Skocz do zawartości
luki58

Skrzynia automat - brak 4 biegu

Rekomendowane odpowiedzi

Od poczatku : zaraz po kupnie auta zauwazylem ze skrzynia nie chce redukowac biegu z 4 na 3 , albo redukuje przy bardzo malej predkosci , pomagal albo kick down albo reczne zrzucenie na 3. Doszedlem do wniosku ze winny bedzie olej , ktory wygladal podejzanie, jak i podejzanie pachnial. Po wymianie w/w oleju wraz z filtrem ,skrzynia zmienia biegi po koleji i w momecie wrzucenia 4 biegu , wlacza luz. Po dwuch trzech takich zmianach , skrzynia przechodzi w tryb awaryjny. Auto zostalo podlaczone pod VAG i wykazalo blad 652.

 

Jakies pomysly , sugestje ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie , jakies sugestie ? Problem nadal nie rozwiazany !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakiego VAG-COM używasz, bo usterka 652 nic mi nie mówi. Na górze strony tytułowej zdaje się w warsztacie jest opisana diagnostyka i spisane numery usterek, to sobie sprawdź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam VWTOOL - Błąd 652 - Gear Monitoring / Trans. Range Controller

Incorrect Signal INTERMITTNT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błąd 652 to najbardziej nielubiany przez mechaników błąd w skrzyniach 4 biegowych. Oznaczać to może wszystko i nic...

ze skrzynia nie chce redukowac biegu z 4 na 3 , albo redukuje przy bardzo malej predkosci , pomagal albo kick down albo reczne zrzucenie na 3. Doszedlem do wniosku ze winny bedzie olej , ktory wygladal podejzanie, jak i podejzanie pachnial. Po wymianie w/w oleju wraz z filtrem ,skrzynia zmienia biegi po koleji i w momecie wrzucenia 4 biegu , wlacza luz. Po dwuch trzech takich zmianach , skrzynia przechodzi w tryb awaryjny.

Podmień cały zespół sterujący(elektrozaworów) na 100% sprawny, jeżeli to nie pomoże to skrzynia do rozebrania lub wymiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.... jak to kiedyś robiłeś, lub widziałeś. Jeżeli nie wiesz co to jest zespół sterujący z elektrozaworami, to jedź do mechanika, lub kup sobie drugą skrzynię:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem co to zespol i wiem gdzie jest, ale nie mam co podmienic. Jest 7 zaworow , ktos wie ktory jest od czego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy pasuje ten modol od skrzyni z innego silnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, ja tam przeglądałem tą ruską stronę z serwisówkami i znalazłem wiele dokumentacji technicznej nt. swojej asb. Spróbuj poszperać, napewno coś znajdziesz i powinno być po angielsku. Oczywiscie musisz wiedzieć jaką masz swoją asb ale myślę że wiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest 7 zaworow , ktos wie ktory jest od czego ?

 

96c50ba78ef734afm.jpg9ec5b5a51d148d6fm.jpg

Czyli masa na zaworki 1,2,3,4 to wrzucenie 4 biegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprobuje sie do nich dobrac i posprawdzac czy wszystkie chodza, moze sie ktorys zaciol , kto wie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj Montera, zna się na rzeczy. U mnie w 2E było tak, że jak olej był niedogrzany przeciągał wrzucanie 4-ki, tak jak by przytrzymać przez chwilę sprzęgło w manualu i gaz wciskać. Problem już mam rozwiązany, a wina wcale nie leżała po stronie skrzyni! Znajomy robił mi UPG, olej, płyn chłodniczy. Przy okazji, bo narzekałem na trochę nierówną pracę, przeczyścił wszystkie styki czujników i porządnie przepustnicę-podobno była zawalona, że poezja, przepływka wyczyszczona i termostat wymieniony. Odebrałem wózek i... silniczek oczywiście chodzi malina (tylko tydzień później krokowiec zaczął szaleć i jeżdżę bez) na benie, na gazie trochę gorzej, ale to wina reduktora, a ASB-jak nie ta, ślicznie zmienia biegi, redukuje tak jak powinna, a ja ciągle myślałem, że coś z nią nie tak. Może rzuć okiem na silnik, przepustnicę itp. Dodam, że u mnie VAG coś wywalał o 4 biegu, nie pamiętam dobrze. Po prostu jakiś czujnik przekłamywała i skrzynia głupiała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro bede testowal prace zaworkow, zobaczymy. Napisze co i jak z naprawy wyszlo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i po naprawie. Skrzynia bedzie zyc, moze nie jest do konca tak jakbym chcial ,ale wszystkie biegi dzialaja. Winny byl jeden z zaworow 4 biegu.

 

I tutaj prosba/pytanie, szukam badz zaworow, badz calego zespolu sterujacego, tudziesz skrzyni uszkodzonej mechanicznie - TANIO :)

 

 

Sory za post pod postem , ale chcialem zeby odswierzylo temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam cala skrzynie w stanie bardzo dobrym z 1Z.

Info PW:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności