Skocz do zawartości
kwitecki

Kąt wtrysku - sprawdzenie, korekta.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!!

 

Posiadam Passata B5 FL 2003r z silnikiem 2,5 V6 TDI 163KM (BDG).

 

Posiadam kabel do komunikacji z autem i program VAG-COM.

 

Chcialbym sprawdzic poprawność kąta wtrysku lecz nie wiem dokładnie w którym miejscu to sprawdzic oraz jakie wartości przewiduje producent przy poprawnym ustawieniu.

 

Z gory dziekuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Pokaz loga grupy 004,watrosc pola 2 i 3 ma sie pokrywac przy wysterowaniu zaworka ponizej 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zalaczeniu plik LOG-01-004-xxx-xxx.xls z logiem statycznym grupy 004 w BS. Mam nadzieje ze dobrze zrobiony.

 

Czy to normalne ze przy wejsciu w ktoras z grup w BS gdy pojawiaja sie odczyty zaczyna migac kontrolka świec żarowych i wyswietla sie Engine Workshop ??

 

W pliku LOG-01-004-xxx-xx2.xls jest log grupy 004 w Measuring Blocks.

 

Dziekuje za pomoc.

LOG-01-004-xxx-xxx.xls

LOG-01-004-xxx-xx2.xls

Edytowane przez kwitecki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy to normalne ze przy wejsciu w ktoras z grup w BS gdy pojawiaja sie odczyty zaczyna migac kontrolka świec żarowych i wyswietla sie Engine Workshop ??

Tak, bez obaw, wszystko w porządku, tak ma być. :)

 

Poza tym jak możesz, to zmień te logi, bo jak dla mnie są nieczytelne. Wklej to to do Worda i przekonwertuj na tabelę, jako separator użyj przecinka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zmień te logi

Ok, przekonwertowalem w Word'zie, mam nadzieje ze o to chodzilo.

log1.doc

log2.doc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

W necie krąży opis ze na wolnych obrotach wysterowanie zaworka nie może być 100%.

Osobiście spróbowałbym ustawić na około 3°na Late przy 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Osobiście spróbowałbym ustawić na około 3°na Late przy 100%
ok, sprobuje tylko gdzie w VAG'u to zrobic ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

To juz trzeba pokręcić kółkiem na pompie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak sie ma sprawka Kątu wtrysku w 1.8T AEB. Czy przy wymianie rozrządu nic tam sie nie przestawi??? I jak sprawdzic jaki teraz jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomocy koledzy ja mam silnik AVF i chyba mam zle ustawiony kąt wtrysku gdyż auto spala ok 1,1 do 1,2 l/h oczywiscie bez klimy do tego jest mało dynamiczne :( mam przewód i polski vag jak sprawdzic i co można zdziałać by to poprawić !z góry bardzo dziękuje za pomoc :)

Kurcze podjąłem się próby ustawienia sam i nie wyszło mi miałem polski vag i nie znalazłem nic z tych wartości w bloku 4 bo podobno ten program to lipa więc ustawiłem tak że teraz wskazuje mi 9-10 l/h odnosząc się do wskazań spalania z licznika ale ine mogę zejść poniżej , jak przesuwam koło troszkę dalej to auto nie odpala więc pozostawiłem w tym położeniu :( czy ktoś zna miejsce w łodzi gdzie można to ustawić bo auto po mieście przy normalnej jezdzie spala ok 11-12 litrów !!

Edytowane przez rozani

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
spróbowałbym ustawić na około 3°na Late przy 100%
dzis zrobilem korekte kata i udalo mi sie ustawic na 3-3,2 na late przy 100% , wczesniej bylo 2,2-2,4. Wydaje mi sie jakby troszke glosniej silnik pracowal ale moze tylko mi sie wydaje.

Moje pytanko jeszcze tylko ile powinno wynosic spalanie na postoju w 2,5 V6 TDI 163KM BDG ?? Obecnie VAG pokazuje 1,0l/h , FIS 1,1l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego nikt nie opiera sie o tdi timing? vag com został tak mocno rozbudowany w ta opcje ze jest kazdy silnik i wartosci jakie powinien posiadac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności