Skocz do zawartości
sledziu

Dziwne dzialanie klimatyzacji

Rekomendowane odpowiedzi

Od razu mowie, poczytałem kilkanaście topiców i nic nie znalazlem.

 

Sprawa u mnie wygląda tak.

Włączam klime, chłodzi ok ale dmuchawa daje jakby słaby nadmuch, niby wieje dobrze a jednak nie. I teraz zaobserwowałem takie zjawisko:

Pojeżdze trochę na klimie, wyłączę silnik, pójdę do sklepu. Wracam odpalam klima chodzi w identyczny sposób, po czym nawiew coraz słabiej dmucha, potem nastepuje taki gluchy dźwiek jakby pod duzym ciśnieniem cos by się z zatkanej rury przepchało i wtedy dmuchawa daje nawiew aż miło. Taki sam dźwięk jest jak sie włacza obieg wewnętrzny. Natomiast nie włacza mi sie jakby można przypuszczac obieg wewnętrzny ( wiem to na bank bo przy wewnętrznym powietrze jest inne w kabinie)

 

Nadmienie diagnozowałem klimatronica i nic nie wypluł

filtr kabinowy zmieniany

klima szczelna

wentylator działa poprawne na 2 biegach

 

Co to jest do cholery?? Coś z dmuchawą??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość baca.22

Ja mam podobna sytuacje m.in.podczas jazdy w trasie jak zalacze klime to z poc zatku jakby nie dziala,po chwili czuc ze dmucha zimne ale po chwili wydaje mi sie ze jakby znow przestala dzialac bo dmuch cieplejsze,i czasem slychac jakby sie cos wlaczalo w klimie.tez musze sie gdzies wybrac do jakiegos mechanika zeby sprawdzic klime

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a podpinaliscie VAG bo samo diagnoza nie zawsze pokaze co boli klime

wyglada na zacinajacy sie wentylator dmuchawy lub przegrody (silniczki nadmuchu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vag tez nie wykazał żadnych błędów, robiłem poprzegląd w czerwcu :zly:

 

Te silniczki jakby się okazało,że one to podejrzewam, że pól deski do ściągania???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to zalezy który bo jeden dojedziesz bez rozbierania deski a do innych musisz wywalic cały pulpit zeby je wyminenic czy zregenerowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w czym wlasciwie jest problem? Zle chlodzi? Za mocno chlodzi? Nawiew nie dmucha powietrza do kabiny? Czy moze dmucha za mocno? Bo ogolnie to jest automatyczny uklad regulacji i to ze czasem slychac ze cos tam sie w tych nawiewach nagle samo przestawia, byc moze nawet z jakiegos powodu troche glosniej, i za chwile dmucha mocniej lub slabiej w ktoryms nawiewie, no to jest normalne.

Jesli VAG niczego nie pokazal, klima chlodzi ok, robiles przeglady i wszystko jest w porzadku, to ja bym sie jednak wstrzymal z demontowaniem deski ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak:

Wlaczam klime, chlodzi sie chlodzi, potem nastepuje efekt opisany przez Was, czyli gluche przelaczanie sie jakiejs klapki i wtedy wieje na twarz az milo. Dzieje sie tak glownie zaraz po wlaczeniu silnika zapewne gdy roznica temperatur jest tak wysoka ze maksymalnie zaczyna schladzac kabine. Jest to normalne dzialanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziwne, że na VAG-u nic nie wychodzi. U mnie odchyłki od zadanych wartości były minimalne (dla użytkownika niezauważalne), ale i tak sterownik wyrzucał błędy. Pomógł reset do ustawień fabrycznych (procedura jest opisana na forum).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie jest tak:

Wlaczam klime, chlodzi sie chlodzi, potem nastepuje efekt opisany przez Was, czyli gluche przelaczanie sie jakiejs klapki i wtedy wieje na twarz az milo. Dzieje sie tak glownie zaraz po wlaczeniu silnika zapewne gdy roznica temperatur jest tak wysoka ze maksymalnie zaczyna schladzac kabine. Jest to normalne dzialanie

 

 

Jest dokladnie tak jak mowisz - jak wsiadasz do nagrzanego auta to po wlaczeniu klimy slychac w pewnym momencie to przelaczenie klapy i zaczyna naprawde mocno tloczyc zimne powietrze przez nawiewy w desce bo rozniaca temperatury zadanej i rzeczywistej zmierzonej w kabinie jest duza wiec probuje szybko ja zniwelowac, pozniej, jak juz ta roznica sie zmniejszy do okreslonego punktu, znowu slychac przelaczenie klapy i zimne powietrze jest rozdzielane miedzy nawiewy tak, zeby otrzymac komfortowe warunki dla czlowieka i jednoczesnie utrzymywac zadana temperature.

Mocne tloczenie zimnego powietrza na srodkowe nawiewy nie jest zbyt komfortowe i po pewnym czasie mozna zaczac ostro inwestowac w Strepsils i Gripex, dlatego po osiagnieciu pewnych progow temperatur slychac te gluche przestawianie klap nawiewu.

Climatronic tak ma.

Edytowane przez Ninja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale u mnie to przełączanie klapy nastepuje po drugim uruchomieniu silnika, przy pierwszym rozruchu np. po 8 godzinach nie ma tego efektu, jak i w czasie pracy klimy nawet 2 godzinnej. Jak zgasze silnik na powiedzmy 10 minut i włacze to wtedy ten efekt jest i wtedy klima działa o wiele sprawniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze sprobuj przywrocic ustawienia fabryczne climatronica, tak jak kolega Kusiu zaproponowal, na forum bylo opisywane jak to zrobic.

Gdyby to byla awaria jakiegos elementu wykonawczego, cos by sie blokowalo albo wieszalo w napedach klapek, to autotest climatronica by to wykazal, a juz VAG napewno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie moge wykopac tego z tym resetem climatronica :zly:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej podjade na Vaga, mam go praktycznie gratis ....

ale dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie jest tak:

Wlaczam klime, chlodzi sie chlodzi, potem nastepuje efekt opisany przez Was, czyli gluche przelaczanie sie jakiejs klapki i wtedy wieje na twarz az milo. Dzieje sie tak glownie zaraz po wlaczeniu silnika zapewne gdy roznica temperatur jest tak wysoka ze maksymalnie zaczyna schladzac kabine. Jest to normalne dzialanie

 

ja też tak mam. po paru chwilach słychać efekt jakby buchnięcia i wtedy zimno zaczyna wiać z krateksłychać efekt jakby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepne się pod temat. Też zauważyłem u mnie taki objaw a dodatkowo dziwne jest to, że np. dzisiaj wsiadam do auta, na zewnątrz temperatura przynajmniej ze 25 stopni, a wyświetlacz climatronic'a pokazuje 17 stopni. Odpalam jade kawałek i nagle to dmuchnięcie jakby się jakaś rura odetkała a na wyświetlaczu temperatura zewnętrzna zaczęła szybko rosnąć z 17 stopni na 27. Czy myślicie, że może to mieć związek z uszkodzonym czujnikiem temperatury zewnętrznej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe, bo moznaby powiedziec ze moze auto stalo w cieniu i stad pokazywal nizsza temperature na poczatku, ale jesli by tak bylo to roznica napewno nie wynosilaby az 10 stopni, bo ten czujnik bezposrednio w odkrytym naslonecznionym miejscu nie jest zeby z 17 az do 27 nagle sie nagrzal po wyjechaniu z cienia. 17 stopni to jednak za niskie wskazanie wedlug mnie.

Robiles test climatronica?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem właśnie test climatronica, pokazało po lewej stronie kod 444 czyli brak błedów a po prawej stronie 02 czyli ilość błędów 2 :) hmmmm, ciekawe zjawisko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zauważyłem to samo parę dni temu z tym że ta prawidłowa temperatura pojawia się u mnie za jakiś czas "10-15 min". Wygląda to tak jakby zawieszał się czujnik bo później nagle szybko rośnie i pokazuje już ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może macie zabrudzony czujnik.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności