Skocz do zawartości
Rastaman

Podlaski off topic, czyli pogawędki na różny temat

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z was przechodził wymianę dwumasu/docisku sprzęgła i gdzie to diagnozowaliście bo mam takie schorzenie w swoim Passacie że po jeździe i rozgrzaniu auta przy + temp zaczyna poszarpywać na biegu 1 i R. przy ruszaniu tylko. Rok temu przydarzało się to tylko przy 30+ temp i postoju w korkach w tym roku już czułem te szarpania. :(

Domyślam się ze to sprzęgło czy coś tam związane z tym bo tak wczytywałem z forum naszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie dwumas klęka juz, znajomy miał to samo w octavi pd, nie szeleści po wcisnieniu sprzegła mniej wiecej do polowy na zimnym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam pojęcia przynajmniej w aucie nie słyszę. a to że delikatnie auto straciło moc tak przynjamiej mi się wydaję jak ostatnio kogoś holowałem to jakby ciężej szło i od razu szarpało .

na jakie koszta się szykować i gdzie robiliście takie rzeczy .

ps. a wymiana na jeden mas to dobra sprawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy czy sam czy razem z tarcza. Ale z robocizną 1,5tysiaca peknie. Jednomas to nie najlepszy pomysł jeżeli przeszkadzają Ci te szarpania, bo na nim w korkach to normalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie w 2009 zmieniałem komplet. Za LUK'a płaciłem 1800 zł. Wymieniałem sam. Teraz znów mam podobne objawy ale olewam to, im starszy tym więcej ognia dostaje :) Latem z przyczepą 900 kg z Łeby do Białego wykręciłem czas 5,5 h :P. Moja rada - dopóki jeździ to olewaj, ja od 2 lat przestałem już inwestować i głaskać po masce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie w Białymstoku ustawią mi poprawnie światła drogowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotkał się ktoś z tym, że w B5 próba wrzucenia 3 biegu skutkuje tym, że trzeba przesunąć drążek w pozycję jak do 1? jakby coś się przesunęło w skrzyni :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spotkał się ktoś z tym, że w B5 próba wrzucenia 3 biegu skutkuje tym, że trzeba przesunąć drążek w pozycję jak do 1? jakby coś się przesunęło w skrzyni :/

 

Albo poluzowane śruby przy lewarku albo bezpośrednio przy skrzyni, tam, gdzie drążek wybieraka łączy się z drążkiem wychodzącym ze skrzyni. Za bardzo innej opcji nie widzę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję jakiegoś sprawdzonego i ogarniętego gazownika w woj. Podlaskim lub Mazowieckim , chcę zagazować mojego passata 1.8T

Ktoś Pomoże ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LPGTECH na Dojnowskiej przy plażowej. Jest to firmowy warsztat bo tam jest siedziba tej firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości, gdzie polecacie kupować ropę? Aktualnie tankuję najczęściej na Orlenie, albo na stacji paliw w Wasilkowie. Raz zatankowałam na stacji auchan w Białymstoku przy ul. Produkcyjnej, zdania co do tej stacji są podzielone, jedni mówią że jest ok a inni narzekają, w sumie ceny mają niskie, może ktoś się wypowie co do jakości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tankowałem na Auchan to jakoś więcej kopcił... Obecnie zaopatruje się w starym Plusie na Zaściankach, ta stacja bez logo obecnie. Jakościowo i cenowo przyzwoicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój dławi się po auchanie ale starsze tdi to dają radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tankuje na auchanie ON i wg mnie jest lepsze niz na orlenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie o BP i ta ropą z czymś tam że czyści silnik. pic na wodę?

 

ps. Jedenastka ostatnio jak był spot coś gadałeś że dach chcesz jaśniejszy jak dobrze pamiętam ? ja w swoim będę oklejał na biało nie długo chyba bo ugotować się idzie ;( jak byś był chętny to dawaj znać .

Edytowane przez brat
błąd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oks, oklej to luknę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zatankowałam raz na orlenie ON Verva i zapaliła się kontrolka od awarii systemu wtrysku ;o

a po ropie z Auchan tak jakoś zamulił ten passat ;p zatankuje przy okazji jeszcze raz na auchan, zobaczę jak będzie, auto z rocznika 2004 to chyba ropa z tej stacji szkodzić nie powinna...

 

A BP dużo osób właśnie chwali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności