bo i mnie to interesuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy wiesz może jaki realny zasięg na takiej antenie można osiągnąć - bo to co wypisują sprzedawcy to często bajka.

 

Oczywiście rozmawiamy o radiu podobnej klasy co antena :) oraz zestrojonym z nią, jak również podłączonym na czystym zasilaniu (a nie przez zapalniczkę :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy takich krótkich anten nie testowałem ale podejrzewam że ok 50% anteny 170 cm :)

 

test anten >> http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=12600

 

---------- Post added at 16:44 ---------- Previous post was at 16:42 ----------

 

Może inaczej :) Jako antymisiek wystarczy :) Ja mam obecni Sirio 145 cm ale i tak ja radiem skracam co by śmieci nie wyłapywać z eteru i wystarcza mi łączność na 3-5 km :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli jak przeczytałem - krótka antena odpada :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Kolego te antenki ktore wrzuciles maja 69cm i 72cm, a mi zalezy wlasnie na takiej krociutkiej, jesli wynalazl bys mi presidenta 30-40cm to chetnie bym sobie takiego sprawil.

 

Obecnie jezdze na radyjku Presidenta JOHNY II i antena jakas taka 70cm Presidenta, ze wzgledu ze nie robie bardzo dlugich tras za miastem, chcialem kupic taka mala dyskretna antenke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Mam takiego presidenta do sprzedania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z takimi antenami to sobie szkode głowe zawracac wiecej szumi radio niz to warte.jak antene to min 100cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z takimi antenami to sobie szkode głowe zawracac wiecej szumi radio niz to warte.jak antene to min 100cm

 

Święta racja. Za dużo nie usłyszysz na takiej antence.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj TUTAJ dla uświadomienia sobie skąd się biorą kiepskie zasięgi nawet firmowych anten zrobionych na 1/4 lub 1/2 fali... (Wyjaśnienie metodą obrazkową ;)). A przede wszystkim podpowiedź "Jak wybrać antenę?".

Zysk i inne parametry podawane przy każdej z nich to nic więcej jak wyssane z palca dane - taki "chłit matetingowy" ;)

 

Anteny tylko 5/8 fali i może skończą się wreszcie "Kolego powtórz, bo nie doleciało"...!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazuki, te wszystkie antenki z serii Micro, to naprawdę bardzo głuche druty, ze śrubokręta pewnie polecisz dalej. Te anteny energię w.cz. przekształcają w znacznym stopniu w cieplną, bo niestety WFS tych anten jest kosmicznie wysoki, bo niestety, ale praw fizyki nie oszukasz. Słyszałem taką antenkę na jakimś Inteku, radio było najzwyczajniej "głuche". Jedynie przejeżdżające obok auta oraz silne stacje bazowe można było usłyszeć, antenki jednym słowem szmelc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie, kiedyś testowałem floridę, niedzielne popoludnie, propagacja jako-taka.

Ja mialem na dachu floridę, kumpel Sirio Turbo 1000. Słyszał mnie, a ja go w promieniu max 3km. Dodam że po zmianie z floridy na Sirio 5000 tego samego popoludnia, dogadaliśmy sie w odległości 18 km w linii prostej. Jak najbardziej polecam jak najdzłuższe anteny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję poniżej np. 1 metrowej HUSTLER IC-100 nie schodzić. Na takiej + Alan 101, po zestrojeniu, umieszczonej na duchu (a nie na bagażniku!) osiągam maksymalnie zasięg na poziomie 7km przy nadawaniu i 10km przy odbiorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://allegro.pl/item714215186_ante...systemowa.html

Polecam bo mam. Wygląda jak oryginał tego co masz i nie wymaga przeróbek

 

Przyznam ze mnie mocno zaciekawiles kolego :D mozesz cos wiecej powiedziec o tej antence, bo nie mialem pojecia ze cos takiego istnieje :P A to juz byl by wogole wypas :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności