Skocz do zawartości
galina

POMOCY - Tajemnicze problemy z odpalaniem po dłuższym postoju (dokładny opis + video)

Rekomendowane odpowiedzi

a i co dodac musze a zapomnialem to stał pod górke, a w garazu gdy są problemy jest na płaskim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy borykałem się ze swoimi problemami z odpalaniem miałem ten czujnik sprawdzany.

 

Mechanik powiedział, że objawy padniętego czujnika wyglądają podobnie jak np. zapowietrzenie układu paliwowego.

Na zimnym silniku podczas odpalania kreci się długo i tępo (czytaj bez oznak załapywania) rozrusznikiem póki silnik nie zaskoczy. Związane jest to z tym, że czujnik podaje złe dane do silnika i musi minąć dość długa chwila, póki ECU stwierdzi, że czujnik wysyła nieprawidłowe dane.

Gdy już to nastąpi ECU użyje ustawień domyślnych, zakodowanych w swoim ROM'ie.

 

U mnie okazało się, że to nie to, ale jeżeli u Ciebie wyskakuje błąd tego czujnika to może warto to sprawdzić.

 

Pozdrawiam,

Galina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiec mamy kolejny mile rozpoczęty dzien, auto w garazu temp na plusie ok 8stopni i odpalam, załapał i zgasł juz dalej go nie krecilem. przyjechal koles z kompem-błedow nie pokazuje, sciągnelismy wąż od paliwa czy podaje, podaje ale bez rewelacji(bez duzego cisnienia), podejrzewa pompke w zbiorniku, dzisiaj mam miec na podmianke i zobaczymy jak bedzie podawac paliwo, ale coraz czesciej spotykam sie z tymi spostrzezeniami jak mowi galina ze zapowietrzony jest układ, nie wiem juz co robic za bardzo. acha zapomnialem tego totalnie dodać podczas jazdy praktycznie od kupna auta slysze dziwny szelest nie wiem jakby woda czy liscie gdzies tam z nawiewów przy filtrze luzik... moze rzeczywiscie to jest zapowietrzony uklad?

 

---------- Post added at 14:21 ---------- Previous post was at 14:11 ----------

 

moze zna ktos w Zielonej jakiegos mechanika? ale zeby wiedzial o co chodzi i nie kazal mi wszystkiego po koleji wymieniac? bo juz mnie trafia z tym paskiem? prosze o jakis namiar tu albo na priv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam !!! dziś odebrałem pasacika od mechanika (bardzo duży problem z porannym odpaleniem ) stał prawie tydzień dla pewnej diagnozy która jest bardzo bolesna dla kieszeni, pompowtryski; jednego podmienił auto chodzi normalnie, dwa są na wykończeniu ,jeden w miare dobry no ale muszev kupić komplet 4szt .niech mi ktoś powie którym numerem sie kierować dwa takie oto numery spisałem J0414720007 a drugi to 038130073F a może ktoś kupował i polecił by mi pewnego sprzedawce .

 

---------- Post added at 08:52 ---------- Previous post was at 20:59 ----------

 

czyżby tylko mnie uszkodziły sie pompowtryski ??????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam w sobote wymienilem pompe paliwa i narazie jest wszystko ok auto stalo cała noc na dworze rano odpalilo bez problemu w garażu w cieplym równiez, teraz mam takie pytanie włożoną mam pompe od sharana 1.9 - jak tu teraz wyglada z paliwem czy nie bedzie mi oszukiwal ze mam wiecej? bo nie wiem czy sie pakowac w wyciaganie i szukac do paska ?

 

---------- Post added at 17:47 ---------- Previous post was at 12:45 ----------

 

założylem znowu swoją pompe, bo ta od sharana jest inna troche rzeczywiscie, ale na niej smigalo, zalozylem rowniez zaworek i jutro sie okaze czy to chociaz pomoze jak nie to kupuje pompe :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
galina GRATULUJE !! pierwszy raz widze TAK rzetelny i kompleksowy opis problemu :)

 

Ja mialem podobny problem, okazalo sie, ze padla mi pompa paliwa w dwopompie (ta co jest zespolona z Vacum) i "ON" sie cofal.

 

Co do PD, kup cala kompletna glowice na Allegro, najlepiej juz z PDkami "al", glowice sprzedasz a "al" zapodasz, korekte softu zrobisz i juz piekne "+KM i Nm" beda zacnie rwaly asfalcik, ku Twojej radosci :)

Czy przy przekreceniu kluczyka (po dłuższym postoju, po nocy) słychać było jakieś dziwne odgłosy?? Bo u mnie dziwny odgłos, jakby ON był "miksowany" z powietrzem. Dziś wymienie filtr paliwa ale boje się, że to pompa za głowicą. Jak myslisz mam podstawy??

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
o u mnie dziwny odgłos, jakby ON był "miksowany" z powietrzem.

 

Aten dźwięk nie dochodzi z tyłu?? Bo jak tak to jest elektryczna pompka w zbiorniku.

Włącza się ona po przekręceniu kluczyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ten mikser jest w elektrycznej pompie paliwa. Tylko nie wiem czy ona ma jakis zawor zwrotny?? Moze puszcza vacu ON spada do pompy w baku i tam sie robi mikser przez dosłownie 3-4sekundy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie jest takie że po długim postoju z pompki w baku ubywa paliwo i ona musi uzupełnić braki. I jak to zrobi to jakiś tam zawór daje znać że jest już pełny i nie daje ciśnienia. Maje stwierdzenie opiera się na domysłach. Podobnie jest u ojca w Renaulcie, też jest tam pompka paliwa która bzyczy i po chwili się wyłącza. Ale niech się wypowiedzą Ci co mieli z nią do czynienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompka podaje ON pod okreslonym cis. Jak juz dobije to rozłancza ją czujnik cisnieniowy. ona podawac podaje tylko czy :

-jest w niej jakis zawor zwrotny

-czy ma jakis magazyn z paliwem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie po temacik.

 

Mam ten sam problem z autem, po dluzszym postoju ciezko z paleniem. Kreci kilka razy zanim zalapie. jak zalapie pracuje rowno i berz problemu, zgasze go i potem pali na dotyk.

 

-Wymienilem swiece na nowe, BERU.

- w zeszlym tygodniu wymienilem czujnik temp. Kiedys komp mi wywalal bledy z tym czujnikiem.

- filtr paliwa byl wymieniany razem ze swiecami (jakis miesiac temu); czy mozliwe jest wada tez filtra, kupilem jakby nie oryginalny podobna cena do boshowskiego, ale firma autoparts. Czy to on moze byc przyczyna moze zapowietrzania ukladu.

 

Problem wystepuje niezaleznie od temperatury czy to minus 5 czy plus piec kreci a nie lapie. Jest tak czesto, ale nie zawsze.

 

Teraz zauwazylem, ze przy przekrecaniu stacyjiki nie slysze pompki paliwa. Czy ona za kazdym razem powinna zaedzialac, przy kazdym przekrecaniu kluczyka?

 

VAG nic nie pokazuje.

 

Dzieki za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro wyciagam pompe ze zbiornika. Podejrzewam uszkodzony zawor zwrotny w pompie.

A tak dla Twojej ciekawosci zobacz na to

http://www.auto-online.pl/serwis/poradnik/elek_autom/wykonaw/pompa.htm

moze tam znajdziesz natchnienie, ja znalałem :D:D

Pompa w zbiorniku z reguły za kazdym przekręceniem kluczyka powinna sie uruchomic.

Moze pompa gdzieś nie łączy? Sprawdz podłącznie pompy od strony elektrycznej.

Edytowane przez kamyk198

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej pompki to sie dobieramy od góry w bagazniku czyz tak? Jestem teraz w robocie i nie mam jak sprawdzic;)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzalem dzis ta pompe w bagazniku. Jak ona powinna ''halasowac''? Po wlaczeniu zaplonu slyszalem cichy glos, tak jakby pracowala. A mi brakuje takiego glosnego syku paliwa. I teraz nie wiem, ktora tak glosno zaciagala czy ta tandem pompa za blokiem silnika czy ta z tylu na zbiorniku.

 

Po drugie bezpiecznik, ktory jest w skrzynce rozdzielczej odpowiada za pompe tandem czy ta w zbiorniku? Tak czy siak jest dobry. Czy moge gdzies jeszcze sprawdzic, inne bezpieczniki? Teraz mi auto odpalilo na dotyk i jestem glupi bo juz nie wiem co mu jest.

 

Czy rozrusznik na tym filmiku to normalne ze tak szybko kreci, u nie sie wydaje jakos wolniej. Nieraz potrafi, ze jak zakreci pol obrotu jakby stanal i po chwili dalej kreci. Ale dzieje sie tak tylko za pierwszym razem po dluzszym postoju. Moze aku mi siedzi.

Edytowane przez Leo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa tandem-vacupompa-dwupompa, nie ma żadnego bezpiecznika ponieważ jest to pompa mechaniczna napedzana z wałka rozrzadu. Pompa w zbiorniku jest pod bezpiecznikiem. Ona nie bedzie hałasować tylko powinna pracowac jak cicha wkretarka, i tylko pare sekund po przekrecenu kluczyka,

Co do aku to podjedz do mechaniora niech sprawdzi aku pod obciążeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Chciałbym sie podpiąć pod temat, mam problem z silnikiem AJM, z rana bardzo ciężko odpala. A jak zalapie, chwilę kopci na siwo i śmierdzi niespalonym paliwem.(na ciepło pali na dotyk) Wymieniłem uszczelki na pompkach, podmieniłem vakum, zaworek zwrotny działa, nowe świece, nowy czujnik temperatury, nowy przekaznik świec pompka w zbiorniku działa. A problem pozostaje i zaczyna mnie to irytować. Może ma ktoś jeszcze jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem wczesniej AJM i powiem szczerze, że nie miałem z nim zadnych problemów powiem wiecej palił lepiej niz AVF.;) Jak kopci na siwo to woda idzie w komore spalania, ale nie bedzie smierdziało paliwem. Jak masz mozliwosc zobacz Vag-iem jak wyglądają pompki, może one powodują ta niesprawnośc. Zacznij od dobrej kontroli przez VAg-a i napisz co wyszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!! ja mam taki sam problem jak kolega "galina" tylko ze taras juz wogule nie chce odpalić aku wykrece do zera i nadal ani tchu!! Jesli mógł by mi ktoś powiedz jakie mam pompki i kontakt do kogos kto ma je po dobrej cenie!! 1.9 TDI 131KM AVF vin-WFWZZZ3BZ2E213549

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość eltom

Ja też się podepnę. Ostatnio byłem na komputerowej diagnostyce, bo akurat nawalił mi przepływomierz. Ale przy okazji gość sprawdził pompowtryskiwacze, i powiedział że są sprawne. Tylko mnie coś takiego zdziwiło, że jak rzuciłem okiem na komputer, to były 4 wartości, bodajże dla 4 pompowtryskiwaczy i były takie mniej więcej: pierwszy, drugi i czwarty - około "-0,3". Natomiast trzeci miał wynik jakieś "+3". nie jestem pewien ale to było coś chyba w jednostkach mg pokazane czy jakoś tak. Czy aby na pewno wszystko jest z nimi OK? Dodam tylko, że często rano, lub po długim postoju takim całodniowym, auto odpala tak:

Ten filmik nie jest mojego autorstwa, ale taki sam efekt jest.

Później pali już na strzał. Nawet jak postoi powiedzmy 4 godziny. Obroty raczej nie falują, choć czasem mam wrażenie że może minimalnie się zmienia odgłos pracującego silnika, ale te 800 obrotów generalnie trzyma. Czy możliwe, żeby to była na przykład wina czujnika temperatury?

Generalnie mam jeszcze taki problem że auto dość długo się nagrzewa, stąd też moja teoria (choć nie znam się kompletnie na mechanice), że czujnik temperatury podaje bzdury, silnik dostaje złą mieszankę czy coś takiego i przez to źle zapala, a przy okazji zbyt szybko odłącza świece żarowe i dlatego silnik się bardzo długo nagrzewa. Przykład? Dziś temp. na dworze minus 8 stopni. Odpaliłem go żeby chodził na jałowym biegu. Po 15 minutach kiedy kreska była dopiero na 3 kresce od dołu, postanowiłem się przejechać. No i tak jeszcze 5 kilometrów przejechałem zanim złapał 90 stopni, a jechałem ok 70 km/h. Wolałbym osobiście, żeby to nie był pompowtryskiwacz.I jeszcze jedno pytanie: czy czujnik temperatury wpływa na czas grzania świec żarowych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności