Skocz do zawartości
DaVWiDs

Jaki wzmacniacz i skrzynia dobrać na początek

Rekomendowane odpowiedzi

ale co masz na mysli mówiąc ważniejszą funkcję ? radyjko masz bardzo fajne, jak juz to przednie glosniki zmien, ale skoro jest HPF to dlaczego mowisz ze bas się traci jak zmiejszasz ? weź spróbuj obrócić kable z głosnika basowego, lub poprostu przy wzmacniaczu :) zamien plus z minusem, może masz na odrwót polączone, załączając HPF musi znikać bass tylko z przednich glośnikow, a przod tył nic Ci nie da bo to masz sterowanie głosnikami a na subwoofer masz osobne chinche i od tego masz osobne ustawienia do suba ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmieniajac ustawiania w radiu , steruje tylko glosnikami? a skrzynia przy wzmacniaczu? Tak to rozumie.

Kabli nie montowałem sam , byłem w warsztacie wszytko podłączyć , myslisz ze zle podlaczyl mi? dla pewnosci sam zmienie jak mowiles plus i minus.A głośniki i tak planuje zmienić...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No powinieneś w radiu mieć ustawienia takie jak HPF do tego regulacje głośników przód tył, prawo lewo, i regulację oddzielną subwoofera + : - , te Twoje radio przecież nowy sprzęt jest prawie, więc powinno na bank gdzieś być :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmienić to wiesz łatwo ;)ale warto troche wiedzieć na przyszlośc o możliwościach swojego radyjka ;) no jak na zakladzie to raczej dobrze podlaczyli ;) regulacja przod tyl nie bedzie wylaczac suba;) od tego w radiu masz opcje regulacji glośności suba bądź też calkowitego wyłączenia go :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze takie pytanie: jeśli w radiu włącze HPF , a na wzmacniaczu LPF to będzie się wykluczało wzajemnie czy poprostu na skrzynię będą szły tylko niskie tony?

Czy jednak też trzeba ustawić na wzmaku HPF ? Wiem że zawracam ale lepiej wiedzieć więcej niż za mało , bo instrukcja od radia jest taka...nie zabardzo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeśli w radiu włącze HPF , a na wzmacniaczu LPF to będzie się wykluczało
nie będzie się wykluczało :) radio bedzie odcinać bas tylko z przednich głosników które pod radio masz wpięte, a jesli na wzmacniaczu dasz LPF to będzie puszczac tylko niskie tony na suba, ktorego masz zasilanego wlasnie tym wzmacniaczem :) kto pyta nie błądzi takżę pytaj śmiało ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze o rade skoro mowa o wybrze wzmacniacza i suba ktory zestaw bylby lepszy a moze jakis inny z tej stronki jakby komus chcialo sie rzucic okiem do 200€?

 

http://caraudiosecurity.com/shop/product/products_id/8047.html

 

http://caraudiosecurity.com/shop/product/products_id/5485.html

Edytowane przez SzYmO_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tych dwóch to ten drugi zdecydowanie lepszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jest jakas roznica miedzy tamtymi dwoma a tym

 

http://caraudiosecurity.com/shop/product/products_id/12678.html

 

? Sorki ze tak pytam ale chcialbym zakupic cos nie glupiego no chyba ze ktos ma ochote rzucuc okiem na ta stronke i mi pomoc w wyborze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej to ten głośniczek :) JL-12W0v2-4 ze skrzynka zamknięta ;)

te kable :P 8-gauge wiring kit

ten piecyk JBL-GTO3501e ( najlepiej to jeszcze jakiś inny) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

normalnie teraz to mam leb 6 na 9 i niewiem na co sie zdecydowac za duzo tego jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtrace sie i zapytam krotko, czy mohe zrobic tak, ze do Vw Gamma podlacze wzmaniacz pod tylne glosniki, tylne pod przednie, a do wzmacha suba? Czy to bedzie w miare dobre rozwiazanie, bo nie wiem gdze podlaczyc wzmacniacz w do tego radia, a raczej sie nie da, wiem, tylko poprzez jakies dodatkowe kable itp. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam pytanie , apropo mocy wzmaczniacza jaka powinna być do skrzyni.

Skrzynia 300 RMS ,jednu mi mówią że powinna mieć wzmacniacz ktory ma wiecej wat a inni że mniej od skrzyni - wiec jak to jest naprawde? Dodam że wzacniacz mam ma także 300 RMS .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radio podcina cały bass filtrem (na przednich głośnikach i sub'ie) bo

prawdopodobnie masz puszczoną tylko jedną parę kabli sygnałowych.

 

Lepsze radia mają oddzielne wyjścia RCA na sub'a i przedni system.

Trzeba puścić kable sygnałowe do suba jeśli ich nie ma - wtedy filtr HPF

będzie działał tylko na przedni system.

 

 

Drugie rozwiązanie to ustawić filtr HPF we wzmacniaczu jeśli jest...

Edytowane przez Barth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

up...nie dowiedzialem sie ....

aby ze skrzyni ktora ma 300 RMS wydobyć mocny bas, wystarczy wzmacniacz który ma 360 RMS? za mało to czy za dużo....Jak narazie nawet jak dam max na wmzaku i radiu to nie ma jakiegos uderzajacego , glosnego basu.membrana ledwo co sie wychyla do 5mm max skok max ma ok 3cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że lepiej mieć więcej mocy w "kieszeni" niż jej brak. Zawsze możesz sobie podkręcić gainem na wzmaku.

 

Jak narazie nawet jak dam max na wmzaku i radiu to nie ma jakiegos uderzajacego , glosnego basu.membrana ledwo co sie wychyla do 5mm max skok max ma ok 3cm

Dobrze masz mostek zrobiony ?? bo wygląda mi to zna za mało mocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jak na wzmaku wiecej to lepiej?

mostkowac to nie mostowałem nic.... zatem zmostkować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli jak na wzmaku wiecej to lepiej

 

Oczywiście zawsze możesz przyciszyć umiejętnie i wysterować

 

zatem zmostkować

 

+ z jednego kanału a - z drugiego. Pozostałe dwa kanały masz podpięte pod przód ?? Czy chcesz 4 kanały zmostkować ??

Edytowane przez cinul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmostkuje zatem i sparawdze jak bedzie "gralo".... a moze byc to wina kabli ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a moze byc to wina kabli

 

Oczywiście, że może a jakie masz ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności