Skocz do zawartości
mwlodarc

B6 czy mozna obnizyc bardziej fotel, bo ciasno (195cm)

Rekomendowane odpowiedzi

Zmieniłem fotele z trendlina na sportlina.

Faktycznie kubły są wyższe.

Aktualne (sport) mam opuszczone na sam dół, a są i tak wyżej niż poprzednie (trend), które były ustawione wcale nie na krańcu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Bez przesady, prawie pion to nie jest, ale na pewno nie jest to też pozycja patrolowa ;-)

Oczywiście: jak położe oparcie, to jest lepiej, ale to nie jest najwygodniejsza pozycja...

 

---------- Post added at 10:58 ---------- Previous post was at 10:55 ----------

 

Wymontuj fotel i zainstaluj rajdowy kubeł - w nim się siedzi prawie na podłodze ;).

A tak na serio, to raczej nic z tym nie zrobisz, tez kiedyś chciałem się w to bawić.

 

 

To sprzedaj i kup superba, chętnie go odkupię, bo poszukuję pewnej benzyny ;) - dostałem auto służbowe a żona ma do pracy 1km, więc boję się że mi diesla zarżnie.

Jaką masz wersję? Z tego co próbowałem, to płaskie fotele w comfortline i trendline są mniej wygodne i zapewniają gorsze trzymanie niż te ze sportline i highline, choć to moje odczucia i pewnie niektórzy się nie zgodzą.

 

Ok, ale irytuje mnie to tak bardzo, że chyba jednak spróbuje, samochód jest naprawdę fajny, gdyby jeszcze był wygodny, to byłoby super.

 

Skoro piszesz, że próbowałeś, to znaczy, że wyciągałeś fotel? Jak to najłatwiej zrobić? na co uważać, żeby nie uszkodzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe wiem jakie wy macie problemy,

mam 202,5 cm wzrostu

i jeżdzę w B6 (highline) mega komfortowo, właśnie daltego kupiłem passata, bo dawał najwięcej miejsca wysokiemu kierowcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Musisz to pokazać na zdjęciu, bo inaczej nikt nie uwierzy ;-)

A na serio: daleko masz odsunięty fotel i mocno pochylone oparcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotel na max w tył i na max w dół, oparcie mam prawie pionowe (nawyk z jazdy w KJS i innych rajdach).

odrazu napiszę ze nie mam szyberdachu, przed zakupem miałem okazje jechać passatem z szyberdachem i tam faktycznie była masakra, nie mieściłem się ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie też mam 2metry i żadnego problemu z pozycją. Na maksa odsunięty fotel? :) Mi jeszcze do końca trochę brakuję, dlatego śmiem twierdzić ,że samochód dla faceta 210cm jest ok !:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fotel na max w tył i na max w dół, oparcie mam prawie pionowe (nawyk z jazdy w KJS i innych rajdach).

odrazu napiszę ze nie mam szyberdachu, przed zakupem miałem okazje jechać passatem z szyberdachem i tam faktycznie była masakra, nie mieściłem się

To ile Ty masz wzrostu????

Też mam nawyki z KJSów i PZM, też odsuwam i opuszczam fotel przysuwając ile się da kierownicę, ale aby jeździć z na maxa odsuniętym fotelem trzeba mieć 220cm albo zsuwać się z fotela przy każdym wciśnięciu sprzęgła, albo... leżeć na fotelu.

 

Skoro piszesz, że próbowałeś, to znaczy, że wyciągałeś fotel? Jak to najłatwiej zrobić? na co uważać, żeby nie uszkodzić?

Nie wyciagałem fotela tylko zastanawiałem się jak go bardziej opuścić.

W grę nie wchodziłą wymiana, bo straciłbym gwarancję.

Po przesiadce z B5FL do B6 fotel jest odczuwalnie wyżej, pozostaje się do tego przyzwyczaić i po kilku miesiącach jest OK :).

Edytowane przez Matsil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To ile Ty masz wzrostu????

Też mam nawyki z KJSów i PZM, też odsuwam i opuszczam fotel przysuwając ile się da kierownicę, ale aby jeździć z na maxa odsuniętym fotelem trzeba mieć 220cm albo zsuwać się z fotela przy każdym wciśnięciu sprzęgła, albo... leżeć na fotelu.

 

Hehe, mam długie nogi,

jeżdze automatem i nie potrzebuje nogi do sprzęgła.

może się kiedyś spotkamy to CI pokażę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hehe, mam długie nogi,

Kolego , syn ma 202cm tak jak Ty ale na maksa fotela nie odsuwa , bo jeszcze mu brakuje. Tutaj na prawdę potrzeba chłopa 220cm żeby odsunąć fotel na maksa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego , syn ma 202cm tak jak Ty ale na maksa fotela nie odsuwa , bo jeszcze mu brakuje. Tutaj na prawdę potrzeba chłopa 220cm żeby odsunąć fotel na maksa.

 

No to się musimy spotkać abym mógł Ci udowodnić ze mam odsunięty na maxa do tyłu fotel bo inaczej nie da się jechać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może próbował ktoś instalować w B6 inny fotel?

Im dłużej jeżdzę, tym bardziej mnie to irytuje.

Może jakiś fotel od golfa, polo, albo jakiś lekko rajdowy? Byleby był niższy.

Wiadomo, że idiotycznie będzie to wyglądało w Highline z jasną skórą, ale cóż: niech gorzej wygląda, niech nie ma podgrzewania, skóry, elektryki, ale niech da się w tym samochodzie wygodnie siedzieć ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wsadź fotel od trenda. Jest dużo niższy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to aż żal w środku hl, fotele (dla niektórych za wysokie) ładne z trzymaniem bocznym i wymieniać na te z trenda, to już chociaż comfortline, ale dużej różnicy pewnie nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mogę tego pojąć jak się nie mieścisz. Albo na prawdę masz problem albo piszesz to dla jaj. Wieczorem powiem sąsiadowi ,żeby wsiadł do Passata (mam fotele trend), chłopak ma 212wzrostu bo aż uwierzyć nie mogę , 202cm i syn nie ma do końca odsuniętego, tak samo na wysokość, opuści na sam dół i siedzi się na prawdę wygodnie.

 

 

A najlepiej kolego pokaż mi zdjęcie jak siedzisz w tym Passacie, to uwierzę :) , twarz jak najbardziej sobie zakryj ale pokaż po prostu jak jesteś wysoko i daleko z odsuniętym fotelem na maksa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A najlepiej kolego pokaż mi zdjęcie jak siedzisz w tym Passacie, to uwierzę , twarz jak najbardziej sobie zakryj ale pokaż po prostu jak jesteś wysoko i daleko z odsuniętym fotelem na maksa.

 

popieram :D też sobie tego nie mogę wyobrazić.albo masz coś z fotelem albo jeździsz wyprostowany jak struna :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też chce to zobaczyć jak masz mało miejsca

ja przy wzroście 202,5 jeżdze mega wygodnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odswiezam watek bo i ja mam ten problem.

 

Kolego mwlodarc, jak wyglada aktualnie status Twoich bojow z fotelami w Pasku? :)

 

Mam sportline z 2009r, fotele kubelkowe, szyberdach, 186cm (dlugi korpus i potezna budowa ciala + niemalo kg za duzo) i jest zle.

Siedze o wiele za wysoko. Przednia szyba zaczyna mi sie na wysokosci lini oczu. Nie moge podjechac do swiatel za blisko bo musze zurawia zapuszczac zeby zauwazyc zmiane swiatel.

Dodatkowo cisna mnie w uda trzymania boczne siedziska.

Dodatkowo (mam potezne ramiona) te fotele sa za waskie. Przez to, ze wszystko takie opiete i dopasowane nie oddychaja plecy i ****. Jezdze 30km do pracy w jedna strone i jak wysiadam z auta to czuje, ze spodnie i koszula sie lekko lepia. Mowiac krotko dramat siedziskowy :) Zastanawialem sie nad sprzedaza auta ale chyba prosciej bedzie za 1kzl kupic fotele z comfortline.

Wykombinowalem, ze wsadze fotele comfortline z Paska B7. Najlepiej te z wentylacja.

 

 

Teraz pytania:

1. Czy fotele od B7 beda pasowac?

2. Co z airbagami w fotelach? W sumie moge z moich aktualnych foteli wyjac poduszki i wsadzic do nowych comfortline z B7 (o ile ksztalt i miejsce w fotelu na to pozwalaja).

3. Czy zeby wyjac airbagi z fotela musze zniszczyc material?

Kombinuje tak, zeby wyjac fotele, wrzucic je na strych, kupic nowe zamontowa, ale do sprzedazy znow wsadzic obecne fotele a wyjete znow sprzedac :) W najlepszej sytuacji nic mnie to nei bedzie kosztowac :)

4. Czy zmiana foteli i kanapy to rocket science czy laik da rade z kumplem do pomocy?

Sa jakies trudnosci przy wymianie foteli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wam wasze fotele nie paszą :) ja chętnie mogę zrobić podmiankę za moje z trenda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz pytania:

 

2. z B6 do B6 oczywiście pasują

3. materiał odpina się bez uszkadzania

4. doszedłem już do poziomu 30 min wymiana 2 siedzeń i tylnej kanapy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności