Skocz do zawartości
artur2009

skrzynia biegów passat b4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w moim passacie 1.9 td ktoś założył skrzynie biegów o oznaczeniu 1 AGC czyli benzyna 2.0 136 km.Mam obroty 3000 przy 105kmh.O jakich oznaczeniach założyć skrzynię może ktoś jest w temacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego na początku forum masz posty przyklejone i tam są oznaczenia skrzyń do B3-4 tam poszukaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia z AAZ to CHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.. koledzy mam taki problem mam passata B4 1,9TD ze skrzynią biegów CHA i mam strasznie krótkie biegi jak kolega w wyżej wymienionym poście który ma skrzynię AGC, przy 3tys.obr mam 105Km/h.Czego to jest wina? Czy któryś właściciel przede mną mógł coś kombinować z tą skrzynią? nie wygląda na kąbinowaną... passat ma przez to wyższe spalanie... Czy tylko wymiana skrzyni pomoże? HELP....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jechałem B4 1,9 TD AAZ i przy 120 km/h miałem 3000 obrotów. Ma też skrzynię CHA. Czy czasami licznik Tobie nie przekłamuje? Porównywałeś jadąc z innym samochodem w szyku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tego właśnie akurat nie sprawdzałem ale sprawdzę...licznik jest elektroniczny jeśli by przekłamywał to da się coś z tym zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy na pewno potrzebna jest wymiana oleju w skrzyni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeden powie że oleju w skrzyni się nie wymienia ,a następny powie że tak według mnie można po 200 tyś, przebieg robi swoje i olej też się przepracuje na pewno nie zaszkodzi ale syntetyk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy na pewno potrzebna jest wymiana oleju w skrzyni?

Potrzebna, olej z wiekiem i przebiegiem traci swoje właściwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każda skrzynia jest odpowiednia dobrana do odpowiedniego silnika :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy chcem zmienic skrzynie obecnie mam w silniku AAZ skrzynie CEY jest wolna chcem zmienic na CTN albo ASD co radzicie? Zastanawia mnie czy bedzie sie jakoś kulał na tych szybszych skrzyniach od tdi co radzicie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chcem zmienic skrzynie

Wiesz kolego, to tak trudno odpowiedzieć jak ktoś jest napalony....

75. konny silnik nie da rady szybszej skrzyni - nie będzie miał siły żeby rozpędzić samochód. Musisz to brać pod uwagę.

według mnie można po 200 tyś

po 200tys. to moze być tam popiół....

Najlepiej wymieniać na taki sam i dajmy na to 50tys lub 4. lata. Więcej bym nie ryzykował.

Edytowane przez woys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy, wygląda na to, że padła mi skrzynia. Coś strasznie stukało, grzechotało, zarówno na biegu i na luzie. Mechanik wymienił tuleję dystansową, było OK ale po 2 tysiącach znów zaczęło nawalać. Twierdzi, że skrzynia do wymiany (pewnie sprzęgło też).

Powiedzcie, proszę, jakie skrzynie będą pasować do mojego 1,9 TDI 96r 90KM VIN:WVWZZZ3AZTE...

Widziałem tabelkę z oznaczeniami i wychodzi mi, że mogę kupić CKZ, CTN i CDN. Czy to wszystko, czy może któreś jeszcze?

Pilne.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności