Skocz do zawartości
Gość browaarr

Jakie CB / Trudny wybór CB (dyskusje)

Rekomendowane odpowiedzi

Ma ktoś z was Sirio Triflex ?, ponieważ kupiłem passka z taką anteną ale CB ma zasięg 100m.

Po tej antenie wiecej bym się nie spodziewał;)

Kolego, CB radio, żeby przyzwoicie działało musi mieć osobną antenę, dobrej marki, zamontowaną na aucie tak, żeby miała dobre połączenie z "masą"pojazdu. Ponadto, oczywiście ant. powinna być poprawnie zestrojona. Jeśli chodzi o długość ant. to oczywiście im dłuższa, tym lepsza, ale optymalna dł. to 1m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jak chwalisz chinskiw tti to chyba dobrego radia nie uzywales.

 

Najpierw popatrz na komponenty swojego radia a później śmiej się z chińszczyzny :D Teraz większość tego co jest na rynku ma dopisek MADE IN CHINA wiec zbastuj kolego z takimi docinkami bo to nie podwórko...

Co do radia to miałem do czynienia z kilkoma strasznie polecanymi, i jakoś TTi za bardzo od nich nie odbiega.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zapraszam do Radomia na obejrzenia radyjka i jego pracy, mam cre 8900. Zapraszam również na cb-forum.pl tam zasięgniesz opinii na temat TTi. I to Ty kolego nie umiesz się przyznać do można powiedzieć błędu. Siedzę kilka lat w tematyce cb i uwierz mi że się trochę orientuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to zapraszam do Radomia na obejrzenia radyjka i jego pracy, mam cre 8900. Zapraszam również na cb-forum.pl tam zasięgniesz opinii na temat TTi. I to Ty kolego nie umiesz się przyznać do można powiedzieć błędu. Siedzę kilka lat w tematyce cb i uwierz mi że się trochę orientuję.

Kolego, do błędu umiem sie przyznać, tylko nie lubie wypowiedzi i ludzi którzy mają jakieś radio i wpierają że każde inne niż ich jest do dupy.... Jeżeli poruszasz sie dużo po drogach i jest Ci potrzebne jakieś ah i oh radio za 1500zł to spoko, mi to nie jest potrzebne na moje wyjazdy.Poza tym nie porównuj radia o mocy dużo większej z normalnymi 5W'atówkami bo to się mija z celem. Tak samo jest na forach, każdy może napisać co mu sie żywnie podoba o jakimkolwiek sprzęcie np po zobaczeniu zdj w googlach czy gdzie indziej nie mając żadnego pojęcia na jego temat, a na temat CB wypowiedzi są podzielone bo na jednym forum znajdziesz tak na drugim inaczej. A to że siedzisz w temacie CB kilka lat to gratulacje dla Ciebie, jednak ja nie stawiam tylko na opinie z forum mimo tego że w wielu sytuacjach pomaga, a miałem okazje "przesłuchać" przed zakupem kilku modeli różnych firm.

I niestety ale mimo Twoich ostrzeżeń i wypisywania że TTi to chiński shit i takie tam podobne, to ja jestem z niego zadowolony i ludzie z którymi rozmawiałem na jego temat też nie narzekają.

Tak więc jeżeli komuś podpasuje TTi, Alan, Cobra czy jakieś inne radio które dla Ciebie jest shitem to daruj sobie jeżdżenie po nim za wybór, bo tak jak napisał kolega Chmarski, ważne by użytkownik był zadowolony, a nie każdy chce przeznaczyć na radio więcej niż 300zł... I na tym zakończmy sprzeczki bo to do niczego i tak nie doprowadzi bo każdy z nas ma swoje zdanie,a tu ludzie pytają o rade ;)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
,a tu ludzie pytają o rade

 

Ale próba porównania TTI do najlepszej półki amatorskiej to lekka przesada. Może i Tobie odpowiada - ale być może tylko z tego powodu, że nie wiesz jak tak na prawdę takie radio powinno "działać". W takim przypadku możesz napisać, że "Ty jesteś zadowolony, jeździsz z nim od czasu do czasu, i jak na Twoje potrzeby jest OK." Napisz też co to za modele porównywałeś do tego TTI, bo coś mi tu :

 

Co do radia to miałem do czynienia z kilkoma strasznie polecanymi, i jakoś TTi za bardzo od nich nie odbiega.

 

nie pasuje.

 

TTI to nie są dobre radia dla świadomego użytkownika cymbała - jako "antymisiek" są OK, ale jak radio ma spełniać tylko taką rolę, to można kupić coś tańszego i też styknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

300 PLN... i to jest własnie różnica. Niektórzy kupują za tyle radio, inni kupują za tyle cały zestaw.

Maniak czasami tyle wydaje na sam mikrofon. Za głośnik zewnętrzny można zapłacić i 600PLN. Mnie kiedyś magnes kosztował 400PLN... mimo tego, że farba zlazła i wymieniłem kabel na elastyczny H155, warty każdej złotówki na niego wydanej.

 

Ale ja to wariat jestem.

Edytowane przez Chmarski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja śmigam na Midland Alan 102. Kupiłem w Media expert za 189zł do tego wcisnęli mi Inteka za 100zł który po tygodniu zostawił magnes na klapie. Ale z radyjka jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze za te 300zl to mozna kupic chociazby porzadnego starego presidenta wilsona. Nowa konstrukcja nie znaczy lepsza. Podlaczcie schocazby swoje radia do silnikow cdti i zobaczycie ich "mocne" filtry. Pouzywacie dluzej i zaczniecie szukac czegos lepszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisz też co to za modele porównywałeś do tego TTI

Uniden 520

Alan 109 i 199A

President Teddy i Harry II

I sory, ale Harry II sprawował sie najlepiej a co do reszty to wielce oszałamiającej różnicy nie widziałem.

 

---------- Dodano o 23:48 ---------- Poprzednia wiadomość o 23:40 ----------

 

Podlaczcie schocazby swoje radia do silnikow cdti i zobaczycie ich "mocne" filtry. Pouzywacie dluzej i zaczniecie szukac czegos lepszego.

Nie mam silnika cdti, być może jak zmienie na samochód z owym silnikiem bądź coś lepszego (w sensie samochodu) Twoja rada będzie potrzebna. Na razie jednak do zwykłej benzyny, która nie jest demonem szos i nie osiąga zawrotnych prędkości, te radio wystarcza. Bardziej w celu omijania korków, remontów dróg, szybszego i lepszego dojazdu na miejsce niż jako antymisiek, ponieważ mimo młodego wieku nie mam jakiegoś zajoba do gnania ile silnik potrafi wydusić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Uniden 520

Alan 109 i 199A

President Teddy i Harry II

 

Czyli mniej-więcej taka sama półka jak TTI. I nie wiem, kto je tak strasznie poleca. Z tego wszystkiego to najlepszy jest Uniden, bo skoro nie widać różnicy, to po co przepłacać ;-) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi za ok. 320 złotych udało się złożyć zestaw : Alan 28 + Sirio Ml-145 - i jedno i drugie używane ale działają ze sobą świetnie więc nie zawsze nowe mu być lepsze - moje radio ma 17 lat ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój mikrofon ma 40... i mam nadzieję, że przynajmniej kolejne 40 lat razem ze mną pociągnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, chciałbym zasięgnąć porady:

1, miałem antenę [president ohio] w bagażniku i upadł mi na nią subwoofer i pękła na cewce. niby ją skleiłem i drucik przylutowałem ale chyba to już nie to co było. Czy można ją jakoś uratować?

2. raczej kupie nową i chcę coś na magnesie i pochylaną bo mi o garaż haczy. Myślałem nad sirio omega 27 lub lemm at 1200.

 

Proszę o poradę, która antena z uchylanych będzie mi najlepiej służyć? tylko żeby nie była zbyt długa. zbyt małej też nie chcę bo się zraziłem po presidencie georgii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupuj omege tylko oryginal, lemmy przeciekaja. Co do ohio to trzeba by zobaczyc reflektometrem jak sie stroi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec raczej wezmę omege 27. Myslałem też nas sirio mini snake ale chyba jednak ta omega będzie lepsza. a czy nie będzie dużo gorzej zbierać jak ją pochyle o jakieś 45stopni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat Zamieszczone przez krzychusu Zobacz posta

Ma ktoś z was Sirio Triflex ?, ponieważ kupiłem passka z taką anteną ale CB ma zasięg 100m.

Po tej antenie wiecej bym się nie spodziewał

 

Kolego, weź Ty się może nie wypowiadaj, jak nie masz pojęcia o czym mówisz.

Triflex ma u mnie zasięg około 5 km w mało zabudowanym mieście i ludzie mówią, że bardzo ładnie mnie słychać na tej odległości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ma taką zamontowaną to czemu ma nie mieć pojęcia o czym pisze? Ma po prostu inne doświadczenie z taką anteną niż Ty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Pomóżcie w doborze "budżetowego" cbradia, rozglądam się po sklepach i wpadłem na coś takiego:

 

http://www.abcgps.pl/Midland_Alan_109__wtyk_zapalniczki-450.html

i antene:

http://www.audiopioneer.pl/wilson-little-will-promocja.html

 

ewentualnie taki zestawik na allegro:

 

http://moto.allegro.pl/cb-radio-alan-109-wilson-4-x-gratis-sklep-w-wa-i2795049565.html

 

ostateczny max to coś takiego:

 

http://www.audiopioneer.pl/m-tech-legend-iii-canva-875-zestaw-cb-radio-antena-cb.html

 

Doradźcie nowicjuszowi B5 kombi '98 , trasa to głównie siedlce-terespol wieczorami.

Pozdrawiam.

Edytowane przez gram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz jaki budżet najlepiej. Z antenek do 1m to sirio as 100, wilsona za 60zł oryginalnego raczej nie kupisz. Radyjko za ~200zł to president valery lub może trafisz używkę yosana 120, ewentualnie uniden 520.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No powiedzmy 300-350zł z antenką, święta idą to też nie ma co z kasą szaleć ale żeby to jednak dobrze działało.

powiedzmy takie radyjko:

http://www.electro.pl/produkt-CB_Radio_MIDLAND_ALAN_109_AM_40CH_GW_0-77913,629.html

i taka antenka:

http://www.audiopioneer.pl/sirio-ml-145.html#st_tab_navigator-product_description

ewentualnie

http://www.audiopioneer.pl/sirio-as-100.html

 

Tylko teraz która antena lepsza jest bo cenowo porównywalne.

Chyba, że taki komplecik

M-TECH Legend II + Sirio AS-100 Zestaw antena+ CB radio

http://www.audiopioneer.pl/m-tech-legend-ii-sirio-as-100-zestaw-antena-cb-radio.html

 

Tak rzucam tym jednym sklepem nawet nie wiem czy dobry ale cenowo wydaje się w porządku no i jeszcze kwestia czy to są jednak oryginały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności