Skocz do zawartości
Gość konchio

stuki w zawieszeniu ??

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie czy stuki przy energicznie ruszaniu kierownica prawo/lewo przy zgaszonym odpalonym i silniku,nic nie slychac w trakcie jazdy zadnych stukow,powodem moga byc wahacze opinia jednego z czech mechanikow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam następujący problem z swoim passatem otóż stuka coś w przednim prawym kole najbardziej słychać to w czasie jazdy po betonowych płytach z otworami w których rośnie trawa :) krótko mówiąc gdy koło drga bardzo szybko,sprawdzałem wszystko i u mechanika i na szarpakach,zapobiegawczo wymieniłem górne wahacze w obydwu kołach i stuka dalej dodam że luzów niema bardzo proszę o pomoc ponieważ nie znam jeszcze tego autka wcześniej miałem e39 i zawsze wiedziałem co odmawia posłuszeństwa a w passacie jestem zielony Pozdrawiam Konrad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ja mam następujący problem z swoim passatem otóż stuka coś w przednim prawym kole najbardziej słychać to w czasie jazdy po betonowych płytach z otworami w których rośnie trawa :) krótko mówiąc gdy koło drga bardzo szybko,sprawdzałem wszystko i u mechanika i na szarpakach,zapobiegawczo wymieniłem górne wahacze w obydwu kołach i stuka dalej dodam że luzów niema bardzo proszę o pomoc ponieważ nie znam jeszcze tego autka wcześniej miałem e39 i zawsze wiedziałem co odmawia posłuszeństwa a w passacie jestem zielony Pozdrawiam Konrad
łączniki stabilizatora, gniazdo amortyzatora gumy stabilizatora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

u mnie występuje podobny problem w przednim lewym kole. Stuki zaczęły się nie dawno i nie miałem kiedy pojechać do mechanika. Wahacze powinny być dobre bo cały komplet był wymieniany 10 tyś. temu. Jak coś się dowiem to dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
łączniki stabilizatora, gniazdo amortyzatora gumy stabilizatora

 

łączniki stablizatora są ok gniazdo amortyzatora u góry prawda ?? czy chodzi ci o te widełki u dołu ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
łączniki stablizatora są ok gniazdo amortyzatora u góry prawda ?? czy chodzi ci o te widełki u dołu ??
tu i tu zależy jak to było skręcone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos ma problemy z wyciągnięciem bolca u gory, jest takie narzedzie, tylko pierońsko drogie. Moze ktos ma zamiennik.

klann0250-40.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!! a ja mam nastepujacy problem przy ruszaniu mam dziwne stukniecie w prawym przednim kole i pozniej te styukniecie jest rowniez miedzy zmiana biegu.... probowalem ruszac do tylu ale do tylu tego stuku nie ma... to jest taki dzwiek jak by gdzies w zawieszeniu byly tuleje wybite.. ale zawieszenie sprawdzalem na 4 roznych stacjach i na kazdej mi powiedzieli ze jest dobre. i te stukanie jest bardzo slyszalne gdy zaciagne reczny wsadze jedynke i puszczam sprzeglo i zaczynam szarpac samochodem to jest ten dzwiek w kole prawym... co moze byc przyczyna tego stukania ?? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!! a ja mam nastepujacy problem przy ruszaniu mam dziwne stukniecie w prawym przednim kole i pozniej te styukniecie jest rowniez miedzy zmiana biegu.... probowalem ruszac do tylu ale do tylu tego stuku nie ma... to jest taki dzwiek jak by gdzies w zawieszeniu byly tuleje wybite.. ale zawieszenie sprawdzalem na 4 roznych stacjach i na kazdej mi powiedzieli ze jest dobre. i te stukanie jest bardzo slyszalne gdy zaciagne reczny wsadze jedynke i puszczam sprzeglo i zaczynam szarpac samochodem to jest ten dzwiek w kole prawym... co moze byc przyczyna tego stukania ?? pozdrawiam
dwumas poduszki pod silnikiem/skrzynią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poduszki wymienialem wszytskie...... dodam tez ze jak sie przejade po piaskowej drodze szybciej i jak sie zatrzymam i zaczynam znowu ruszac to czasami tego dzwieku juz nie ma... i ostatnio robilem trase przejechalem 850 kilometrow i na dwa dni przestalo stukac i po dwoch dniach znowu zaczelo.. a jak sprawdzic dwumas?? czy jest dobry czy nie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
poduszki wymienialem wszytskie...... dodam tez ze jak sie przejade po piaskowej drodze szybciej i jak sie zatrzymam i zaczynam znowu ruszac to czasami tego dzwieku juz nie ma... i ostatnio robilem trase przejechalem 850 kilometrow i na dwa dni przestalo stukac i po dwoch dniach znowu zaczelo.. a jak sprawdzic dwumas?? czy jest dobry czy nie??
są drgania na postoju szarpie jak gasisz stuka przy zmianie biegów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na postoju drga ale strasznie lekko przed wymiana poduszek drgalo o wiele mocniej... a jak gasze to czasami wlasnie zatrzesie samochodem a czasami lekko jak by wcale... a te stukniecia przy ruszaniu lub przy zmianie biegu to sa takie jak by kolo sie przesuwalo dziwne strasznie... nie mam pojecia co to moze byc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na postoju drga ale strasznie lekko przed wymiana poduszek drgalo o wiele mocniej... a jak gasze to czasami wlasnie zatrzesie samochodem a czasami lekko jak by wcale... a te stukniecia przy ruszaniu lub przy zmianie biegu to sa takie jak by kolo sie przesuwalo dziwne strasznie... nie mam pojecia co to moze byc
niestety na 90% DM kosztowna sprawa koło 2000 spokojnie możesz liczyć na same części chyba ze poduchom po założeniu nie dano się zgrać z silnikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to lipa. a jak bym chcial mocniejsze sprzeglo wstawic to od czego by pasowalo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojtasek

stawiam na koło dwumasowe, miałem identyczny problem, po wymianie dwumasa jakiekolwiek stuki ustały, drgań nie ma, biegi zmienia sie płynnie. Najbardziej odczuwalne było przy gaszeniu silnika, mocno telepotało silnikiem i budą. Teraz mam spokój, założyłem dwumasa firmy sachs.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podepne sie do tematu choc pewnie znajda sie i tacy co odesla mnie do innych postow ale moze nie:)

Chodzi o to ze z przedniego prawego kola wydobywa sie tak jakby metaliczny gluchy stukot na wyboju,garbach itp przy niskiej predkosci(choc nie zawsze)i odnosze wrazenie ale moge sie mylic jakby mi wtedy kolo uciekalo do tylu przy wpadnieciu np w dziure co ciekawe zauwazylem ze jak np podjade na kraweznik to nie stuknie tylko jak z niego zjade,nie wiem czy czasem ten stukot sie nie na sila na skreconych w prawo kolach w sumie i na prostych tez stuka:(wymienilem lacznik stabilizatora bo wydawal sie podejrzany majac juz peknieta gume i odklejona od tulejki ale to nie pomoglo.Zastanawiam sie nad wymiana kompletnego przedniego zawieszenia ale czy to zlikwiduje ten juz wku...stukot to nie wiem.Bedac w polsce bylem u diagnosty sprawdzajac go na trzesiawkach wykazalo do wymiany amortyzator lewy (24%)ktory wymienilem bo prawy mial jeszcze 53% ale stukania nie wykryto ,i zbieznosc ma dobra>czy ktos sie juz z tym spotkal i by mi podpowiedzial co to moze byc to bede wdzieczny.(sorki ze tak dlugo ale chcialem to dobrze zobrazowac)za zyczliwe porady bardzo dziekuje:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

któryś z wahaczy, przegub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też coś nieregularnie stuka. Najczęściej przy ruszaniu i puszczaniu hamulca na małej prędkości. Mechanik oglądał i nic nie wypatrzył. Chyba poczekam aż się posypie porządnie, tak by usterka była widoczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przeglądnąłem, poczytałem i nie znalazłem. Już od wiosny się z tym borykam i ludzie szukają szukają- co to stuka.

VW pssat B5 2004-1,9 TDI.Wszystko sprawdzone. Wymieniona tuleje banana, poduszki pod silnikiem okej. Przeguby okej. Nie ma luzów nic nie stuka a jednak....

 

Stuki słyszane z prawej strony z przodu tylko przu ruszaniu 1- przód - i wsteczny -tył lub redukcji biegów np 4 na 3- puszczamy sprzęgło- jedno puk.

Może ktos wie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności