Skocz do zawartości
radek5277

światełka w drzwiach

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanko --czy u kolegów również te dolne światełka oraz w klapie w kombi ---jeżeli drzwi lub klapa nie są do końca zamknięte to nie zgasną?----i czy światła mijania muszą zapalać się od razu po włączeniu stacyjki?

Edytowane przez radek5277
nie wiedza i pomyłka ort.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
CZY ŚWIATŁA MIJANIA MUSZĄ SIĘ WŁĄCZAĆ OD RAZU PO PRZEKRĘCENIU STACYJKI--CZY MOŻNA TO JAKOŚ WYŁĄCZYĆ ABY ODPALAŁY SIĘ DOPIERO PO WŁĄCZENIU WYŁĄCZNIKIEM.....

W wersjach na Skandynawię tak było montowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Agrib

Lampka nie gasnie poniewaz czujnik do tej lampki jest zamontowany przy zamku i gasnie tylko jesli zamek jest w pozycji zamkniete. A z tymi swiatlami to super sprawa nie trzeba pamietac o ich wlaczaniu. Faktycznie kolega J@ceq ma racje takie rozwiazanie jest stosowane w modelach na skandynawie i nie ma potrzeby tego zmieniac. Bardzo dobre rozwiazanie do jazdy w dzien poniewaz nie ma potswietlenia deski rozdzielczej i nie sciemnia sie radio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I CZY ŚWIATŁA MIJANIA MUSZĄ SIĘ WŁĄCZAĆ OD RAZU PO PRZEKRĘCENIU STACYJKI--CZY MOŻNA TO JAKOŚ WYŁĄCZYĆ ABY ODPALAŁY SIĘ DOPIERO PO WŁĄCZENIU WYŁĄCZNIKIEM.....

Jezeli chcesz aby swiatelka odpalaly sie dopiero po przekreceniu wlacznika, to przy wlaczniku swiatel powinny byc zmostkowane piny TFL i 56, u mnie tez tak bylo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no fajnie ,ale tak w praktyce po chłopsku jak byś mógł napisać jak to zrobić......dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyciągasz włącznik od świateł, w pozycji wyłączone światła wciskasz go w stronę silnika i przekręcasz jakbyś chciał włączyć światła, wtedy wyskoczy. Wyciągasz wtyczkę i zaglądasz "od tyły" w Twoim przypadku jak światła zapalają się bez włącznika masz zrobiony mostek(zworkę) na piny 56 i TFL (są opisane). Jak chcesz mieć światła na włącznik to tę zworkę zdejmujesz i po sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to dokładnie tak jak zecik napisał wystarczy wyjąć TFL lub 56 ---i światełka są tylko w wyłączniku..

Edytowane przez radek5277

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak nie do końca--owszem światła mijania ok nie świecą po przekręceniu stacyjki ale pozycyjne wszystkie---jak by ktoś wiedział jak to zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w wersji USA włączają się światła do jazdy dziennej dopiero jak zwolnię ręczny hamulec, tak więc przed odpaleniem nie włączają mi się światła, dopiero jak mam zamiar ruszyć i zwolnię ręczny, wydaje mi się ze to mądry patent.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już doszedłem ---wystarczy wypiąć przewód nr 3 i 6...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wystepuje inna historia. Po otwarciu drzwi nie zapala sie swiatlo na podsufitce mimo ze jest ustawione by sie zapalalo :( w innych pozycjach normalnie dziala, choc nie zawsze. Czasami nie chce sie zapalic wcale. To samo dotyczy podswietlenia dolnego drzwi lub schowka. Raz sie pali a raz nie. Niw ma reguły wszytko dzieje sie przypadkowo. Co ta moze byc? Kto pomoze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co ta moze byc? Kto pomoze?

Wpisz w forumowa wyszukiwarkę "mikro styki" albo "zimne luty" a na pewno w kilku tematach znajdziesz odpowiedz. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz czujniki kontroli wnętrza, to wyjmij moduł i szukaj po przewodach łączeń, które zapewne zostały utlenione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności