Skocz do zawartości
Kazuki

Naprawa szyby w drzwiach kierowcy (tutorial)

Rekomendowane odpowiedzi

To mam jeszcze jedno pytanie: Czy da się wyjąć szybę bez demontowania tej blachy w drzwiach? Jak zrozumiałem, po poluzowaniu tych dwóch śrub przez otwory w blasze (na fotce zaznaczone na niebiesko) szyby już nic nie trzyma? Może da się ją wtedy wyciągnąć górą (obracając ją o 90 stopni)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To mam jeszcze jedno pytanie: Czy da się wyjąć szybę bez demontowania tej blachy w drzwiach?

 

Da się wyjąć, właśnie tak jak to sam opisujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może da się ją wtedy wyciągnąć górą (obracając ją o 90 stopni)?

O 90* ?? :zeco Ale po co? Odkręcasz szybę, wyciągasz z mocowania, odchylasz lekko na zewnątrz i wyciągasz szybę bez żadnego obracania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam ogromny problem z demontażem blachy znajdującej się pod boczkiem drzwiowym.

Z tego co zrozumiałem w celu jego demontażu konieczne jest opuszczenie szyby do momentu pokazania się mocowania szyby w otworach montażowych, gdzie następnie należy poluzować dwie śruby od uchwytów szyby. Tylko co zrobić jeżeli mam zerwaną linkę i nie mogę opuścić szyby ?

Bardzo proszę o porady jak zdemontować tą blachę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam ogromny problem z demontażem blachy znajdującej się pod boczkiem drzwiowym.

Z tego co zrozumiałem w celu jego demontażu konieczne jest opuszczenie szyby do momentu pokazania się mocowania szyby w otworach montażowych, gdzie następnie należy poluzować dwie śruby od uchwytów szyby. Tylko co zrobić jeżeli mam zerwaną linkę i nie mogę opuścić szyby ?

Bardzo proszę o porady jak zdemontować tą blachę.

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=18834

skorzystaj z tego opisu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety przejrzałem cały wątek i nie znalazłem żadnych rad dla mojego przypadku.

W powyższym wątku znajdują się informacje jak opuścić ręcznie elektryczną szybę oraz informacje o jej ponoszeniu przy zerwanej lince.

Tylko jak ją opuścić w przypadku kiedy mam zerwaną linkę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo mam zerwana linke i pod czas jazdy szyby same mi sie opuszczaja, strasznie mnie to irytuje, na szczescie zakupilm linki na ebay i niedlugo bedzie naprawione.

 

A szybe mozesz opuzcic silniczkiem lub poprostu sila swoich miesni delikatnie ja opuscic. W koncu jak linke masz zerwana to nic sie nie stanie!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czeka mnie sprawdzenie zamka w drzwiach kierowcy. El. szyba działa mi w sumie bez zarzutu. Jedyne co mnie niepokoi to to że jak mam odsuniętą szybę i zamykam drzwi to słyszę dziwny stuk, jak by jakaś prowadnica miała luz. Zastanawiam się czy czasem nie chodzi o te plastki jak w poście. A może macie jakiś inny sposób na rozwiązanie problemu - chcę się przygotować do rozbiórki tak żeby drugi raz tego nie robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Czeka mnie sprawdzenie zamka w drzwiach kierowcy. El. szyba działa mi w sumie bez zarzutu. Jedyne co mnie niepokoi to to że jak mam odsuniętą szybę i zamykam drzwi to słyszę dziwny stuk, jak by jakaś prowadnica miała luz. Zastanawiam się czy czasem nie chodzi o te plastki jak w poście. A może macie jakiś inny sposób na rozwiązanie problemu - chcę się przygotować do rozbiórki tak żeby drugi raz tego nie robić.

 

Jak już ściągniesz tapicerkę to sprawdź czy prowadnice nie są luźne bo to może dawać taki odgłos.

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

panowie może ktoś podeśle coś na taki problem! szyba kierowcy się nie otwiera, przy włańczaniu przycisku od szyby to słychać jakby śilniczek pracował(ale nie chodzi cały czas tylko jakby krańcówki się załączały) więc nie moge opuścić szybu by ją poluzować i zdjąć blache aby zobaczyć co się dzieje! jak inaczej można zdemontować tą blache żeby nic nie połamać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość herne

Odświeżę temat, bo wczoraj przy zamykaniu szyby (prawy przód) okazało się, że idzie krzywo - z przodu szyba opada jakby jej nic nie trzymało, przesuwa się tylko tył. Jeszcze drzwi nie rozkręcałem - czy jest szansa, że tylko wysunęło się z jakiejś prowadnicy/uchwytu, czy podejrzewacie że mogło się coś rozsypać i bez wymiany się nie obędzie? Bo jeśli to drugie, to na razie wstrzymam się z otwieraniem jej (podczas domykania ręcznie dociągnąłem przód i trzyma) aż zdobędę środki potrzebne na naprawę (bo samochód wyszedł mnie już sporo drożej niż powinien, ale to chyba nic niezwykłego).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpadłem na ten post i skojarzyłem pewną rzecz która się dzieje u mnie, mianowicie kiedy szyba jest opuszczona na maska to ma luz w środku i lata sobie przy zamykaniu i otwieraniu, wydając zawsze kilkukrotne odgłosy obijania. Czy to może wskazywać na zużycie jakiejś prowadnicy? Bo aż strach mocniej drzwiami trzasnąć jak szyby opuszczone żeby nie pękła, bo ewidentnie w środku lata.

Pytam zanim rozbiorę, bo może od razu warto zakupić jakieś elementy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odświeżę temat, bo wczoraj przy zamykaniu szyby (prawy przód) okazało się, że idzie krzywo - z przodu szyba opada jakby jej nic nie trzymało, przesuwa się tylko tył. Jeszcze drzwi nie rozkręcałem - czy jest szansa, że tylko wysunęło się z jakiejś prowadnicy/uchwytu, czy podejrzewacie że mogło się coś rozsypać i bez wymiany się nie obędzie? Bo jeśli to drugie, to na razie wstrzymam się z otwieraniem jej (podczas domykania ręcznie dociągnąłem przód i trzyma) aż zdobędę środki potrzebne na naprawę (bo samochód wyszedł mnie już sporo drożej niż powinien, ale to chyba nic niezwykłego).

 

Podejrzewam że jak zdemontujesz tapicerkę drzwi to zobaczysz co jest grane ;) Raczej mocowanie prowadnicy puściło,a mocowane jest do blachy na (chyba) plastikowych kołkach jednorazowego użytku :) Da się przerobiś choćby na śrubkę i będzie :ok

 

 

Wpadłem na ten post i skojarzyłem pewną rzecz która się dzieje u mnie, mianowicie kiedy szyba jest opuszczona na maska to ma luz w środku i lata sobie przy zamykaniu i otwieraniu, wydając zawsze kilkukrotne odgłosy obijania. Czy to może wskazywać na zużycie jakiejś prowadnicy? Bo aż strach mocniej drzwiami trzasnąć jak szyby opuszczone żeby nie pękła, bo ewidentnie w środku lata.

Pytam zanim rozbiorę, bo może od razu warto zakupić jakieś elementy.

 

Sprawdź mocowanie prowadnicy,czy czasem nie "lata" swobodnie.Mój post powyżej ;)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elegancki tutek.

 

Pozwolę sobie podbić temat. Wczoraj szybka nie domykała mi się do końca, po paru próbach zatrzymała się w połowie (tak jakby się odbijała i wracała na środek), a na koniec przestała w ogóle się ruszać. Silniczek normalnie buczy ale szyba luźno chodzi (mogą ją ręką przesuwać ><). Jak myślicie co to będzie?

 

Jestem takim mechanicznym laikiem stąd takie pytanie.

 

Z góry dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Elegancki tutek.

 

Pozwolę sobie podbić temat. Wczoraj szybka nie domykała mi się do końca, po paru próbach zatrzymała się w połowie (tak jakby się odbijała i wracała na środek), a na koniec przestała w ogóle się ruszać. Silniczek normalnie buczy ale szyba luźno chodzi (mogą ją ręką przesuwać ><). Jak myślicie co to będzie?

 

Jestem takim mechanicznym laikiem stąd takie pytanie.

 

Z góry dzięki :)

 

Sprawdź mocowanie linki,ewentualnie samą linkę.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomysł :)

Okazało się, że linka się zerwała.

 

Jak będę drugi raz rozbierał to postaram się fotki wrzucić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, nie chce zakładać nowego tematu. Od dwóch dni nie działają mi elektryczne szyby. Nic nie naciskałem, wcześniej działały poprawnie. Jak naciskam duży przycisk od blokowania wszystkich szyb albo wyciskam to też nic się nie dzieje. Sprawdziłem bezpieczniki i wszystkie sprawne ( a tu sfoją drogą zagadka, ponieważ wielu bezpieczników nie ma chociaż są na nie dziurki).

Czy ma ktoś jakiś pomysł na te szyby?? Prawde mówiąc nawet cieżko by mi było zdjąć tapicerke z drzwi, ale może przyczyna gdzieś indziej leży?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam, nie chce zakładać nowego tematu. Od dwóch dni nie działają mi elektryczne szyby. Nic nie naciskałem, wcześniej działały poprawnie. Jak naciskam duży przycisk od blokowania wszystkich szyb albo wyciskam to też nic się nie dzieje. Sprawdziłem bezpieczniki i wszystkie sprawne ( a tu sfoją drogą zagadka, ponieważ wielu bezpieczników nie ma chociaż są na nie dziurki).

Czy ma ktoś jakiś pomysł na te szyby?? Prawde mówiąc nawet cieżko by mi było zdjąć tapicerke z drzwi, ale może przyczyna gdzieś indziej leży?

 

Jak wygląda moduł komfortu?Sprawdzałeś?Jeżeli nie to sprawdź,on jest odpowiedzialny także za szyby.Sprawdź czy nie jest zamoknięty zarówno na zewnątrz jak i w środku.Poza tym posprawdzaj wszystkie przewody-także pod izolacją.

P.S.Które bezpieczniki sprawdzałeś?Są dwa:nr 14-10A i 38-15A.

Co do pustych miejsc-pewnie są to miejsca na dodatkowe "graty" do Passka,których nie masz.Wszystko zależy od wyposażenia.Pzdr.

Edytowane przez Patryk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałem kazdy z osobna, i żaden nie był przepalony, na dodatek chyba oci... bo jeszcze lusterka mi nie działają. Zaraz poczytam na forum o tym module komfortu gdzie to jest i posprawdzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na dodatek chyba oci... bo jeszcze lusterka mi nie działają. Zaraz poczytam na forum o tym module komfortu gdzie to jest i posprawdzam.

 

W takim razie raczej moduł...Znajduje się pod nogami kierowcy pod dywanikiem-bliżej fotela.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności