Skocz do zawartości
DaVWiDs

Jaki wzmacniacz i skrzynia dobrać na początek

Rekomendowane odpowiedzi

Cinul, nie chcesz sprzedać swojego soniacza?

 

Wiem o co ci chodzi ..... :D nic z tego !!!

 

Teraz jestem w trakcie przerabiania podświetlenia w CB-ku na niebiesko-czerwone i upchnięcia go w miejsce na dokumenty. Efekt powinien być ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiem o co ci chodzi ..... :D nic z tego !!!

 

Teraz jestem w trakcie przerabiania podświetlenia w CB-ku na niebiesko-czerwone i upchnięcia go w miejsce na dokumenty. Efekt powinien być ok

Ciężko znaleźć taki model jak Twój na allegro....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciężko znaleźć taki model jak Twój na allegro....

 

No ja już 3 lata śmigam na tym radyjku i wbrew pozorom jest bardzo pozytywnie. Na allegro i ebayu nie znajdziesz poza tym jak widać ceny poszły w górę. TU możesz sobie zerknąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
żeli chcesz zyskać tylko efekt niskich tonów w bagażniku to owszem ale pod warunkiem, że robisz z przodu dobrą scenę pozbywając się serii. Niestety tylko w takiej konfiguracji ładnie to zagra. Poczytaj posty wstecz i jak ogarniesz temat to wówczas możemy podebatować

 

przodek na początku chciałem podłączyć pod wzmak i zobaczymy jak to będzie. a jak przód seryjny nie podoła to pomyślę nad czymś mocniejszym.

Kolesiowi w media tłumaczyłem, że chce dać jeszcze przód pod wzmak to stwierdził, ze radio clarion pociągnie bez problemu seryjne głosniki i nie mam sensu kupować mocniejszego wzmaka.

słucham wszystkiego. od hip hopu po trance.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to stwierdził, ze radio clarion pociągnie bez problemu seryjne głosniki i nie mam sensu kupować mocniejszego wzmaka.

 

Owszem samo radio, które w porywach dysponuje mocą 18-20 W pociągnie seryjne głosniki 30 W, ale to że nie ma sensu kupować mocniejszego wzmaka to koleś się myli. Musisz mieś większy wzmak żeby pociągnąć tego suba - a tak prościej powiem, że brakuje ci drugie tyle mocy niż ten clarion może mu dostarczyć. Poza tym to 2 kanałówka, więc musisz mostkować te dwa kanały żeby zasilić suba - w tym przypadku kasa w błoto !!! Nadawałby się jedynie w celu zasilenia jakiegoś przeciętnego zestawu przedniego. Jeżeli zostaniesz przy opcji z ori głośnikami z przodu i subem z tyłu to ciężko będzie ci wysterować wzmak żeby te moce współgrały i zepsujesz całkowity efekt. Oczywiście do niczego cię tu nie namawiam, bo i tak zrobisz jak zechcesz....

Mój scenariusz jest taki przy opcji jak zostaniesz przy ori głośnikach:

1. Chcąc uzyskać więcej niskich tonów (prościej - przyszpanować przy laskach) podkręcasz moc a co w związku z tym jeden wielki łomot i brak sceny z przodu, bo membrany w ori głośnikach długo nie wytrzymają nawet z mocy danej z samego radia. Reasumując to zamiast puszczać muzykę to wsadź wielki bęben do bagażnika i zacznij walić

2. Jak dostroisz się do sceny (raczej kiepskiej przez przednie woofery) to nie uzyskasz dobrych tonów niskich. Tak czy owak zawsze będzie niedosyt.

 

słucham wszystkiego. od hip hopu po trance.

 

Poczytaj sobie o obudowach i rodzajach muzyki przeznaczonych do nich. Zdecyduj i napisz która ci odpowiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No ja już 3 lata śmigam na tym radyjku i wbrew pozorom jest bardzo pozytywnie. Na allegro i ebayu nie znajdziesz poza tym jak widać ceny poszły w górę. TU możesz sobie zerknąć.

Najtrudniej to właśnie wybrać to radio, cały czas waham się pomiędzy Sony i Alpine tak około 400zł. Szukam czegoś co będzie współgrało z podświetleniem.

 

Chcę jeszcze zapytać o przetwornik dźwięku, słyszałem żeby brać zawsze 24bitowy DAC, ale w większości jest 1bit DAC. To duża różnica?

Edytowane przez Maxtor360

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tak czy siak trzeba będzie zainwestować w porządny wzmak:) i przodek też będę musiał wymienić na inny:)

http://allegro.pl/jbl-gto-1004-wzmacniacz-4-kanaly-4x150-tani-sklep-i1913827481.html

czy coś takiego by pasowało żeby podłączyć skrzynię i przodek??

tylko to mi się dość drogie wydaje. nie można by tego zrobić jakoś troszkę taniej?

a co powiesz na firme PEYING??

bo u nas w miasteczku w jednym sklepie koleś ma dużo produktów tej firmy i bardzo ja zachwala.

 

a co do samej skrzyni to mam wielki problem z wyborem:

teoretycznie słucham techno,trance ale hip hop tez u mnie często słychać.

Wiec teoretycznie powinienem mieć skrzynie zamkniętą, a praktycznie to przydałby się jakiś kompromis!!!

Edytowane przez Stefi1989

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo u nas w miasteczku w jednym sklepie koleś ma dużo produktów tej firmy i bardzo ja zachwala.

wątpię aby było inaczej lecz to kiepski sprzęt, podobnie jak ten jbl z aukcji, za tą cenę można wyrwać np coś takiego

http://allegro.pl/xetec-gravity-4g-600-mk2-jak-nowy-okazja-i1902509678.html

co prawda używany ale dobre mocne cztery kanały to kwota 2000 wzwyż

także odpuść sobie tego jbl

jak chcesz uniwersalny sub to zainwestuj coś pokroju Helixa p10 br lub JL audio 10W3x3-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co powiesz na firme PEYING??

 

Mam skrzynię aktywną tej firmy w bagażniku... generalnie szału nie ma,ale coś tam gra. Wpadnij na któregoś spota to sobie go oblukasz. Generalnie ,mając wolne 500-800 zł nie ładowałbym się w ten sprzęt ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaki masz zestaw przedni? jeśli nie masz jeszcze nic konkretnego to najpierw zajmij się drzwiami...

z przodu mam prawdopodobnie ori głośniki, ale jeszcze nie zagladalem bo dopiero co kupiłem passka...ale ogólnie to co wkleiłem to ok? jakie głośniki na przód polecacie? hertz dsk 165?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co myslicie o tym

 

Ogólnie cieniutko - postukać postuka ...

 

 

jakie głośniki na przód polecacie

 

Zależy jaki masz budżet na głośniki, wygłuszenie i okablowanie oraz ewentualnie zamiennik tego suba w zestawie ze wzmakiem, na 4 kanałówkę w celu zasilenia zestawu przedniego. No i podstawowe pytanie: do jakiego rodzaju muzyki ma to być zestaw ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ogólnie cieniutko - postukać postuka ...

 

 

 

 

Zależy jaki masz budżet na głośniki, wygłuszenie i okablowanie oraz ewentualnie zamiennik tego suba w zestawie ze wzmakiem, na 4 kanałówkę w celu zasilenia zestawu przedniego. No i podstawowe pytanie: do jakiego rodzaju muzyki ma to być zestaw ??

głównie słucham rapu i troche dupstepu na głosniki ok 250zł chciałbym przeznaczyć, a na suba ze wzmacniaczem to podobnie tak jak w linku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie niewykonalne przy takim budżecie no ale można coś ponaciągać:

 

Wzmak - ostatecznie

Sub w obudowie BR

Zestaw przedni

 

Ostatecznie zagra to lepiej niż ten zaprezentowany. Do kosztów dorzuć wygłuszenie drzwi i okablowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prawie niewykonalne przy takim budżecie no ale można coś ponaciągać:

 

Wzmak - ostatecznie

Sub w obudowie BR

Zestaw przedni

 

Ostatecznie zagra to lepiej niż ten zaprezentowany. Do kosztów dorzuć wygłuszenie drzwi i okablowanie

 

ok, a jakie wygłuszenie wybrac i czy kable w zestawie ze wzmakiem nie bede odpowiednie czy po prostu nie zauważyłeś ,że są w gratisie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
odpowiednie czy po prostu nie zauważyłeś ,że są w gratisie

 

w zasadzie od biedy mogą być ale to zestaw kabli typu "no name"

 

Jeśli chodzi o wygłuszenie to najlepiem matami polimerowymi gładkimi, np. Boll albo Sinuslive. Ilość jaka musisz zakupić to około 10 sztuk (zazwyczaj na każde drzwi idzie od4-5 sztuk)

 

Co do wzmaka to TU pilnuj aukcji i łap okazję

A jak nie wypali to TU masz wersje bez kabli, a na TEJ aukcji masz zestaw dobrych kabli do wzmaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a na TEJ aukcji masz zestaw dobrych kabli do wzmaka

to nie jest dobry zestaw kabli... miałem taki zestaw wniosku RCA nadaje się do zabawy w hula hopa, kabel zasilający to zwykłe aluminium pokryte galwanicznie miedzą, konektory są za duże.

lepiej niech kupi odzielnie np. kabel spawalniczy os1 są w porównywalnej cenie jak te pseudo miedziane

głośnikowe też będzie musiał kupować, a w zestawie brak, głośnikowe ofc 2.5mm2 poniżej 4 zł m to też aluminium..., także okablowanie wcale nie takie tanie jest, a głownie zapominamy o dobrym prądzie i kablach, a później wychodzą jakieś kwiatki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to nie jest dobry zestaw kabli

 

Jaki budżet taki zestaw - co mam zaproponować mu okablowanie w cenie wzmaka ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, na wiosnę może zajmę się troszkę systemem audio mojego paszczaka :D, i mam pytanie odnośnie wzmacniacza, kumpel chce sprzedać / oddać za bez cen wzmacniacz JBL GTO 2000 z okablowaniem, jest sens w ogóle montować coś takiego? jeśli tak, to jakie głośniki, tweetery, tuba / skrzynia, zwrotnice itd. Dzięki za odpowiedź i ewentualne rady bo w temacie car audio jestem zupełnie zielony :D a i tak w ogóle taki laik jak ja jest w stanie to podłączyć :D pozdraVWiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności