Skocz do zawartości
Gość arq

Czy ciężko dołożyć TEMPOMAT w passacie B5 ?

Rekomendowane odpowiedzi

witam jak w/w potrzebuje schematu do tempomatu silnik ajm golf IV.

Wiem że to jest forum passata ale to jest prawie "to samo" u was znalazłem tego naj więcej

szukałem schematu konkretnie do ajm ale nie znalazłem nie wiem czy moge podlaczyć wdł. innych schematów ten jest w miarę ladnie opisany i z foto http://forum.vw-passat.pl/threads/40...towac-tempomat.

 

Posiadam wiazke i tempomat wszystko oryg. manetka z szrotu from UK free

 

a wiązka z germany oryg. 16f z przesylką w pudle ale bez instrukcji

Podaj swój e mail to ci wyślę instrukcję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja to za mało,trzeba ją stosować we wszystkich punktach a oszczędzi nam wiele czasu.Pierwsza sprawa to podłączenie przed montażem manetki z wiązką i sprawdzenie miernikiem czy są połączenia off/on res i set na końcu kabla.Wykluczy to nam uszkodzoną manetkę lub wiązkę (co mi się przydarzyło) lub ich złe podłączenie.Teraz montaż,ale po nim nie składamy wszystkiego od razu do kupy(chodzi o miejsce przy sterowniku), tylko lutujemy kabelki, izolujemy,aktywujemy vagiem a następnie w odpowiednich blokach vaga sprawdzamy działanie tempomatu,czujników sprzęgła i hamulca.Jeszcze uwaga do lutowania w białej kostce 15 pin w passat B5 po 98 roku.Trzeba ją koniecznie rozebrać i policzyć kolejność pinów,bo kolory kabli w jednym przypadku są takie same z kilku pinów. Tyle moich uwag,montaż zajął mi 3h, drugim razem byłoby pewnie o połowę krócej.Zachęcam do montowania tego ustrojstwa,fajna sprawa.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Instrukcja to za mało,trzeba ją stosować we wszystkich punktach a oszczędzi nam wiele czasu.Pierwsza sprawa to podłączenie przed montażem manetki z wiązką i sprawdzenie miernikiem czy są połączenia off/on res i set na końcu kabla.Wykluczy to nam uszkodzoną manetkę lub wiązkę (co mi się przydarzyło) lub ich złe podłączenie.Teraz montaż,ale po nim nie składamy wszystkiego od razu do kupy(chodzi o miejsce przy sterowniku), tylko lutujemy kabelki, izolujemy,aktywujemy vagiem a następnie w odpowiednich blokach vaga sprawdzamy działanie tempomatu,czujników sprzęgła i hamulca.Jeszcze uwaga do lutowania w białej kostce 15 pin w passat B5 po 98 roku.Trzeba ją koniecznie rozebrać i policzyć kolejność pinów,bo kolory kabli w jednym przypadku są takie same z kilku pinów. Tyle moich uwag,montaż zajął mi 3h, drugim razem byłoby pewnie o połowę krócej.Zachęcam do montowania tego ustrojstwa,fajna sprawa.Pozdrawiam

Wszystko o czym piszesz jest w instrukcji. Czyli jak sprawdzić manetkę, jak podłączyć (auta przed 98 i po 98r.) oraz jak aktywować vagiem. A i jeszcze są rysunki jak wszystko rozebrać. Więc nie rozumiem czemu piszesz że to nie wystarczy? Moim zdaniem z tą instrukcją każdy da rade zamontować tempomat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podaj swój e mail to ci wyślę instrukcję.

 

A do AZMa? Bardziej zależało by na numerze manetki, ale przyjmę wszystko co pomoże dopiąć temat.

Emajla: [email protected]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A instrukcje mogę ci wysłać na maila jak chcesz.

 

Możesz również wysłać do mnie instrukcję na maila [email protected]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardziej zależało by na numerze manetki

Manetka połączeniowo i funkcjonalnie jest taka sama do wszystkich B5 mających elektroniczny pedał przyśpieszenia.Poliftowa i przedliftowa różnią się tylko trochę wyglądem zewnętrznym.Wszystko masz w tym temacie http://forum.vw-passat.pl/threads/40076-Jak-zamontowac-tempomat?highlight=montaz+tempomatu.

Edytowane przez riccardoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie fakt czy na tempomacie spalanie jest takie samo jak bez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A do AZMa? Bardziej zależało by na numerze manetki, ale przyjmę wszystko co pomoże dopiąć temat.

Emajla: [email protected]

 

Możesz również wysłać do mnie instrukcję na maila [email protected]

Poszło dajcie znać czy doszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Manetka połączeniowo i funkcjonalnie jest taka sama do wszystkich B5 mających elektroniczny pedał przyśpieszenia.Poliftowa i przedliftowa różnią się tylko trochę wyglądem zewnętrznym.Wszystko masz w tym temacie http://forum.vw-passat.pl/threads/40076-Jak-zamontowac-tempomat?highlight=montaz+tempomatu.

 

Dzięki, takiej odpowiedzi oczekiwałem, bo już raz kupiłem manetkę do kierownicy wielofunkcyjnej :) i nie podeszła. Teraz jestem ostrożniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zastanawia mnie fakt czy na tempomacie spalanie jest takie samo jak bez

Nie wiem jak u innych ale ja jadąc bez tempomatu jestem w stanie osiągnąć niższe spalanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem jak u innych ale ja jadąc bez tempomatu jestem w stanie osiągnąć niższe spalanie.

Nie tylko Ty:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poszło dajcie znać czy doszło.

 

Tak, wielkie dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lancer83, gdybys miał chwilkę to i ja poproszę tą instrukcję, bo przymierzam się do montażu. Mój mail [email protected] . Z góry dzięki i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lancer83, gdybys miał chwilkę to i ja poproszę tą instrukcję, bo przymierzam się do montażu. Mój mail [email protected] . Z góry dzięki i pozdrawiam.

Proszę bardzo poszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to i ja poproszę. może w końcu się zmobilizuję i podłączę wiązkę ;)

z góry dzięki i pozdawiam

Edytowane przez kajko-pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również poproszę przymierzam się do założenia tempomatu na pewno się przyda.

[email protected]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poszło dajcie znać czy doszło.

 

 

Witam Kolego

Czy mogę poprosić też o tą instrukcje

[email protected]

 

Z góru wielkie dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

manetkę założyłem wraz z wiązką i tez przyda mi się instrukcja jak ktoś mógłby pomóc to niech prześle mi na [email protected]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności