Skocz do zawartości
mateusz

Problem z centralnym zamkiem

Rekomendowane odpowiedzi

"cypek" chowa się do połowy i potem znowu sam wychodzi i drzwi otwarte ręcznie od wewnątrz nie można tego "cypka" wcisnąć - wyraźny opór. proszę o jakąś rade

 

Tak bywa też jak jest niewłaściwie wygięty języczek zamka - jak walczyłem ze swoimi zamkami, to tak własnie przez chwilę miałem przy próbach odpowiedniego jego dogięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co będzie umnie z centralem:

lewe drzwi(kierowcy) otwieram kluczykiem tylko te , prawe drzwi otwieram kluczykiem i otwierają się te pasażera i tylne....

chcę by otwierały się wszystkie drzwi gdy przekluczę obojętnie czy lewe czy prawe , gdzie szukać problemu ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lewe drzwi(kierowcy) otwieram kluczykiem tylko te , prawe drzwi otwieram kluczykiem i otwierają się te pasażera i tylne....

czyli że po otwarciu drzwi kierowcy otwierają się tylko one, a pozostałe nie??

a po otwarciu drzwi pasażera otwierają się wszystkie drzwi??

dobrze zrozumiałem??

jeśli tak to sprawdź klamkę kierowcy czy masz założoną taką pod centralny zamek (taka z której wychodzą 3 przewody). jeśli klamka jest pod centralny to sprawdź czy jest podłączona. w tym celu musisz ściągnąć boczek i oblukać przewody. jeśli klamka jest bez przewodów, to masz odpowiedź..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak dobrze zrozumiałeś , jak otwierasz drzwi kierowcy to otwierają się tylko one , a jak pasażera to otwierają się 3 drzwi . Klamka napewno jest pod central bo jak kupiłem passata (15lat temu) to działało wszystko ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeśli klamka jest bez przewodów, to masz odpowiedź..

 

U mnie przewody obcięte i central działa z kluczyka również :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jak pasażera to otwierają się 3 drzwi

czyli drzwi kierowcy nie reagują na centralny w ogóle??

 

nic tam grzebane nie było w drzwiach?? musisz rozebrać tapicerkę drzwi i sprawdzić co tam się dzieje. skoro drzwi nie reagują na centralny, to coś w zamku musi być. siłownik sprawdź czy jest na swoim miejscu, możliwe że padł..

U mnie przewody obcięte i central działa z kluczyka również

bluetooth, wifi?? ;) tylko pytanie skąd Twoja klamka bierze zasilanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie przewody obcięte i central działa z kluczyka również

 

Działa bo mechanicznie działasz na siłownik jak wciśniesz to wszystkie zamknie i na odwrót otworzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Działa bo mechanicznie działasz na siłownik jak wciśniesz to wszystkie zamknie i na odwrót otworzy.

Dokładnie tak, wystarczy złamana dźwigienka w klamce która działa na bolec i brak kabelka w klamce i nici z centrala, kabli może nie być ale musi być dźwigienka i na odwrót.

U mnie jest pęknięta dźwigienka i w przypadku braku napięcia otwieram od strony pasażera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wszystko jasne :ok:

Przyznam że od czasu do czasu jak zaglądałem do drzwi to mnie to nurtowało :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli drzwi kierowcy nie reagują na centralny w ogóle??

 

nic tam grzebane nie było w drzwiach?? musisz rozebrać tapicerkę drzwi i sprawdzić co tam się dzieje. skoro drzwi nie reagują na centralny, to coś w zamku musi być. siłownik sprawdź czy jest na swoim miejscu, możliwe że padł..

 

 

 

tak drzwi kierowcy nie reagują trzeba je osobno otwierać , ale rygiel nie wychodzi mechanicznie gdzy kluczyk przekręce tylko wyskakuje normalnie jak z centrala...(czyli siłownik działa) to zdjąć tapicerkę i czego szukać tam ? czy może gdzieś indziej są jakieś przekaźnik od centrala itp. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Działa bo mechanicznie działasz na siłownik jak wciśniesz to wszystkie zamknie i na odwrót otworzy.
Dokładnie tak, wystarczy złamana dźwigienka w klamce która działa na bolec i brak kabelka w klamce i nici z centrala, kabli może nie być ale musi być dźwigienka i na odwrót.

aż muszę sprawdzić. pamiętam że w prawych drzwiach że jak miałem klamkę bez centrala to nie było siły otworzyć auta..

tak drzwi kierowcy nie reagują trzeba je osobno otwierać , ale rygiel nie wychodzi mechanicznie gdzy kluczyk przekręce tylko wyskakuje normalnie jak z centrala...(czyli siłownik działa) to zdjąć tapicerkę i czego szukać tam ? czy może gdzieś indziej są jakieś przekaźnik od centrala itp. ?

tak zdejmij ją i posprawdzaj cięgna czy wszystkie są na miejscu, zamek. niech ktoś zamyka drzwi a Ty patrz co tam się dzieje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
aż muszę sprawdzić. pamiętam że w prawych drzwiach że jak miałem klamkę bez centrala to nie było siły otworzyć auta..

 

Dzięki temu niemieckiemu rozwiązaniu w tamtym roku włamanie do mojego paska skończyło sie na pękniętej klamce a i tak nie wlazł do środka idiota bo gówno nie złodziej był.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pamiętam że w prawych drzwiach że jak miałem klamkę bez centrala to nie było siły otworzyć auta..

Bo siłownik "master' jest tylko w drzwiach kierowcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo siłownik "master' jest tylko w drzwiach kierowcy.

właśnie miałem pytać o to czy to tak w każdych drzwiach, bo nie mogło mi to wyjść z głowy ale widzę że że przewidujesz moje pytania... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo siłownik "master' jest tylko w drzwiach kierowcy.

W każdym passku? Nie sądzę żeby ktoś u mnie grzebał, z prawej też steruje całością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka mam taki problem z modułem komfortu nie otwiera mi klapki wlewu i prawych dzwi pasażera co robic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W każdym passku? Nie sądzę żeby ktoś u mnie grzebał, z prawej też steruje całością.

Daniel....a niedawno pisałes co innego...

http://forum.vw-passat.pl/threads/28398-Problem-z-centralnym?p=1417774&viewfull=1#post1417774

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
siemka mam taki problem z modułem komfortu nie otwiera mi klapki wlewu i prawych dzwi pasażera co robic?

 

 

Zapytać w odpowiednim miejscu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co robic?

Odnaleźć dział B5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze ja pisałem co innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności