Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Masm taki mały problemik aczkolwiek uciążliwy. Coś mi w uacie trzeszczy jak skręcam lub też jak jadę po dziurach, czytałem podobny wątek i tam się okazało, że ocierała osłona tarczy o tarczę. U mnie natomiast to jest dżwięk jakby jakiś plastik o plastik ocierał, odgłos dochodziz okolic wału kierownicy. Pozdrawiam i czekam na wasze sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dołańczam się do posta, gdyż mam tą samą przypadłość - dzwięki dohodzące z okolicy układu kierowniczego. Jest to takie chrobotanie przy skręcaniu gdy auto jest w ruchu. (np. przy manewrowaniu na parkingu)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te typy tak maja, szukajcie na forum ,chyba szumy z kierownicy, albo proponuje rozebranie kolumny i wyczyszczenie z kurzu i pyłu wszystkich ruchomych części a potem nasmarowanie ich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ten dźwięk to takie jakby tarcie gumy to może to być mocowanie górne amortyzatora albo końcówki drążków. Mam to samo jak jest ciepło i sucho i podejrzewam to pierwsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mocowania górne amortyzatorów mam nowe, końcówki są dobre na 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z okolic kolumny kierownicy ?? hm ... ja bym na Twoim miejscu sprawdził klakson , mianowicie w passatach jest to rozwiązane w ten sposób , że jest blaszka przy kierownicy , która przesuwa się po takim miedzianym , mosiężnym ( nie wiem ) ringu który jest na kolumnie kierowniczej , jeżeli się coś tam pokrzywi lub dostaną sie jakieś twarde paprochy to właśnie mamy taki odgłos , pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to już wyeliminowałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem , gdy sworznie wahaczy sie zacierają wydaja taki trzeszczący dzwięk i wcale nie muszą mieć luzu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności