Skocz do zawartości
DaVWiDs

Jaki wzmacniacz i skrzynia dobrać na początek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Prosze o pomoc poniewaz mam problem z podlaczeniem wzmaka.Zakupilem wzmacniacz czterokanalowy,radio 2 din oraz cale okablowanie i tu zaczynaja sie problemy.Przewody polozylem zgodnie zaleceniem Nazara.Polowe dnia spedzilem na szukaniu pradu.Okazalo sie ze przewodzik remote w kablu 2xcincz jest gdzies przerwany,wiec polozylem nowy i wzmacniacz sie zalocza.

Najwiekszy problem jest z jedenostka sterujaca brak wyjscia na wzmacniacz jedynie jest wyjscie tylne audio(rear audio out R i L) oraz aux 1 in R i L.Do czego podlaczyc czincz aby sygnal dochodzil do wzmacniacza.Prosze o porade.

 

mrozek8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do czego stosuje się kondensator i czy się go jakoś osobno ładuje

 

Kondensator stosuje się przy nagłych spadkach energii, chodzi o to że sygnały we wzmacniaczu są szybkozmienne i dostarczenie energii z akumulatora trwało by zbyt długo. Tym samym kondensator można uznać za dodatkowe źródło energii przy mocniejszych dźwiękach, jego zadaniem jest utrzymywanie napięcia (jak najbliżej znamionowego) dlatego kondensator montuje się jak najbliżej elementu "prądożernego"czyli wzmacniacza. Musisz pamiętać że kondensator o mocy 1F stosuje się na każde 500 W mocy znamionowej, czyli RMS

 

---------- Post added at 21:26 ---------- Previous post was at 21:08 ----------

 

Najwiekszy problem jest z jedenostka sterujaca brak wyjscia na wzmacniacz jedynie jest wyjscie tylne audio(rear audio out R i L) oraz aux 1 in R i L.Do czego podlaczyc czincz aby sygnal dochodzil do wzmacniacza.Prosze o porade.

 

Jakiś czas temu był podobny temat ... Ciężka sprawa i dużo tu nie zwojujesz. Po pierwsze jeżeli nie ma wyjścia RCA to można zastosować taki adapter ale powiem szczerze, że sporo stracisz na sile i na jakości dźwięku. Ewentualnie szukać wzmacniacza z wyjściem High In czyli pod kable głośnikowe z radia. No ale wzmak już masz także odpada. Najlepszy efekt uzyskasz jak podłączysz RCA bezpośrednio z samego radia - tu potrzebny znawca elektroniki. Innej metody nie widzę. Szkoda, że nie poczytałeś forum przed zakupem i nie spytałeś co i jak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak mam kondensator 1f to jak podłączam:

+ z akumulatora do kondensatora i wzmacniacza

- z wzmacniacza do kondensatora i masy

i to wystarczy nie trzeba go ładować czy coś

Edytowane przez mati8994
zła treść

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to masz na tyle dużo mocy żeby był ci potrzebny kondensator ??

Po drugie: tak musisz go naładować. Wpinasz szeregowo żaróweczkę (szeregowo pomiędzy dodatnim biegunem akumulatora i dodatnią końcówką kondensatora). Jak zgaśnie żarówka to znaczy że napięcie na kondensatorze jest takie samo jak na akumulatorze.

Po trzecie jeśli chodzi o podłączenie to postępuj zgodnie z poniższym schematem :)

cap10schemat.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś jak rozruch silnika pomocniczym akumulatorem. jaka musi być ta żarówka czyli moc i napięcie.Wzmacniacz ma 600w rms

Edytowane przez mati8994

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładowanie przeprowadź najlepiej przez żarówkę (12V np od kierunkowskazów) czyli podłącz masę do kondensatora a kabel plusowy poprzez żarówkę. Podczas ładowania żarówka zaświeci się i będzie stopniowo gasła, aż zgaśnie całkiem. Wówczas podpinasz kabel plusowy do kondensatora i już.

Najwygodniej jest (moim zdaniem) ładować żarówką przy bezpieczniku głównym przy Aku, wtedy wszystkie kable przy kondensatorze podłączasz, dokręcasz jak należy i zanim założysz główny bezpiecznik ładujesz przez żarówkę.

P.s. to mocarny ten twój wzmak :) a jaki to model ??

Edytowane przez cinul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz krok po kroku na schemacie jak postępować:

Schemat.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się most kuje wzmacniacz o taki jak podałem wcześniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma w instrukcji schematu indywidualnego do tego wzmacniacza to z jednego wyjsca wez plus z drugiego minus i to wszystko,pozostale kabelki jak beda odizolowane to je zabezpiecz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym wzmaku masz 2/3/4 kanały

 

Żeby z 4 kanałów zrobić 2 to robisz mostek + z pierwszego i - z drugiego a następnie + z trzeciego i - z czwartego

 

Żeby zrobić 3 kanałówkę to 1 i 2 zostawiasz bez zmian a mostek robisz z 3 i 4 czyli + z 3 i - z 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jaka moc RMS przy dwóch kanałach?? 300 wattów na głośnik??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli jaka moc RMS przy dwóch kanałach?? 300 wattów na głośnik??

 

Dokładnie tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuje za pomoc koledzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Żeby nie zakładać nowego tematu podepnę się tutaj. Ze trzy lata temu nabyłem w cenie złomu:

 

31032011003.jpg

31032011004.jpg

31032011005.jpg

31032011006.jpg

 

Wcześniej jeździło to ze mną w Vectrze hatchbacku i nawet dawało radę (nie jestem audiofilem i nie mam dużych wymagań). Teraz chciałbym przełożyć to do Passata (sedan).

 

Z forum wiem, że tuba nie 'zagra' dobrze - wyjąć głośnik i dorobić do niego skrzynkę? Czy ten wzmacniacz da sobie radę z zasileniem tuby/skrzynki z tym głośnikiem, czy jest totalną padliną?

 

beztytuudvi.jpg

 

Będę wdzięczny za opinie i podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po parametrach jakie tu podales juz widac ze wzmacniacz nawet na mostku jest za slaby do glosnika,po drugie glosnik napewno zagralby lepiej w skrzyni,teraz trzebaby obliczyc skrzynke do parametrow glosnika i robic,musialbys sie zastanowic czy robic z bass reflexem(lepsze zejscie,glebszy bas lub zamknieta(clossed)-dobra do szybszego basu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wzmak jeszcze da radę ma 125 W w rms'ie przy 4 Ohm na mostku będziesz miał 250 (o ile parametry nie przekłamane) Ten twój subik o ile dobrze kojarzę to JBL GT4-12 albo 15, który ma 250 W w rms'ie przy 4 Ohm. Krótko mówiąc w sam raz. Oczywiście jak kolega wyżej napisał - lepiej zagra w skrzyni. Wybór oczywiście w zależności od rodzaju muzyki. Podaj średnicę głośnika bo nie wiem czy 380 czy 280 czy 230 (każdy z nich ma 250 W w rms'ie) - to obliczymy litraż skrzyni. Ja na dzień dzisiejszy zostawiłbym ten wzmak o ile oczywiście nie masz zamiaru rozbudowywać CA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podaj średnicę głośnika bo nie wiem czy 380 czy 280 czy 230 (każdy z nich ma 250 W w rms'ie) - to obliczymy litraż skrzyni.

280mm.

Ja na dzień dzisiejszy zostawiłbym ten wzmak o ile oczywiście nie masz zamiaru rozbudowywać CA.

Wzmak zostaje, nie będzie rozbudowy CA - 'baby on board' ;)

 

pzdr, kris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa zamknięta : 28L

Obudowa Bass-Reflex : 64L

 

W Twoim przypadku raczej chyba zostanie przy obudowie zamkniętej :) oczywiście przede wszystkim na gabaryty. Do obliczania litrażu obudowy założyłem oddzielny temat, wraz z instrukcją i programem :)A tu masz ciekawostkę na temat swojego głośnika z obudową wyliczoną za pomocą tego samego programu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jeszcze raz skorzystam z waszej pomocy,kolega w civicu ma taki wzmacniacz http://allegro.pl/rockford-fosgate-wzmacniacz-power-t600-2-gratis-i1538616616.html

 

Pytanie takie jaki glosnik dobrac do tego wzmacniacza zeby wykorzystac go maksymalnie,czy lepszy bedzie jednocewkowy czy dwucewkowy po 2ohm,obudowa juz jest zrobiona poniewaz zostala po porzednim glosniku ktory sie spalil,obudowa jest wbudowana w podloge w miejsce po zapasie,jest to obudowa zamknieta,ciezko mi tylko powiedziec jaki ma litraz ale to malo wazne bo ewentualnie ja przerobimy pod kupiony glosnik,glosnik raczej niech bedzie rockford fosgate 30cm do kwoty 700zl

Edytowane przez kris87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności