Skocz do zawartości
DaVWiDs

Jaki wzmacniacz i skrzynia dobrać na początek

Rekomendowane odpowiedzi

Dotarło do mnie że przecież nie muszę kompletować całego zestawu ca w jeden miesiąc, na początek kupie subufer i wzmacniacz, jak mi to będzie odpowiadało to zostawię, jeśli nie to w przyszłym miesiącu po wypłacie zastanowię się co wsadzić w przednie drzwi passata. Ale to dopiero początek moich pytań :bleble Jakie radio kupić w przedziale 300-400zl? Czy to prawda że teraz liczy się tylko alpine? Wiele moich znajomych ma alpine i wg nich tylko ta marka liczy się w radioodtwarzaczach. Czy to prawda że tańsze modele Sony i Pionieer tylko ładnie wyglądają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zapomnij w przyszłości o wygłuszeniu drzwi. Co do radia to każdy będzie chwalił swoje :) Jeśli chodzi o Soniacza to raczej nie brałbym pod uwagę z tych trzech wymienionych przez ciebie (chociaż sam mam soniacza hehe) - raczej dorzuciłbym do tego Clariona - niestety często pomijana firma. Możesz np. w tej cenie zainwestować już w takiego Clariona, bardzo przyzwoite radyjko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc Cinul.

Podpowiedz gdzie jest duzy wybór maskownic na suba w Białymstoku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygłuszenie drzwi... hymm.. nie myślałem o tym. Wygłuszenie drzwi to już chyba pod jakiś porządniejsze car-audio, nie pod to co ja będę się starał u siebie wymodzić, przynajmniej wg mnie. Sony zwróciło moja uwagę tym ze łatwo wpasować je do kolorystyki podświetlenia w passacie, czyli niebiesko-czerwonego. Sony ma również moj ojciec w passacie, jakis najtanszy model z 2010 roku, gra fajnie ale mój brat również w passacie(taka passatowa rodzinka sie zrobiła :fajny ) ma alpine, jak dla mnie to w jednym jaki drugim dźwięk ze standardowych głośników jest identyczny. Tylko że alpine jakoś lepiej pomyślał o użytkowaniu radia ale to tylko moja opinia. Zastanawiam się jaki subufer i wzmacniacz kupić, z tego co czytałem wcześniej to do takiej muzyki jak ja słucham to skrzynia zamknięta. Z firm z tego co również wyczytałem to Powerbass, Infinity i Ground Zero. Wiem że jest tysiące możliwości konfiguracji tego sprzętu, ale jaka zadowoliła by takiego nieprzeciętnego zjadacza chleba:bleble No i w jakich pieniądzach można by się zamknąć z całym okablowaniem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czesc Cinul.

Podpowiedz gdzie jest duzy wybór maskownic na suba w Białymstoku.

 

W Marklandzie na Wierzbowej swego czasu był niezły wybór

 

 

Wygłuszenie drzwi... hymm.. nie myślałem o tym. Wygłuszenie drzwi to już chyba pod jakiś porządniejsze car-audio, nie pod to co ja będę się starał u siebie wymodzić, przynajmniej wg mnie.

 

Koledzy z tego forum narzekają nawet jak wsadzą Helixy w niewygłuszone drzwi a to też żadna rewelacja tylko zestaw odrobinę lepszy od ori. Wygłuszenie drzwi to podstawa - od tego zaczyna się zabawa z CA. Ale ty przecież zostawiasz narazie ori w drzwiach to nie ma co sie zagłębiać.

 

 

Z firm z tego co również wyczytałem to Powerbass, Infinity i Ground Zero. Wiem że jest tysiące możliwości konfiguracji tego sprzętu, ale jaka zadowoliła by takiego nieprzeciętnego zjadacza chleba

 

Infinity sobie odpuść narazie - ja bym wymienił np. na Hertz'a i porozglądał się za JL Audio, Rockford'em . Oczywiście możliwości masz wiele. Powerbass'a możesz posłuchać u mnie

 

 

No i w jakich pieniądzach można by się zamknąć z całym okablowaniem??

 

Zależy ile chcesz na to przeznaczyć - podaj kwotę to coś się wykombinuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to w ogóle możliwe zamknąć się w 600zł z wzmacniaczem, skrzynia basowa z głośnikiem i kablami. Ten Twój Powerbass to chyba jakiś topowy model, chociaż film na yt nie odda całej jego mocy, ale jakiś zarys mam. Ciężko było upchnąć wzmacniacz we wnękę gdzie oryginalnie jest apteczka? Nie chce robić zabudowy której nie da się szybko zdemontować, bagażnik w variacie często się przydaje (ostatnio wiozłem zagęszczarkę :zeco ) Zastanawiam się też nad taką dokładka, w której można umieścić subufer tam gdzie jest apteczka, ale na aledrogo to 300zł kosztuje :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz upchnąć suba w boczek po apteczce w TAKIEJ zabudowie już z głośnikiem , a wzmak przykręcasz do obudowy od koła zapasowego (przykręcasz z góry) gdzie wzmak wchodzi w koło zapasowe i tym samym masz "czysty" bagażnik. Jeśli chodzi o piecyk to z tanich 2 kanałówek w zestawie z kablami Dietz'a możesz kupić TAKI . Mostkujesz dwa kanały i jazda. Jeśli chodzi o wzmak to z ceny dużo nie zejdziesz, co do suba to można kupić taniej ale już nie z rozwiązaniem w boczek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta zabudowa podoba mi się bardzo, tylko jest jeden problem, w swoim mam szare wykończenie. Musiał bym zobaczyć jak to komponuje się z moim odcieniem szarości. Z tym wzmakiem to nieźle przekminiłeś, nigdy bym na to nie wpadł (co prawda w tym miejscu oprócz koła zapasowego jest sporo kluczy na wypadek jakiejś ,,niespodzianki'' na drodze) Ten Carpower którego mi pokazałeś powinien być w sam raz w ta wnękę. Jeszcze takie pytanie odnośnie tej skrzyni basowej: czy jej litraż jest wystarczający do głośnika JL Audio 10WX?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz szare wykończenie to zagadaj ze sprzedawcą - myślę, że da się zrobić w odcieniach szarości. Jeśli chodzi o litraż to powinien być deczko większy ale tu jest kompromis... Osobiście powiem ci że różnicy w odbiorze nie odczujesz a takie rozwiązanie sprawdza się idealnie - sam słuchałem i chwalę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Sporo mi rozjaśniłeś, wiem czego szukać teraz tylko potrzebny przypływ gotówki. Myślę ze dopiero w grudniu uda mi się wypłatę przeznaczyć na car-audio. I tu znowu moje pytanie czy niska temperatura w samochodzie źle wpływa na zestawy ca? No i do dopełnienia został tylko wybór grajka. Ten clarion którego pokazywałeś wydaje się być naprawdę spoko, ale czy masz jeszcze jakieś alternatywy z innych firm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do radia mialem juz sony srednie radio, jvc bylem zadowolony. mam teraz alpine i dla mnie rewelacja:) ale jak mowil Cinul kazdy chwali swoje:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FERMON, powiedz dlaczego to akurat Alpine jest najlepsze. Każdy chwali swoje, ok ale zawsze jak się kogoś pytam kto ma Alpine co jest w nim lepszego od innego radia to nie potrafi odpowiedzieć niektórzy zasłaniają się renoma. Podaj jakiś przykład dlaczego według Ciebie najlepszy jest Alpine?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mowie ze najlepsze:) jak ktos wczesniej wspomnial kazdy ma swoje zdanie:) hmmm akurat moim brzmnieniowo wypada rewelacje. Nie ukrywajmy pozostalosc nie zostaje z tylu. hmmm jest duzo bardziej rozbudowany moim zdaniem niz radio tej samej klasy np jvc. no i hmmm renoma swoja droga:) nie udowadniam tutaj ze alpine jest najlepszy, ale moimi odczuciami najbardziej polecany. hmmm po za tym z wszystkich sprzetow jakie mialem czyli jvc 2 modele jeden soniacz dwa kenwoody to wlasnie alpine na tych samych glosnikach gral mi najlepiej:) ale tak jak mowie kazdy ma jakies swoje wlasne zdanie na temat radiootwarzaczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie,

 

mam ori 8 głośników, mfd + wzmak i skrzynie w bagażniku - niestety kabina nie daje już rady ładnie zagrać z bagażnikiem więc pora na zmiany - czytając wasze wątki wygłuszenie to podstawa i teraz tak : sugerujecie całkowicie odciąć tylne drzwi ( a może zostawić coś typu Hertz z tyłu ?? ), skupić się na porządnym przodzie ??? i jaki zestaw polecacie do 2000 zł z robocizną i wygłuszeniem ? wzmak 4 kanałowy pewnie - tego co mam raczej nie uciągnie całego auta. Dalej mam MFD z podpiętym emulatorem MP3 - czy wymiana go na coś lepszego znacząco poprawi jakość dźwięku biorąc pod uwagę że będziemy go porównywali już na zmienionym przodzie? ;) Dzięki za wszelkie info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz FERMON, ja porównywałem na ori głośnikach w dwóch passatach Sony i Alpine (pisalem o tym wyżej) i wg mnie różnicy nie ma(słoń mi na ucho jeszcze chyba nie nadepnął) Do tego jeszcze mi sie uwidziało podświetlenie radia jak wskaźniki, czyli czerwono-niebieskie :fajny A Alpine takiego nie ma, a szkoda... Powiedz jaki masz model Alpina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mógłby Ktoś podpowiedzieć mi co skompletować do mojego oryginalnego radia takiego(http://allegro.pl/vw-radio-navigation-system-mcd-dx-passat-golf-i1876832746.html) jakiś wzmacniacz i skrzynia do 1000zł , nie chce zmieniac radia bo kupiłem zmieniarkę cyfrową i mp3 tez działa . tylko co tu dobrać??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obecnie mam seryjne głośniki (pomarańczowe) i takie średnie radyjko. chciałbym kupić coś żeby mi ładni pukało w bagażniku tym bardziej, ze miejsca troche mam bo to kombi. byłem w media nie dla idiotów i koleś mi powiedział, zebym nie brał JBLa( 1000W) tylko CLARIONA 1200W. tylko pytanie o wzmak. bo kolo twierdzi, ze clarion 200W mi wystarczy. tak po mojemu to chyba troszke za mało... i radio też bym brał CLARIONA

http://allegro.pl/clarion-cz201e-cz201eg-cz201er-usb-mp3-krakow-i1883544660.html

http://allegro.pl/wzmacniacz-clarion-apx2121e-o-200w-i1892291419.html NOWY W MEDIA 300ZŁ

http://allegro.pl/skrzynia-clarion-sw3013b-350w-rms-z-bass-reflexem-i1901145496.html

 

ZESTAW NIE BYŁBY AJGORSZY ALE TEN WZMAK PO MOJEMU TO LICHUTKI. KTOŚ MOŻE SIE WYPOWIEDZIEĆ NA TEMAT FIRMY CLARION???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
byłem w media nie dla idiotów

 

Ale idioci tam pracują !!!

 

Jakim cudem tym czymś co nosi wzmacniacz (powiedzmy na mostku max 120W sinusoidalnej) chcesz zasilić skrzynkę 350W ??? Odejmij sobie różnicę i tyle razy strzel temu bałwanowi w pysk z MM.

 

Co do radia to ok .... Nie wspomniałeś czy tylko chcesz uzbroić sprzęt w suba i wzmak a reszta zostaje bez zmian, do tego nie napisałeś jakiej muzyki słuchasz i jaki masz budżet.

 

 

KTOŚ MOŻE SIE WYPOWIEDZIEĆ NA TEMAT FIRMY CLARION???

 

Dobra firma tylko trzeba dobierać elementy z głową.

 

Jeżeli chcesz zyskać tylko efekt niskich tonów w bagażniku to owszem ale pod warunkiem, że robisz z przodu dobrą scenę pozbywając się serii. Niestety tylko w takiej konfiguracji ładnie to zagra. Poczytaj posty wstecz i jak ogarniesz temat to wówczas możemy podebatować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cinul, nie chcesz sprzedać swojego soniacza? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności