Skocz do zawartości
maronzo

Problem z olejem w 1.9 TDI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukałem podobnego tematu ale niestety nie znalazlem, jeśli coś przeoczyłem to prosze o przeniesienie tematu... ale do rzeczy okolo 2 miesiace temu kupilem paska b6 2006r 1.9 tdi ze stanem licznika 61 tys mil w UK, i jak do tej pory zrobiłem nim 5 tys mil i dzis wracajac z pracy zaswiecila mi sie żółta kontrolka od oleju i napis bym sprawdzil stan :eek: . gdy dojechalem do domu sprawdzilem stan oleju i faktycznie zdało by sie dolac i tutaj wlasnie tkwi moj problem... nie wiem jaki olej jest zalany obecnie i jaki moge dolac :( , za niedlugo wybieram sie do polski wiec serwis i wymiane oleju wolalbym sobie tam zrobic ;) )

może ktos mógłby mi pomóc jaki rodzaj oleju moge dolac aby sie nic nie podzialo niedobrego :(

Edytowane przez maronzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, szukałem podobnego tematu ale niestety nie znalazlem, jeśli coś przeoczyłem to prosze o przeniesienie tematu... ale do rzeczy okolo 2 miesiace temu kupilem paska b6 2006r 1.9 tdi ze stanem licznika 61 tys mil w UK, i jak do tej pory zrobiłem nim 5 tys mil i dzis wracajac z pracy zaswiecila mi sie żółta kontrolka od oleju i napis bym sprawdzil stan :eek: . gdy dojechalem do domu sprawdzilem stan oleju i faktycznie zdało by sie dolac i tutaj wlasnie tkwi moj problem... nie wiem jaki olej jest zalany obecnie i jaki moge dolac :( , za niedlugo wybieram sie do polski wiec serwis i wymiane oleju wolalbym sobie tam zrobic ;) )

może ktos mógłby mi pomóc jaki rodzaj oleju moge dolac aby sie nic nie podzialo niedobrego :(

Jeśli auto było serwisowane do czasu kupna przez Ciebie w serwisie to jedż do serwisu i niech Ci doleją oleju do stanu.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vivid

Castrol edge 0w30 lub 5w4o

nabardziej rozpowszechniony do vw w polsce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od kupna jeszcze nie bylo wlasnie przezemnie serwisowane... jesli by bylo to bym nie pytal tylko zrobil jak piszesz...:)

 

 

vivid a to nie ma znaczenia jaki mam obecnie zalany - syntetyk, półsyntetyk ....

Edytowane przez maronzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
od kupna jeszcze nie bylo wlasnie przezemnie serwisowane... jesli by bylo to bym nie pytal tylko zrobil jak piszesz...:)

 

 

vivid a to nie ma znaczenia jaki mam obecnie zalany - syntetyk, półsyntetyk ....

Ale ja nie pytam czy Ty serwisowałeś tylko gośc przed Tobą czy serwisował w ASO. A jaki olej ma znaczenie tylko full syntetyk :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem gdzie serwisował bo samochód był kupiony w komisie... tyle wiem ze komputer mi pokazuje ze mam do nastepnego serwisu 14000 mil... :(

 

a niestety nie mam ksiażki serwisowej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie wiem gdzie serwisował bo samochód był kupiony w komisie... tyle wiem ze komputer mi pokazuje ze mam do nastepnego serwisu 14000 mil... :(

 

a niestety nie mam ksiażki serwisowej...

To podjedż do ASO powiedz w czym problem podaj nr vin i sprawdzą w bazie danych czy był serwisowany, jeśli tak to podadzą nazwę oleju.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze mozna sposcic i wymienic z filtrami, bo nie wiadomo czy byl naprwade wymieniany olej, filtry itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

andrzej0305 widze że nie przeczytales dokladnie pierwszego mojego postu i nie zauważyłeś że obecnie przebywam w UK , a ty mi tu o jakims ASO piszesz...:eek: w ten sposób wogóle mi nie pomagasz...:eek:

 

 

TrojkaT - wiem ze mozna ale wiesz , nie zabardzo mam gdzie i jak :( i wolalbym to zrobic w serwisie w PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
andrzej0305 widze że nie przeczytales dokladnie pierwszego mojego postu i nie zauważyłeś że obecnie przebywam w UK , a ty mi tu o jakims ASO piszesz...:eek: w ten sposób wogóle mi nie pomagasz...:eek:

Właśnie że przeczytałem ale inaczej się nie dowiesz i najlepszym rozwiązaniem będzie jak sobie wymienisz olej razem z filtrem bo inaczej to tylko możesz bałaganu sobie narobic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz , ja chciałem sie dowiedzieć:

 

czy moge dolać olej i JAKI, chociaż nie wiem jaki obecnie jest zalany, gdyż jak juz pisalem wczesniej za niedlugo wybieram sie do polski(przy okazji zrobic serwis) i chcialbym dolac oleju abym mógł dojechać :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To powiem tak w PL w Aso leją Castrol Edge 0w30 z normą507.00 przy Long Lifie, ewentualnie 5w40 z normą 505.01 przy wymianie co 15 tys. km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie znam sie za bardzo na tym wszystkim ( wybaczcie :) ) ale skoro mam do serwisu 14 tys mil czyli ponad 22 tys km to chyba mam zalany long life, a moze sie myle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie znam sie za bardzo na tym wszystkim ( wybaczcie :) ) ale skoro mam do serwisu 14 tys mil czyli ponad 22 tys km to chyba mam zalany long life, a moze sie myle...

Zgadza się więc powinieneś zalac olej z normą 507.00:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
więc powinieneś zalac olej z normą 507.00

 

A marka oleju jest tutaj już mało ważna... Litr dolejesz i nic się nie stanie oby norma się zgadzała. Nie wielu producentów robi oleje 507.00, w dodatku są ze sobą mieszalne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc chyba zrobie tak jak piszecie, dzieki wielkie za odpowiedzi, mysle ze wszystko bedzie ok :P

 

jeszcze raz Dzieki i pozdro :D

 

 

 

 

mysle ze temat do zamkniecia , chyba ze ktos ma jeszcze cos (waznego ) do powiedzenia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To powiem tak w PL w Aso leją Castrol Edge 0w30 z normą507.00 przy Long Lifie

Do VW to powinien być 5W30, on ma normę 504.00/507.00, Castrol Edge 0w30 ma normę 502.00/505.00 i niekoniecznie Castrol, mnie zalali Mobil ESP 5W30 i często ASO właśnie Mobilem zalewa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie tak zrobiłem, dolałem Castrol EDGE 5W30 i wszystko ok :)

dzieki za podpowiedzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maronzo nie chcę Cię niepokoić ale na wszelki wypadek nie zostawiaj tej butelki z olejem, który kupiłeś w domu. Woź ją ze sobą. Wiem z doświadczenia. Ten silnik choć bardzo ekonomiczny to potrafi być łakomy na olej i jakby co zawsze będziesz mógł sobie dolać w trasie, no chyba że daleko nie jeździsz bo na pomarańczowej kontrolce można w zasadzie jeździć. Myślę, że za ok.3 miesiące znów się odezwie. Od paru osób słyszałem, że to ponoć typowe w tym silniku a skoro tak mało pali to ta odrobina oleju co parę miesięcy po kieszeni nie daje. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
MARONZO ale w UK też są ASO VW!Mieszkałem tam 3 lata i też miałem wówczas PASSATA i kupowałem nawet filtry w ASO VW.A co do wymiany oleju w UK to warsztatów GARAGE tam nie brak!Skoro tam mieszkasz to powinieneś korzystać z tamtejszych warsztatów.Ja wymieniałem tam w PASSACIE przegub i robote zrobili ok i jeszcze dali gwarancje.A trochę śmieszne jest że ktoś mieszka w UK i mu żal na warsztat tylko ze wszystkim czeka na przyjazd do kraju.Też tam mieszkałem i podobnie jak w Polsce są dobrzy fachowcy ale też wspaniali partacze.Jak wszędzie trzeba trafić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności