Skocz do zawartości
DaVWiDs

Jaki wzmacniacz i skrzynia dobrać na początek

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę do B5 3B Variant założyć swój piewszy zestaw CA. Zależy mi raczej na dobrym graniu a nie na dB. Muzyka najczęsciej to rap, reagge, R'n'B, dance. Na razie chcę założyć podstawowe elementy a pozniej być może będzie to rozbudowane. Całośc będzie zabudowana w bagażniku. Wzmacniacz w podwójną podłogę, sub w lewy boczek. Po lekturze forum zdecydowałem się na zestaw:

 

Wzmacniacz - Carpower 4/400

Subwoofer - Infinity 1260w

 

Jako, że dopiero raczkuje w temacie mam kilka pytań:

 

SUB:

1. Jaką skrzynie zbudować do tego głośnika i mojej muzyki? BR czy closed?

2. Ile litrów dla któego typu? Jeśli BR wyjdzie zbyt dużo to mimo wszystko zdecyduje się na closed.

3. Czy na obudowie skrzyni mogę zrobić gniazdo przyłączeniowe czy cos na tym strace? Chodzi o możliwość w miarę łatwego wyciągania skrzyni.

 

KABLE:

1. Kabel zasilający do tego wzmaka wystarczy 16mm2 czy grubszy? 6m wystarczy?

2. Nie wiem jaki zastosować przewód REM. Może tu być byle jaki kabel skoro napięcia są tu niewielkie?

3. W lewym progu mam kabel antenowy od CB więc lewym chcę puścić sygnałowe do wzmacniacza a prawym zasilanie i REM. Będzie OK?

4. Jakie kable ze wzmacniacza do subwoofera? Głośnikowe ale jaka średnica?

 

O CZYM WAŻNYM JESZCZE ZAPOMNIAŁEM? :)

 

kolego polecam subwoofer VIBE cbr 10 ACTIVE albo 12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po długim czasie przyszła pora na zmiany w CA, a mianowicie mam DVD sony XAV W1, głośniki hertz HSK, dwa wzmacniacze Ground Zero GZIA 4110HPX 4-kanały i jakiś sony 2-kanałowy, subwoofer w lewym boczku bagażnika Sony XS-L106P5 i kondensator Hifonics HFC 1000 1F. Jako że moje radio ma możliwość podłączenia głośnika centralnego to takowy kupiłem do pełni szczęścia:) jest to 1DINowy Alpine SBS-05DC który zamontuję w podłokietniku ale problem polega na tym że w radiu jest wyjście na ten głośnik w postaci chincha, a w głośniku mam dwie śrubeczki + i - takie jak w subach. Domiślam się że nie ma innej opcji podłączenia tego głośnika jak tylko i wyłącznie przez kolejnego wzmaka:( i w tej sprawie się zwracam do kolegów nie chcę już trzeciego wzmacniacza (no chyba że nie będzie innej opcji) chciałbym jakoś pozamieniać te co mam na takie lub taki co pociągnie wszystko. Jako że za bardzo się na tym nie znam to proszę o jakieś sensowne rozwiązanie oczywiście w rozsądnych pieniądzach:)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chcę do B5 3B Variant założyć swój piewszy zestaw CA. Zależy mi raczej na dobrym graniu a nie na dB. Muzyka najczęsciej to rap, reagge, R'n'B, dance. Na razie chcę założyć podstawowe elementy a pozniej być może będzie to rozbudowane. Całośc będzie zabudowana w bagażniku. Wzmacniacz w podwójną podłogę, sub w lewy boczek. Po lekturze forum zdecydowałem się na zestaw:

 

Wzmacniacz - Carpower 4/400

Subwoofer - Infinity 1260w

 

Jako, że dopiero raczkuje w temacie mam kilka pytań:

 

SUB:

1. Jaką skrzynie zbudować do tego głośnika i mojej muzyki? BR czy closed?

2. Ile litrów dla któego typu? Jeśli BR wyjdzie zbyt dużo to mimo wszystko zdecyduje się na closed.

3. Czy na obudowie skrzyni mogę zrobić gniazdo przyłączeniowe czy cos na tym strace? Chodzi o możliwość w miarę łatwego wyciągania skrzyni.

 

KABLE:

1. Kabel zasilający do tego wzmaka wystarczy 16mm2 czy grubszy? 6m wystarczy?

2. Nie wiem jaki zastosować przewód REM. Może tu być byle jaki kabel skoro napięcia są tu niewielkie?

3. W lewym progu mam kabel antenowy od CB więc lewym chcę puścić sygnałowe do wzmacniacza a prawym zasilanie i REM. Będzie OK?

4. Jakie kable ze wzmacniacza do subwoofera? Głośnikowe ale jaka średnica?

 

O CZYM WAŻNYM JESZCZE ZAPOMNIAŁEM? :)

 

A więc jeśli słuchasz takiej muzyki to dobrym wyborem będzie skrzynia BR.

Skrzynie subwoofera będziesz robił sam?

Jeśli chodzi o sprzęt to poszukaj coś innego niż to co podałeś...

Gniazdo przyłączeniowe??? No chyba normalne...

Jeśli chodzi o kable do tego zestawu to 21mm2 w CCA lub 16mm2 w czystej miedzi OFC. 5m wystarczy.

Remote cienki kabel może być. Kable sygnałowe RCA powinny iść same więc z kablem CB mogą być zakłócenia. Zasilanie i rem OK. Kabel głośnikowy od wzmacniacza do subwoofera 3,5mm2.

 

A teraz nasuwa się pytanie: jaka jednostka sterująca i co z przodem?

 

 

Witam jaki subufer proponujecie moc 200RMS do 500 złoty nowy myślałem nad takim czymś co wy na to?

http://allegro.pl/jl-audio-10wxv2-subwoofer-w-dedykowanej-obudowie-i2954443796.html

 

dobry wybór. jeszcze zależy czym go napędzisz, czego oczekujesz i jakiej muzyki słuchasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A więc jeśli słuchasz takiej muzyki to dobrym wyborem będzie skrzynia BR.

Skrzynie subwoofera będziesz robił sam?

Jeśli chodzi o sprzęt to poszukaj coś innego niż to co podałeś...

Gniazdo przyłączeniowe??? No chyba normalne...

Jeśli chodzi o kable do tego zestawu to 21mm2 w CCA lub 16mm2 w czystej miedzi OFC. 5m wystarczy.

Remote cienki kabel może być. Kable sygnałowe RCA powinny iść same więc z kablem CB mogą być zakłócenia. Zasilanie i rem OK. Kabel głośnikowy od wzmacniacza do subwoofera 3,5mm2.

 

A teraz nasuwa się pytanie: jaka jednostka sterująca i co z przodem?

 

.

 

Skrzynie bede robil sam. Chcialbym BR ale jesli wyjdzie za duzy litraz to zrobie zamknieta. Nie wiem tylko ile litrow. Jednostka ster to Sony CDX-420U. Dlaczego ten sprzet ktory chce wlozyc jest zly? Pr zodbedzie zrobiony jesli sppodoba mi sie zabawa w CA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pr zodbedzie zrobiony jesli sppodoba mi sie zabawa w CA.

 

Zrób przód na DLS R6A czy Morelach T6 i myślę że będziesz miał "banana" na twarzy nawet bez subwoofera :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie TEC spl/6k na przodzie.oczywiście drzwi przygotowane i gra to całkiem przyzwoicie bez skrzynki w bagażniku :) tzn sub jest ale wzmacniacz się skończył :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Morele maximo 6.2 odseparowany na przód polecam biorą od samego dołu pod samym radiem ładnie juz grają ale jak dorzucisz wzmacniacz tak jak ja to teraz zrobiłem to dopiero pokazują na co je stać sprzedawaca CA mi polecił i widać że nie kłamał porządne głośniki i cena moim zdaniem przystepna ...

 

Ja mam na nich JAK PODKRĘCE bez problemu masaż plecków bez suba a siedzą w dzwiach w busie więc temat dzwi jest też szeroki jak one same oczywiście przygotowane pod te głosniki w 100%

Edytowane przez Mariuszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, chciał bym zmienić car audio ale chciał bym znów zostać przy fabrycznym radiu na początek co nie wykluczam późniejszej zmiany na radio z nawigacją ale na początek chciał bym kupić głośniki z wzmacniaczem nie drogie tak żeby się zamknąć w cenie w sumie do max 120 funtów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem... Wzmacniacz Carpower HPB-604. Oryginalnie we wzmacniaczu są 2 bezpieczniki po 25A. W związku z tym na kablu zasilającym chciałem dać bezpiecznik 50A. Ostatnio zamówiłem zestaw do podłączenia wzmaka i oprawkę bezpiecznika dostałem typu ANL. I problem jest tak,i że najmniejszy bezpiecznik ANL znalazłem 60A a potrzebuje 50. Czy jest w ogóle sens zakładać 60A czy lepiej zmienić oprawę i założyć bezpiecznik 50A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

posiadam w aucie wzmacniacz JBL GTO 200. Jest on 4 kanałowy i napędzam nim przednie głośniki. Z racji, że mam jeszcze dwa wolne kanały, na których istnieje możliwość zmostkowania i dzięki temu uzyskania mocy 100W (4 Ohm), chciałbym zakupić skrzynię basową. Czy ktoś mógłby mi polecić coś ciekawego do tego wzmacniacza? Czy do 150-200zł da radę się zamknąć?

Muzyka której słucham to dance, techno, disco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

potrzebuje rady posiadam wzmacniacz http://www.audiomedia.everpol.pl/audiomedia_ex6002.html oraz skrzynie http://www.audiophile.pl/p/2145_blaupunkt_gtb_1200

kupione na allegro w zestawie. Do tego były również kable które okazały się za cienkie ponieważ zaczeły sie topic. I teraz moje pytanie jaka grubość kabli wystarczy na taki zestaw?? we wzmacniaczu są dwa bezpieczniki po 25A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

 

Przychodzi i pora abym to i ja prosił o rady w tym temacie. Planuję zamontować u siebie audio nieco lepsze od seryjnego.

Na wszystko zamierzam przeznaczyć niestety nie wiele bo jakieś 1800 PLN

 

Potrzebuję standardowej konfiguracji czyli, głośniki na przód, maty do przodu, subwoofer + obudowa, wzmacniacz oraz okablowanie.

 

Radio pozostaje takie jakie aktualnie posiadam, nic specjalnego JVC KD-R621.

Subwoofer w dedykowanej obudowie chcę schować w lewy boczek.

Wzmacniacz chcę schować w prawy boczek w bagażniku a więc dobrze aby nie był on za specjalnie duży.

 

Słucham praktycznie każdego gatunku muzycznego, ale głównie muzyka klubowa oraz rap.

Nie przepadam za ostrymi i wysokimi dźwiękami. Lubie raczej jak zestaw gra troszkę miękko!

 

Osobiście w dziecinie CA jestem mniej zielony o chyba wszystkie tematy przeczytane na tym forum w sprawie rozbudowania CA oraz o poradnik Nazar'a.

 

Liczę na gorący udział w dyskusji osób które oblatane są w tematyce car audio, a wiem że sa tutaj takie osoby.

 

Myślę że napisałem wszystko co potrzeba, pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę nad zakupem dedykowanej skrzyni basowej w lewe nadkole jak z poniższgo linku:

http://allegro.pl/skrzynia-basowa-dedykowana-vw-passat-b5-i3250298715.html

 

Z opisu wynika, że skrzynka ma pojemność 15l i potrzebuję głośnika 25cm - jakieś sugestie?

 

Dodam, że jeszcze nie bardzo mam koncepcje jakiej użyję końcówki mocy.

Narazie większość z głośników jakie przeglądałem to przy tych rozmiarach potrzebuję większej pojemności skrzynię zamkniętą :(

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz miał konkretny wzmak to daj znać a czegoś poszukamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

 

Powoli kompletuje swój pierwszy sprzęt CA. Na chwilę obecną tak prezentuje się zestaw:

- radio - Pioneer DEH5500BT

- głośniki przód - najprawdopodobniej będzie u-Dimension EL Comp 6 chociaż może wpadnie coś mocniejszego.

- subwoofer - Pb PS10 + skrzynka w boczku bagażnika

- kable i takie tam ;)

 

Pozostaje kwestia: jakiego wzmacniacza szukać pod ten zestaw? Jak rozumiem 4 kanałowy, 2 kanały zmostkować i puścić pod suba. Ilu watowy wzmacniacz musi być żeby w pełni obsłużyć ten zestaw bez niedoborów mocy? Szukać używanego czy nowego?

 

 

EDIT: Uprzedzając pytania odnośnie gatunku muzyki ;) Słucham prawie że wszystkiego. Rock, hh, trance by po chwili przejść do Franka Sinatry

Edytowane przez Piotrkowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam potrzebuję porady jakie radyjko kupić SONY MEX-BT4100U lub ALPINE CDE 9880R, na chwilę obecną posiadam radio Sony xplod cdx gt450u i jestem z niego naprawde zadowolony, ale muszę je zmienić ponieważ kupiłem paska i tam poprzedni właściciel pozostawił 4 kanałowy wzmacniacz magnat solid 900w, a mi po starym autku został wzmak blaupunkt gta2 special edition 2011 380w, i tuba blaupunkt 250w rms. Dodam jeszcze że w pasku odziedziczyłem 4 głośniki hertz esk 165 wraz ze zwrotnicami i tweeterami są one podpięte pod magnata profesjonalnymi naprawde grubymi kablami, i dlatego nie mam zamiaru tego zmieniać, tylko chce dołożyć tube i mój wzmak do niej, może kiedyś sobie wymienie tego wzmaka na mocniejszego, teraz pytanie które z tych radyjek będzie lepsze do takiego zestawu sony czy alpine nie znam się zabardzo na specyfikacji ale wiem że sony ma napięcie na wyjściach do wzmaka 2v, a alpine 4v czy dlatego alpine jest droższy ? czy do takiego sprzętu będe potrzebował kondensator, czy aku padnie ? Będzie mi bardzo miło jeżeli ktoś podzieli się radą, jeżeli wstawiłem post w niewłaściwym temacie z góry przepraszam, dopiro co zapisałem się na forum passata i to mój pierwszy post jak i pierwszy passat zreszą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Post faktycznie nie w tym temacie - przenieś jak najszybciej do odpowiedniego zanim wyląduje w koszu :)

 

Wypunktuj myślnikami co masz i co chcesz zostawić, wówczas szybciej otrzymasz odpowiedź. Ja szczerze mówiąc po przeczytaniu nie pamiętam już jakie zabawki masz ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam nie moge napisac nowego tematu wiec pisze tutaj ktoredy puscic kabel zasilajacy od wzmacniacza do akumulatora pomoze ktos?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności