Skocz do zawartości
dino1984

Stacyjka - przekręcam i... nic

Rekomendowane odpowiedzi

Padła stacyjka i walcząc z nią złamałem kluczyk... :/

Co polecacie zrobić?? Czy można dorobić kluczyk do stacyjki czy trzeba wymieniać całą stacyjkę??

Pozdrawiam

Edytowane przez dino1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_tytul1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jakie sa objawy? Nie zapala czy sie calkiem stacyjka zablokowala? Jak grot sie wyciagnie z niej to mozesz dorobic drugi kluczyk na podstawie starego. A jeszcze lepiej jak masz drugi kluczyk fabryczny. Jezeli stacyjka sie obraca, ale nie chce zaskoczyc rozrusznik, to najprawdopodobniej winien jest taki cyngiel, który z niej wychodzi i wchodzi do kostki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz drugiego kluczyka to jedynie wymiana stacyjki, jeśli na zapasowym zapalają się kontrolkik a nie chce palić to masz wkład stacyjki do wymiany, koszt ok 60zł, chyba...Mam podobny problem ale na razie nie wymieniam tylko mam przescie i zapłon na krótko przyciskiem pod kierownicą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli został ci kawałek kluczyka w stacyjce i stacyjka ci działa czyli odpala autko szukaj speca. Wyciagnie ci złamaną końcówkę i nawet dorobi ci zapasowy klucz. musisz pytać w punktach co dorabiają kluczyki czyli kogoś kto dorabia klucze samochodowe i zajmuje się kodowaniem kluczyków pod imobilajzer i centralny zamek. mi sie takie cos stalo i u mnie w wmiescie zaplaciłem za wyciagniecie kluczyka ze stacyjki 40zł a za dorobienie kluczyka 25zł czyli wyszło mnie wsio 65zł. jak znajdziesz nie musisz nic wymieniać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
najprawdopodobniej winien jest taki cyngiel, który z niej wychodzi i wchodzi do kostki

Dkoładnie tak. Niedawno jeden "specjalista" już mi to robił.... ale widać jak skutecznie :/

Mam obie części kluczyka... da radę to dorobić??

 

No i pytanie drugie - czy ma ktoś jakieś rysunki złożeniowe, przedstawiające ten "cyngiel" ??

Edytowane przez dino1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś mi pomóc?? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dino lepiej zainwestować w nową wkładke nieby to poźniej dwa kluczyki ale mniej roboty a jesli przekręcałes stacyjke a ona nie reagowała to masz do wymiany kostke taka ni to zielona ni zółta :) koszt nowej ok 20-30zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma najmniejszego problemu zeby dorobić ten kluczyk. jak fachowiec wie o co chodzi zrobi to bez wymieniania wkładu. jak masz dwie czesci kluczyka polowa sukcesu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dino lepiej zainwestować w nową wkładke nieby to poźniej dwa kluczyki ale mniej roboty a jesli przekręcałes stacyjke a ona nie reagowała to masz do wymiany kostke taka ni to zielona ni zółta :) koszt nowej ok 20-30zł

Raczej koło 90 zł.

Taka za 30 rozlatuje się za 2 do 3 tygodni. 2 x trzeba płacić potem za robotę. Toż to china w najbardziej oryginalnym wydaniu.

Temat zbadany dość dogłębnie. Skończyło się na 2 wymianie, ale już ORYGINAŁ z VW. Koszt kostki koło 90 zeta.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kluczyk dorobiony, jutro robię stacyjkę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dino lepiej zainwestować w nową wkładke nieby to poźniej dwa kluczyki ale mniej roboty a jesli przekręcałes stacyjke a ona nie reagowała to masz do wymiany kostke taka ni to zielona ni zółta koszt nowej ok 20-30zł

Wszyscy tylko piszą "kostka, kostka". Często kostka jest OK, a winna jest sama stacyjka, a dokładnie dzyndzel który kręci kostką.

Szukaj na forum. Temat dokładnie rozpisany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszyscy tylko piszą "kostka, kostka"
masz kolego wielką rację. stacyjka to nie tylko plastikowa kostka. w naszych i nie tylko w naszych VW stacyjka ma swój chory mechanizm działania. w stacyjkach tych znajduje się że tak sie wyraże mała płetwa która po kilku latach sie wyrabia i trzeba zajechać to specjalisty aby stacyjkę nam zrobił. tylko chodzi tu o speca a nie o kolesie który na targowisku dorabia klucze za 2,50zł. ja mam swojego speca z ktorym mój ojciec współpracuje od 12 lat. stacyjke mi zrobił i działa jak nowa zapłaciłem 40zł i zaoszczedziłem kase na wyniane nowej stacyjki. stacyjke mechanicznie uszkodzaną w srodku można naprawić bez problemu a k;uczyk ktory macie w dwoch kawałkach też jest dorabiany bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja też u siebie podejrzewam tę "płetwę" co wchodzi do kostki. Nie orientujesz się Paweł, co ten spec z tym robi? Wymienia czy regeneruje jakoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co szpec z tym robi ale działa i nie trzeba wywalać dużej kasy na cała stacyjkę. to jest tylko ze tak sie wyraże zabieg ktory trwa 15 min

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mialem problem ze stacyjka, dorobilem nowy kluczyk tylko wyjasnilem gosciowi ze musi miec troche zawyzone wymiary i dziala bez problemu teraz,przekrecam i odpalam kiedy chce;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności