Skocz do zawartości
DaVWiDs

Jaki wzmacniacz i skrzynia dobrać na początek

Rekomendowane odpowiedzi

rozumiem , czyli mocniej sie nie da , chyba ze dwa nast kanały pójdą np na głośniki przednie...dzięki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że raczkuje w tym temacie to doradźcie który zestawik był by lepszy na początek ?

 

http://moto.allegro.pl/jbl-gt5-12b-blaupunkt-gta-2se-kable-gratisyjbl-i1549721024.html

 

http://moto.allegro.pl/skrzynia-magnat-b33-wzmacniacz-blaupunkt-gta-2se-i1537674526.html

 

A dokładniej , czy ten tańszy Magnacik się opyla ?

 

Pozdro

Edytowane przez olko25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A dokładniej , czy ten tańszy Magnacik się opyla

 

Ja bym się pokusił o złożenie w tej cenie zupełnie czegoś innego. Ten blaupunkt w życiu nie miał tyle mocy - osobiście miałem takiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko? nie długo mam zamiar kupić jakieś głośniki w drzwi.Ale przed tym chciałbym wytłumić drzwi ....czy wystarczy jak matami okleję tą blachę aluminiową na której są linki , prowadnice szyb? Czy już lepiej okleić blachę od drzwi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam takie pytanko? nie długo mam zamiar kupić jakieś głośniki w drzwi.Ale przed tym chciałbym wytłumić drzwi ....czy wystarczy jak matami okleję tą blachę aluminiową na której są linki , prowadnice szyb? Czy już lepiej okleić blachę od drzwi?

 

Tu masz kolego bardzo ciekawy temacik, w którym wszystkiego się dowiesz krok po kroku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sadam84

Witam wszystkich.Jako że, w temacie car audio jestem "zielony" chciałbym zasięgnąć rady od was koledzy.Jaki wzmacniacz i skrzynię polecilibyście?Wzmacniacz musi być 4 kanałowy gdyż oprócz skrzyni chcę zasilić również Hertze DSK 165 znajdujące się w przednich drzwiach.Granica cenowa to ok 1500 zł.Wiem że,to nie dużo ale co zrobić.Przede wszystkim słucham szeroko pojętego rocka.Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak z zupełnie innej beczki - potrzebuję wzmacniacz ( chyba 4ro kanałowy ) żeby napędzić fabryczne 4 głośniki w 3BG - chodzi mi po głowie pewien projekt, a ponieważ wiąże się on z wywaleniem MFD, to będę potrzebował czegoś co wzmocni i przekaże mi sygnał na głośniki. Nie zależy mi na mocy ani na wyglądzie, ma być w miarę tanie, bezobsługowe i możliwie małe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakikolwiek 'normalny' wzmacniacz zewnetrzny pusci te popierdoolki z dymem przy pierwszej okazji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wzmacniacz zewnetrzny pusci te popierdoolki z dymem przy pierwszej okazji.

 

Bo ponieważ ? Nie żebym się czepiał, ale wydaje mi się to lekko nieprawdopodobne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo glosniki te sa w stanie przyjac bardzo malo mocy i kazdy normalny,dobry wzmacniacz powyzej 25w rms je spruje,niestety.

 

Zreszta,podlacz,to sam zobaczysz jak bardzo jest to prawdopodobne:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i kazdy normalny,dobry wzmacniacz powyzej 25w rms je spruje,niestety.

 

Nie zależy mi na mocy :) poza tym zakładam, że wzmacniacz będzie miał pokrętło gain ustawione na minimum. Wzmacniacz ma służyć do przekazania sygnału na fabryczne głośniki ( które w zupełności mi odpowiadają do słuchania radia i komunikatów z navi ) z zewnętrznego źródła i tyle. Nie musi być super jakościowo, modele z półki "przeciętna" w zupełności mi będą pasowały. Jest jakiś model/firma którą warto się bliżej zainteresować ? Ewentualnie wskazówki czego unikać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy,uzywany? Jaki budzet?

Jesli juz koniecznie chcesz pod te glosniki to podstawa bedzie niski poziom znieksztalcen.

 

Chciales male i tanie to masz :

http://www.essa.com.pl/oferta/index.php?id=2,18&kid=233&pid=1703

 

:)

 

nie wiem czy mocy nie malo,trzeba by podpiac i zobaczyc.mialem sony xm2545 moc 4x25 rms (i chyba jakies 70w w mostku) i pod helixami 62.1 i subem 120w tonsila silver line dawalo rade.to w sumie ten c-dimension powinien dac rade na fabryczne,no i jest nowy i ladny i maly :)

Edytowane przez kidrowiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nowy,uzywany? Jaki budzet?

 

Obojętne czy nowy, czy używany. Budżet - jak najtaniej ;-) Jakbym dostał coś za połowę ceny tego EL-MINI 4 to będzie super.

 

to w sumie ten c-dimension powinien dac rade na fabryczne,no i jest nowy i ladny i maly

 

W sumie to nie musi być ładny, bo i tak nie będzie go widać. Nowy, jak napisałem wyżej też nie musi być.

 

I jeszcze upewnię się - potrzebuję wzmacniacz 4ro kanałowy jeśli chcę podpiąć 4 głośniki, tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A że tak się zapytam .. PO KIEGO GRZYBA Tobie wzmacniacz pod seryjne głośniki , które są specjalnie dobrane pod samo radio ?

 

Nic nie osiągniesz podpinając do tego wzmaka.. co najwyżej jak kolega napisał wyżej spalisz je i taki będzie finał zabawy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A że tak się zapytam .. PO KIEGO GRZYBA Tobie wzmacniacz pod seryjne głośniki, które są specjalnie dobrane pod samo radio ?

 

A po takiego, że już napisałem :) MFD idzie out z samochodu, i potrzebuję czegoś co przekaże mi sygnał z zewnętrznego źródła na głośniki. Nie będzie to żadne inne radio samochodowe, przeto potrzebuję wzmacniacz.

 

A o ile mnie pamięć nie myli to MFD ma wbudowany wzmacniacz, więc nie sądzę aby głośniki grały pod samym radiem :)

 

co najwyżej jak kolega napisał wyżej spalisz je i taki będzie finał zabawy...

 

Wtedy wymienię na inne. Ale nie sądzę, aby to się stało - tak jak napisałem - na mocy mi nie zależy i wzmacniacz, o ile będzie "za mocny", zostanie skręcony do najniższej możliwej wartości. Poza tym - o ile samochodowe car audio jest mi zupełnie obojętne, dopóki sobie coś tam brzdąka, to parę konstrukcji DIY kolumn stereo popełniłem, i jakoś 30W 6 Ohm głośniki nie mają problemu bycia napędzanym przez wzmacniacz 100W/kanał@8 Ohm :)

Edytowane przez motomouse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak musisz miec 4ro kanalowy wzmacniacz.

 

jesli jestes zarejestrowany na elektrodzie to kupilbym na twoim miejscu ten wzmacniacz: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2007466.html

wyglada bardzo ladnie,150 zl,mozna powiedziec ze okazja.kupilem wzmaka na tym forum i bylo cacy.jest tel wiec zadzwon zapytaj napewno stargujesz w okolice 100 zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to kupilbym na twoim miejscu ten wzmacniacz:

 

Dzięki. Sprawa w toku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciesze sie ze moglem pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja też mam pytanie. zastanawiam się nad czymś takim od jednego z allegro:

 

2 głośniki JBL GTI 660, 2 tweetery 25mm, maskownice oraz zwrotnica, pełny zestaw kabli, zarówno zasilające jak i głośnikowe(nie ustaliłem jakie) oraz wzmacniacz Signat fury 1200.

Zestaw ponad roczny ale podobno stan idealny. Cena 2400pln.

 

Warto?

 

Nie szukam tanich rozwiązań ale nie chcę się pakować w coś co nie jest warte swojej ceny a nie znam się na car audio. Jednak nie znalazłem w szukajkach złych opinii o tym sprzęcie. Poza tym chyba i tak muszę dokupić sub JBL do tego i kondensatory. Chcę to do mojego kombi, znalazłem ten sub w schowek, z głośnikiem JBL gt5 10. Potrzebuje jeszze kondensator?

Ten wydaje się być ok:

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=1634029854&msg=Aukcja+zosta%C5%82a+dodana+do+obserwowanych.

 

Czy nie pakowac się w ten sprzet?

Edytowane przez Konrad_Norge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności