Skocz do zawartości
vireless

Podczas jazdy na gazie spala benzynę

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

opis sytuacji: instalacja I generacji w miarę łądnie ułożona, silnik na gazie lub PB chodzi ładnie i stabilnie. Ostatnio wymieniona uszczelka pod głowicą guma pod monowtryskiem po uszczelniane wszystko. W sumie jest fajnie i radośnie gdyby nie to że podczas jazdy na gazie spala mi również i bezynkę. Gdy jest zgaszony nie chce odpalić ponieważ ma za bogatą mieszankę. Podczas jazdy jest jako tako. Ratuję się odłączeniem pompy paliwa.

 

I teraz pytanko jak mogę sprawdzić czy wtrysk benzynki jest wyłączony podczas pracy na lpg? Może to centralka nawala. Chyba że ktoś ma inny pomysł na dzień dobry.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że odzew jest kiepski, dlatego poproszę moderatorów o przeniesienie Go może do innego działu (może b3/b4) albo zamknięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość weganin

Mój samochód robi tak samo. Spala benzynę ale nic w strasznych ilościach jakieś 1- 1,5 l na sto. Da się przeżyć. Kolega w BMW 520 ma to samo. Nawet mówił od czego to jest, ale nie pamiętam teraz. Postaram się go zapytać i napisać odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ma od czegoś za bogato to tylko od czujnika temperatury cieczy chłodzącej.I nie pisz że odzew zerowy,bo najpierw się czyta stare posty korzystając z opcji "szukaj"!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zżera paliwo na gazie to zawór ciśnieniowy na wtrysk/wtryski nie trzyma, w 2E na 100% paliwo leci wężykiem od podciśnienia, nie wiem jak wygląda zawór w RP ale powinno być podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karol dziękuje za przypomnienie o szukajce i owszem przejrzałem forum wcześniej ale mimo to postanowiłem zadać pytanie. Miałem jakiś cel w tym.

 

W weekend obejrzałem sobie wszystko i lebow ma racje. Cały diabeł tkwi w monowtrysku bo elektrozawór odcina benzynkę a mimo to sie leje... Wychodzi na to że regulator ciśnienia paliwa się rozleciał i teraz muszę tylko go wymienić i powinno być Git.

 

Dziękuje wszystkim i pozdrawiam

Edytowane przez vireless

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności