Skocz do zawartości
lukas63

Zniżki OC od współwłaściciela

Rekomendowane odpowiedzi

:rolleyes: to chyba wyższa matematyka:confused: najlepiej zapytać już konkretnie w TU (a najlepiej w kilku:D), bo każdy przypadek jest inny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest raczej liczone tak : normalna cena ubezpieczenia + Twoja zwyżka minus zniżki ojca. Efekt : zapłacisz wiele mniej, ale gdyby Twój tato sam ubezpieczał zapłaci jeszcze mniej <bez Twoich zwyżek>. Pytasz się o Ciebie i brata <oboje macie zwyżki> i zniżki ojca...powiem Ci , że powoli zaczyna sie robić magia :D Bo nie wiem jak TU to obliczy, oni pewnie mają swoje metody. Najlepiej się dowiedz ile bedzie kosztowało OC na Ciebie <właściciel> i ojca <współwłaściciel> Spytaj jak będzie sprawa wyglądała jak dodasz brata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie zrobię :) i dam jutro znać co odpowiedzą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:
Napisał cysiokysio

przy tej opcji osoba obdarowana będzie musiała zapłacic jeszcze podatek od darowizny co sie raczej nie opyla

 

nie prawda, w us umowy darowizny w lini prostej np. syn - ojciec, brat - siostra nie wnoszą opłat i tylko pisze sie umowe darowizny i potem idzie się do wydziału komunikacji żeby zrobili adnotacje w dowodzie. Więcej na temat darowania auta: http://www.motofakty.pl/artykul/poda...izny_auta.html

 

a to przepraszam nie wiedzialem że od 2007 się to zmieniło, sorry że wprowadziłem w błąd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytasz się o Ciebie i brata <oboje macie zwyżki> i zniżki ojca...powiem Ci , że powoli zaczyna sie robić magia :-D Bo nie wiem jak TU to obliczy, oni pewnie mają swoje metody

 

Liczą zwyżki do 25 lat tylko raz ( w PZU)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Liczą zwyżki do 25 lat tylko raz ( w PZU)
mi w styczniu mówili że od 26 roku życia nie ma wzwyżki dopiero, może w końcu coś się u nich zmieniło na lepsze:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle się wyraziłem - po ukończeniu 25 roku życia (chyba tak się piszę :) )- czyli od 26 roku życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a pytałeś w innych TU? w HDI pokazałam blankiet OC na wcześniejsze auto (OC z PZU) ze zniżkami mamy i to zaakceptowali bez zaświadczenia. W PZU chcieli dowalić wzwyżkę za wiek, bo dopiero co stukneło mi ćwierćwiecze a w HDI bez prolbemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to kolego lukas63 chyba wszystko już jasne w kwestii ubezpieczenia OC z udziałem współwłaściciela <i jego zniżek> ;) Fajnie , że zwyżkę liczą tylko raz <nie fajnie , że w ogóle ją liczą :mad:> ale cóż...młodość ma swoją cenę :D

 

Teraz pozostaje Ci tylko wybrać ubezpieczalnie inną niż ta w której Twój ojciec ubezpieczał lub ubezpiecza TYLKO SWOJE auto o ile takie posiada. Pisałem Ci wcześniej dlaczego ;)

 

pozdraVWiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam na passka 60% zniżki plus 10% za kontynuację plus 10% za jednorazową wpłatę.razem 80 % zniżki.jak ktoś nie wierzy mogę mu skan polisy wysłać.

 

a te 60% odziedziczyłem po dziewczynie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a pytałeś w innych TU?

 

Popytam w późniejszym czasie :)

 

cóż...młodość ma swoją cenę

 

Chyba każdy by chciał być nadal młodym :D nawet za cenę wysokiego OC ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość janoslaw

Ja mam juz maxymalne zniżki i troche lat na karku, a dla młodych kierowców polecam ten artykuł -http://www.dziennik.pl/gospodarka/article420309/Sprawdz_kiedy_dostaniesz_tansze_OC.html

Pokazują tu wyliczenie w poszczególnych TU dla 25-letniej kobiety, ale to chyba nie ma aż takiego znaczenia, bo dla mężczyzny pewnie wyszłoby podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest prosta

Jeśli zarejesteowałeś pojazd po 30.05.2009 to osoba do 25 roku życia ma 60% zwyżki przy wykupowaniu polisy OC niezależnie gdzie.

 

Jeśli chcesz być współwłaścicielem, a np. twój ojciec właścicielem(który ma 60% zniżki) wtedy one się sumują i wychodzi na to że wykupujesz polise normalnie bez zniżek/zwyżek.

 

Co do przechodzenia zniżek na współwłaściciela, to wynosi ona 10% co rok.

Więc 6 lat mija i jest 60% zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość janoslaw
Jeśli zarejesteowałeś pojazd po 30.05.2009 to osoba do 25 roku życia ma 60% zwyżki przy wykupowaniu polisy OC niezależnie gdzie.

A na jakiej podstawie tak twierdzisz? Ja o niczym takim nie słyszałem. Wiem tyle, że w większości TU zwyzki są do 25 roku życia, z wyjątkami oczywiście – na przykład w L4 masz do 24.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W PZU z tego co wiem żeby mieć 60% zniżki to musisz mieć oc 10lat,ale mogę się mylić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość janoslaw
W PZU z tego co wiem żeby mieć 60% zniżki to musisz mieć oc 10lat,ale mogę się mylić.

Ja słyszałem, że co rok płacisz 10 procent mniej, przynajmniej tak jest w Link4 i jest to generalnie standardowe rozwiązanie. Generalnie kwestie ubezpieczenia OC reguluje ustawa, ale polityka cenowa to już kwestia konkretnych ubezpieczcieli i w tym względzie ważne jest żeby się dobrze zorientować w sytuacji na rynku (promocje, dodatkowe znizki) i po prostu nie przepłacać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ze wzgledu na latka mam pełny full zniżek, jednak ostatnio musiałem kupic autko żonie. W TU powiedzieli że mogą jej zaliczyć moje znizki jednak jak bedzie jakieś buum to oboje równo tracimy zniżki, oczywiscie musiałem na to przystać. Ze względu że moje autko już dwa razy poturbowała, muszę się liczyć ze zwyżką ubezpieczenia, ale przypadkiem przy zakupie przyczepy(towarówka) a w zasadzie przy jej ubezpieczeniu wymyśliłem że ze względu na niski koszt ubezpieczenia takiego "urządzenia" ubezpiecze przyczepke w innej firmie żeby mi leciała nowa zniżka. Jak pomyślałem tak zrobiłem stawiłem się w PZU tu przyczepka była ubezpieczona przez poprzedniego właściciela, a więc mogłem liczyć na upust w postaci niewykorzystanego ubezpieczenia, zdobyłem jeszcze potwierdenia mojej bezszkodowej jazdy za trzy ostatnie lata (cztery lata temu stłuczka mojej lepszej połowy) i mam na chwilę obecna już 4-letnią bezszkodową jazdę w zapasie na wypadek jakiegoś nowego buum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość janoslaw
Ja ze wzgledu na latka mam pełny full zniżek, jednak ostatnio musiałem kupic autko żonie. W TU powiedzieli że mogą jej zaliczyć moje znizki jednak jak bedzie jakieś buum to oboje równo tracimy zniżki, oczywiscie musiałem na to przystać. Ze względu że moje autko już dwa razy poturbowała, muszę się liczyć ze zwyżką ubezpieczenia, ale przypadkiem przy zakupie przyczepy(towarówka) a w zasadzie przy jej ubezpieczeniu wymyśliłem że ze względu na niski koszt ubezpieczenia takiego "urządzenia" ubezpiecze przyczepke w innej firmie żeby mi leciała nowa zniżka. Jak pomyślałem tak zrobiłem stawiłem się w PZU tu przyczepka była ubezpieczona przez poprzedniego właściciela, a więc mogłem liczyć na upust w postaci niewykorzystanego ubezpieczenia, zdobyłem jeszcze potwierdenia mojej bezszkodowej jazdy za trzy ostatnie lata (cztery lata temu stłuczka mojej lepszej połowy) i mam na chwilę obecna już 4-letnią bezszkodową jazdę w zapasie na wypadek jakiegoś nowego buum.
Przyznam Ci, że sprytnie to wykombinowałeś. Ja zastanawiam się teraz nad dodatkowym ubezpieczeniem szyb do OC. Kolega opowiadał, że zostawił auto na osiedlowym niestrzeżonym parkingu. Rano wychodzi, patrzy, a przednia szyba stłuczona kamieniem – najprawdopodobniej jakiś wyrostek dla zabawy rzucił. Całe szczęście miał taką dodatkową opcje w ubezpieczeniu i w JaanGlasie wymienili mu na nową. Trochę zaniepokoił mnie tą historią, słyszałem, że to niewielki wydatek w sumie, a zawsze człowiek spokojniejszy będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a latwiej by bylo ubezpieczyc dwa auta w dwoch ubezpieczalniach :)

ja mam auto na wspolwlasnosc z mamą... jej znizki 60% dzieki temu+załapałem sie na brak zwyzki w allianz za wiek wspolwlasciciela - poltora roku temu jeszcze tak bylo...

w tym roku wiosną mama swoim autem (ubezpieczonym w HDI) miala stluczke - jej dali zwyzke 10% ale allianz dalej o tym nic nie wie i ja zaplacilem znow z znizka 60% :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość janoslaw

Wniosek jest taki – warto jest rejestrować samochody na dwie osoby i korzystać ze zniżek współwłaściciela. Tak samo jak warto monitorować oferty TU pod kątek promocji, dodatkowych zniżek etc, bo ceny OC są bardzo zróżnicowane. Dla przykładu mój brat szuka właśnie taniego OC, z tego co mówił największa różnica cenowa wyszła mu w PZU i Link4. W tym pierwszym za jego astrę zaproponowano mu 854 zlote, a w tym drugim 517. Co do tego zatajania informacji i nie mówienia całej prawdy o zniżkach dla TU – ja bym na Twoim miejscu był ostrożny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności